Vydejte se na cestu se zdravotními testy a prohlídkami!

Během pandemie můžete patřit k milionům lidí, kteří odkládají screeningové testy na rakovinu a další nemoci. Odklad by však mohl oddálit diagnózu a léčbu zdravotního problému. Zde je několik připomenutí, které vám pomohou vrátit se na správnou cestu:

Screeningové testy mohou pomoci najít možné problémy nebo nemoci, i když nemáte příznaky. Kontroly a screeningové testy pomáhají odhalit nemoci nebo zdravotní problémy včas, kdy je snazší je léčit a vyléčit. I když nedokážou diagnostikovat onemocnění, mohou vám pomoci zjistit, zda potřebujete další vyšetření na možný problém.

Znáte doporučené testy na základě vašeho věku, pohlaví, rizikových faktorů a rodinné anamnézy. Zeptejte se svého poskytovatele zdravotní péče na screening na vysoký krevní tlak; cholesterol; diabetes; osteoporóza; rakoviny kůže, prsu, kolorektálního karcinomu, rakoviny děložního čípku, prostaty a plic; HIV; a hepatitidy C. Váš lékař může také doporučit screening na pohlavně přenosné choroby nebo stavy duševního zdraví, jako je deprese. Pro více informací navštivte: https://health.gov/myhealthfinder/doctor-visits/screening-tests/get-screened

Další kontroly a zkoušky jsou důležité. Zdraví dospělí by měli navštěvovat zubaře jednou až dvakrát ročně a očního lékaře pravidelně. Máte-li zubní onemocnění, problémy se zrakem nebo zrakem nebo chronické stavy nebo máte vysoké riziko konkrétních onemocnění, absolvujte vyšetření častěji, jak doporučuje váš poskytovatel.

Řekněte svému lékaři o nemocech, které se vyskytují ve vaší rodině. To může určit, jaké další specializované vyšetření budete potřebovat.

Připravte si seznam otázek. Zeptejte se, jak testy probíhají, co mohou najít a jak často je potřebujete. Zeptejte se na potenciální přínosy a rizika testů, včetně možnosti falešně pozitivních výsledků (to znamená, že máte onemocnění, které ve skutečnosti nemáte, což by mohlo vést k dalším testům).

Zjistěte, kdy obdržíte výsledky testu. Zeptejte se svého poskytovatele, zda má aplikaci pro zobrazení výsledků online. Pokud výsledky neobdržíte, zavolejte do ordinace svého praktického lékaře a/nebo požádejte lékaře nebo sestru o vysvětlení, co výsledky znamenají.

Chcete personalizovanou pomoc? V závislosti na zdravotních přínosech vaší společnosti může Health Advocate pomoci s otázkami, interpretací výsledků testů, schůzkami s lékařem a dalšími.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *