Tipy pro zdraví na cestách mimo USA


15. března 2016 v Travel Health • Miles Varn

Nedávný průzkum se zeptal lidí, kteří cestují za prací po celém světě, jaké jsou jejich největší obavy o zdraví při cestování. 35 procent dotázaných uvedlo, že nejvážnější zdravotní hrozbou, které cestující v roce 2016 čelí, je přístup ke kvalitní péči. Jaké kroky můžete podniknout, abyste zajistili rychlý přístup k vysoce kvalitní péči, když cestujete služebně nebo za zábavou?

Připravte se před cestou

Měli byste zjistit, s jakými potenciálními zdravotními problémy se můžete ve vaší destinaci setkat, například virus Zika v Karibiku, Střední a Jižní Americe, Mexiku, jižním Pacifiku a u pobřeží Afriky nebo MERS na Arabském poloostrově. Na webových stránkách Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) můžete najít seznam zemí, které čelí propuknutí onemocnění.

Dalším krokem je konzultovat se svým lékařem alespoň šest týdnů před plánovanou cestou, abyste dostali potřebná očkování nebo přeočkování. Tato návštěva je také příležitostí, abyste si promluvili se svým lékařem o jakýchkoli zvláštních opatřeních, která byste měli učinit s ohledem na svou osobní zdravotní anamnézu a jakékoli chronické stavy, se kterými žijete, jako je cukrovka, astma, srdeční onemocnění nebo problémy s imunitním systémem. . Ujistěte se také, že máte dostatek jakéhokoli léku na předpis, který pravidelně užíváte, a požádejte o předpis, který si s sebou berete, pro případ, že své léky ztratíte nebo dojdou.

Ujistěte se, že máte přístup ke svým lékařským záznamům

Pokud během cestování onemocníte nebo se vážně zraníte, je nezbytné, aby každý lékař, který vás ošetřuje, měl snadno a rychle přístup k vašemu kompletnímu zdravotnímu záznamu. Záznam by měl obsahovat informace o všech operacích, které jste podstoupili, o všech chronických stavech, se kterými se léčíte, o všech závažných diagnózách, jako je rakovina, výsledky diagnostických testů a seznam všech léků, které užíváte.

Existuje několik online služeb a aplikací, které vám umožňují nahrávat vaše lékařské záznamy. Další možností je spolupracovat se zdravotním poradcem, který zajistí, že vaše záznamy budou pečlivě zkontrolovány, aby byla zajištěna přesnost a uloženy v bezpečném univerzálním lékařském záznamu, ke kterému má váš ošetřující lékař kdekoli na světě přístup během několika minut.

Jak můžete najít kvalifikované lékaře v zahraničí?

Existuje řada strategií, které můžete použít k vyhledání lékaře, pokud jej potřebujete, když jste mimo USA:

  • Některá velká akademická zdravotnická centra spolupracují s mezinárodní sítí nemocnic. Před odjezdem na cestu můžete kontaktovat jedno z těchto center excelence a požádat o doporučení.
  • Pokud potřebujete lékařskou péči, když už jste mimo USA, ministerstvo zahraničí nebo místní konzulát USA vám může pomoci najít lékařské služby.
  • Můžete požádat concierge ve vašem hotelu o doporučení pro lékaře, kteří mluví anglicky.
  • Pokud máte cestovní zdravotní pojištění, váš poskytovatel pojištění vás může v případě nouze spojit s poskytovateli zdravotní péče v zahraničí.
  • Zdravotní poradce vám může poskytnout přístup ke zkušeným lékařům vyškoleným v západní lékařské péči, kteří mluví anglicky, nebo pokud anglicky mluvící lékař není k dispozici, může poradce zajistit, aby byl u vaší péče přítomen překladatel.

Proaktivní přístup ke zdraví a plánování cestování vám může pomoci zajistit, abyste měli přístup ke kvalitní péči, když ji nejvíce potřebujete.

Témata: Plánování zdraví, Lékařské pohotovosti

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *