Tři nákladné účinky onemocnění pohybového aparátu

8. července 2019 podle Barbara FeuersteinováMarketing Manager ve společnosti Hinge Health

Greg, zaměstnanec Simplotu, se přikrčil a držel záda v bolestech, když si uvědomil, že si nepamatuje, kdy naposledy hrál golf se svými kamarády z univerzity nebo hrál basketbal se svým synem. Po letech hledání řešení své chronické bolesti dolní části zad trpěl Greg depresemi, chyběl v práci a předpokládal, že operace je jeho jedinou nadějí na zmírnění bolesti. Greg nebyl sám – polovina populace trpí muskuloskeletálními (MSK) onemocněními a zaměstnanci Simplotu nejsou výjimkou. Zatímco bolest MSK nediskriminuje, může být zvláště běžná u dělnických populací kvůli manuální povaze práce. Neovlivňuje pouze výdaje na zdravotní péči, ale také produktivitu a duševní zdraví vašich zaměstnanců. Porozumění účinkům podmínek MSK je nejlepším způsobem, jak snížit dopad na lékařské výdaje a produktivitu společností náročných na práci, jako je Simplot.

Chirurgie: Největší přispěvatel k utrácení

Chirurgie je největším přispěvatelem nákladů na MSK, protože existuje přílišná závislost na chirurgii a lécích proti bolesti, aniž by bylo nutné nejprve vyzkoušet alternativní metody k léčbě chronické bolesti. Přibližně tři čtvrtiny výdajů MSK lze připsat operacím a výsledným lékům proti bolesti, ale výzkum ukazuje, že těmto výdajům by se dalo předejít, pokud by zaměstnanci měli přístup k nechirurgické preventivní péči.

Produktivita: Bolest brání funkčnosti

Bolesti podmínek MSK mohou mít nepříznivý dopad na produktivitu zaměstnanců. To je zvláště škodlivé, pokud jde o ty, jejichž práce závisí na manuální práci. Greg dosáhl bodu, kdy ho tolik bolelo, že se nemohl sklonit, což mu bránilo nabrat pšenici a hnojivo, což byla klíčová funkce jeho práce. Kromě toho zaměstnanci s chronickou bolestí ztrácejí čas v práci návštěvami lékaře, fyzikální terapií a zotavováním po operaci, což přispívá ke ztrátě produktivity v celé společnosti.

Duševní zdraví: Deprese zesiluje bolest, a proto zvyšuje výdaje

Stavy duševního zdraví jsou nejméně očekávaným přispěvatelem k vysokým nákladům na péči MSK. Problémy duševního zdraví jsou silně spojeny s chronickou bolestí a „Dyáda deprese-bolest“ je dobře známý fenomén, kdy bolest zhoršuje depresi a deprese zhoršuje bolest, čímž vzniká začarovaný kruh. Dopad duševního zdraví ovlivňuje ztrátu produktivity a rozhodně nepomáhá se zvládáním bolesti.

Jak můžete snížit vysoké výdaje MSK?

Simplot si vybral Hinge Health, digitální program péče o muskuloskeletální systém, aby řešil jejich vysoké náklady na MSK způsobené operacemi, ztrátou produktivity a duševním zdravím. Po 12 týdnech používání programu Hinge Health snížili členové Simplotu pravděpodobnost operace na polovinu a zvýšili produktivitu o 44 %. Simplot také zaznamenal významný pokles klinické úzkosti a deprese.

Rozpoznáním nákladných účinků zdravotní péče MSK – od zbytečných operací, výdajů na duševní zdraví a odpovídajícího snížení produktivity – mají výrobní společnosti příležitost poskytnout zaměstnancům řešení pro snížení bolesti a chirurgických zákroků a zlepšit produktivitu a duševní zdraví, což vše přispět k nižším výdajům. Dokončením své týdenní cvičební terapie řízené senzory s podporou zdravotního trenéra a vzdělávacích materiálů si Greg může užívat činnosti, které miluje, s přáteli a rodinou a výrazně zlepšil kvalitu svého života.

Reference:

Bair MJ, Robinson RL, Katon W, Kroenke K. Komorbidita deprese a bolesti; Recenze literatury. Arch Intern Med. 2003; 163(20): 2433–2445. doi:10.1001/archinte.163.20.2433.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *