Zůstaňte v bezpečí při venčení psa, když je tma

Teď, když jsme úplně na podzim a míříme k zimě, večery se stmívají dříve. Chladnější teploty a tmavší večery však nejsou omluvou pro odložení večerní procházky – zvláště pokud máte psa, který se také těší na tyto noční procházky. Je však důležité mít na paměti bezpečnost vás i vašeho štěněte.

Zde je několik tipů, které vám a vašemu psovi pomohou udržet bezpečí, když se vydáte na procházky! To jsou dobré tipy, které byste měli mít na paměti nejen na večer, ale také kdykoli.

  • Ujistěte se, že vy i váš pes vidíte. Nosit s sebou baterku je vždy dobrý nápad; když však máte psa, vodítko, pytle na odpad a další vybavení, nemusí to být praktické. LED čepice a čelovky jsou dobrou alternativou, pokud chcete mít co nejvíce handsfree. Můžete si také koupit postroje a obojky se světly – cokoli, co vyhovuje vašemu rozpočtu.
  • Zajistěte, aby vás ostatní viděli. Když je venku tma, lidé v autech, na kolech nebo dokonce běžci a jiní chodci vás také těžko uvidí, zvláště když je špatné počasí. Noste světlé oblečení, doplňky se světly a/nebo reflexní vybavení, jako jsou vesty nebo pásky na ruce, nebo boty s odrazkami. A vybavte své štěně reflexním vodítkem, postrojem nebo vestou – možná i nějakými elegantními LED světly. Čím více světel, tím lépe! Díky tomu vás řidiči, běžci a dokonce i další zvířata snadno uvidí a vyhnou se vám – a nebudou vás vnímat jako hrozbu.
  • Zůstaň ve střehu. Pokud jsou poblíž auta nebo kola, když potřebujete přejít ulici, ujistěte se, že vás vidí, než začnete přecházet.
  • Udržujte svého psa na vodítku – zvláště ve tmě! I když se váš pes chová perfektně bez vodítka, je důležité ho držet na vodítku, když je nízká viditelnost. To mu pomůže zabránit tomu, aby utekl a ztratil se, pokud se lekne nebo překvapí osobou, hlasitým hlukem nebo jiným zvířetem.
  • Zůstaňte na známé cestě. Brzy ráno, soumrak a noc nejsou nejlepší časy na objevování nových oblastí nebo terénů. Místo toho se vydejte známou, zpevněnou cestou, o které víte, že je bezpečná – může vám to pomoci vyhnout se zraněním nebo ztrátě.
  • Jděte proti provozu. Chůze proti proudu dopravy vám umožní vidět, kdy se vozidlo blíží, takže v případě potřeby můžete upravit svou polohu. Vzhledem k tomu, že budete pravděpodobně viditelnější než váš pes, jděte po stezce blíže k silnici a držte se mezi silnicí a vaším štěnětem. To ho drží dál od obrubníku a vozidel a snižuje riziko, že se vrhne do provozu.
  • Oblečte se podle počasí. Pokud je zima nebo teplota klesá, ujistěte se, že jste vy i vaše štěně teple oblečeni do svetrů a bund. I psům může být zima!
  • Přeskočte sluchátka. Bránit si slyšet, co se kolem vás děje, je mnohem nebezpečnější ve tmě. Udržujte všechny své smysly v záběru s prostředím a dejte se do pozice, kdy si všimnete všech řidičů, cyklistů a dalších lidí, kteří mohou přijet za vámi.
  • Noste – ale nemluvte – svůj plně nabitý telefon. Díky tomu můžete v případě potřeby přivolat pomoc a svítilna se hodí, pokud nemáte LED nebo reflexní prvky.

Nyní, když znáte základní bezpečnostní tipy, vydejte se a užijte si procházku!

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *