UDRŽOVÁNÍ VZPOMÍNEK NAŽIVO | Neuroveda Health Blog

Vzpomínky jsou důležité. Učí nás lekce, dávají nám perspektivu a dávají smysl našemu životu. Vzpomínky jsou vše, co máme na časy minulé. Ale jak můžeme zajistit, že si tyto vzpomínky uchováme a zachováme si schopnost vydělat více?

  1. Výživa. Vyhněte se prozánětlivým potravinám. Zánět je toxický pro tělo a mozek. Snížení zánětu vede k menšímu metabolickému úsilí a více energie ušetřené pro zdraví buněk našeho mozku. Minimalizujte nebo odstraňte cukr, zpracované potraviny a mléčné výrobky. Zvyšte spotřebu potravin se zdravými formami tuku – důležitými pro neurony – jako je avokádo, ořechy, ořechové oleje a semena. Zařaďte protizánětlivé potraviny, jako je kurkuma, skořice a koriandr.
  2. Vyhněte se centrálně působícím lékům. Velmi časté užívání léků na spaní, analgetik a antidepresiv může ovlivnit naši duševní jasnost. Chronické užívání může přispět ke zhoršení kognitivních funkcí.
  3. Spát. Studie ukázaly, že špatný spánek může přispívat ke kognitivním potížím, depresi, nedostatku pozornosti a soustředění a dalším chronickým zdravotním stavům.
  4. Aerobní cvičení. Mozek miluje svůj kyslík a jediný způsob, jak jej může získat, je z krve, která jej dodává. Rozpumpujte tedy krev, abyste zajistili konzistentní, pravidelný a okysličený průtok krve mozkovými cévami.
  5. Přerušovaný půst. Vyhýbání se jídlu na krátkou dobu umožňuje, aby byla metabolická energie přidělena funkcím mozku, jako je myšlení a zpracování, namísto funkcí gastrointestinálního traktu, jako je trávení a vstřebávání. Promluvte si s poskytovatelem integrativní medicíny pro bezpečné praktiky přerušovaného půstu.
  6. Přemýšlet. Výzkumy prokázaly, že pravidelná meditace zvyšuje objem a zlepšuje funkci našich hipokampů – oblastí nejdůležitějších pro paměť.
  7. Bavte se. Pociťovat radost, štěstí a spokojenost je tak důležité pro celkové zdraví našeho mozku. Takže se smějte, socializujte se a obklopujte se lidmi, se kterými se cítíte dobře.
  8. Doplňky a bylinné přípravky. Existují rostliny a vitamíny, které jsou důležité pro funkci neuronů a rovnováhu neurotransmiterů, a to ještě více, jak stárneme. Pro radu navštivte integrativního neurologa nebo poskytovatele integrativní medicíny.

Nikdy není příliš brzy ani příliš pozdě začít pečovat o náš mozek. Vždy můžeme získat nějaký užitek. Za chvíli ucítíte, jak se váš mozek usmívá!

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *