Záruky pro sebesabotáž během prázdnin

Kristen Kraus, LPC, NCC Zdravotní klinika Baptist Health Behavioral-Little Rock

Jak se blíží sezóna známá zaneprázdněností, mimořádnými výdaji a plánováním akcí, přirozeně se připravujeme na dopad a přibližujeme všechny potenciální problémy. Toto roční období však může připomenout i jiné starosti.

  • Jsem připraven znovu vidět svou rodinu?
  • Zvládnu vzpomínky, které se mi vybaví?
  • Budu moci platit za cestování a dárky?

Nyní, více než kdy jindy, často potřebujeme podporu při pochopení a zpracování těchto obav.

Když jednáme v našem nejlepším zájmu a uděláme si čas na zvážení našich potřeb, ctíme svůj nervový systém. Je to akt péče o sebe. Ale jak to uděláme? Místo toho, abychom se starali o sebe, můžeme upadnout do cyklu sebesabotáže.

Standardní metody sebesabotáže zahrnují:

  • Potlačení pocitů (když je „nacpeme“)
  • Odmítání pomoci
  • Utápění se v sebelítosti
  • Život v minulosti, izolace a negativní sebemluva

Často se do tohoto chování zapojujeme jako formu maladaptivního zvládání. Toto chování, i když není zdravé, může v současnosti zdánlivě fungovat, ale někdy má hlubší kořeny. Naše těla jsou stavěna tak, aby unikala a vyhýbala se problémům, často jako traumatická reakce na přežití. Někdy v nás naše metody sebesabotáže vyvolávají pocit, že musíme utéct, znecitlivět látkami nebo vypnout, abychom překonali různá období života. Když žijeme v těle, které si neví rady s nečekaným stresem, vztekem či úzkostí a neřešíme své emoce, není divu, že se nám přibližování tohoto náročného období zdá skličující.

Ochrana před sebesabotáží začíná zdravým dialogem se sebou samým. Když se objeví spouštěče, musíme uznat, jak mění naše chování. Může být děsivé být zvědavý na naše motivace, a proto doporučujeme lidem, aby využili terapeuta, který jim pomůže tyto emoce vyřešit. Pokud nejste připraveni mluvit s terapeutem, může být skvělou volbou psaní deníku nebo použití řízeného sešitu.

Efektivní komunikaci s vaším systémem podpory lze zlepšit týdenním přihlášením a vytvořením rodinného kalendáře pro projednání nadcházejících událostí a výdajů. Upřímnými rozhovory možná zjistíte, že se vaše myšlení změní. Máte dovoleno přehodnotit své plány, jak uznáte za vhodné. Mějte na paměti srovnávání s jinými rodinami nebo nezdravá očekávání dokonalosti, která se mohou vkrádat dovnitř.

Cílevědomé věnování pozornosti životu v přítomném okamžiku je srdcem všímavosti. Když věci zpracováváme na chvíli, je snazší najít radost. Musíme vyčistit své mentální a emocionální filtry, jinak riskujeme, že budeme žít s tíhou minulosti nebo hrůzou z neznáma.

Naučte se způsoby, jak si ulehčit a přistupovat k budoucnosti s otevřenou perspektivou ke všemu, co přijde. Pokud byste se chtěli dozvědět více o Baptist Health Behavioral Health Clinic – Little Rock, navštivte prosím zde nebo zavolejte na číslo 501-202-7587.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *