Tipy na letní bezpečnost potravin, aby byla vaše rodina zdravá

S letními vedry syčí i zvuky jídla na grilu, když se přátelé a rodina scházejí na grilování a pikniky. Poskytování bezpečných a zdravých venkovních jídel může představovat určité problémy. Podívejte se na tyto tipy pro bezpečnost potravin, které se hodí k vašim letním aktivitám.

Tipy pro bezpečnost potravin

Dobrým vodítkem pro bezpečnost potravin je udržovat teplá jídla teplá a studená jídla v chladu. U potravin, které jsou obvykle chlazené, je bezpečnost potravin problémem, když jsou dlouhodobě mimo bezpečný rozsah chlazení nebo nad 40° Fahrenheita (F). Když jsou potraviny mimo tento bezpečný rozsah po dobu dvou nebo více hodin, existuje šance, že se rozmnoží bakterie a mohou způsobit onemocnění přenášené potravinami.

Maso, vejce a mléčné výrobky mohou být náchylnější ke škodlivým bakteriím. Chcete-li bezpečně zabalit chlazené potraviny, použijte velký piknikový chladič se spoustou ledu nebo ledových sáčků. Aby bylo jídlo na stole v bezpečí, můžete misku položit na větší misku naplněnou ledem. (Můžete použít malé kostky ledu nebo dokonce předmrazit servírovací misky naplněné asi do 1/3 vodou.)

Je také dobrým zvykem zakrývat nádobí, aby bylo jídlo chráněno před prachem, štěnicemi a hmyzem. Pokličky a kryty na nádobí mohou také pomoci udržet správnou teplotu. Stínidlo a deštníky jsou také užitečné.

Zjistěte více o skladování potravin a teplotách vaření

Pokyny pro grilování

Pro potraviny, které jsou na grilu, uvádíme několik bezpečnostních tipů:

  • Chcete-li rozmrazit jakékoli maso, ryby nebo drůbež, umístěte je přes noc do chladničky. Pokud je rozmrazíte na kuchyňské lince, bakterie se mohou začít množit, když se jídlo rozmrazí a ohřeje se nad 40° F. Pravděpodobně se to stane, pokud je necháte na kuchyňské lince.
  • Pokud marinujete maso, ryby nebo drůbež, po použití marinádu vyhoďte. Nepoužívejte jej k podlévání předmětů na grilu.
  • Vyhněte se předmývání drůbeže. Vaření na správnou teplotu je nejlepší způsob, jak jej bezpečně podávat. Jeho opláchnutím představujete riziko šíření salmonely na pracovní desce, kuchyňském dřezu a utěrkách.
  • Veškeré maso, ryby a drůbež uchovávejte nevařené a chlazené v nádobě s bezpečným víkem. Pokud jste v pokušení ji částečně uvařit předem, mějte na paměti, že to může umožnit rozkvět bakterií. Místo toho ho uvařte na místě a zkontrolujte konečný produkt spolehlivým teploměrem na maso. Je také dobrým zvykem mít teploměr v ledničce a používat ho také ve vaší zabalené piknikové chladničce. Zjistěte více o správných teplotách vaření.
  • Při grilování může dojít ke zuhelnatění, které obsahuje karcinogeny. Vaření na plynu může pomoci s regulací teploty a zabránit zuhelnatění
  • Odkapávající tuk vytváří škodlivé chemikálie, když stříká do plamenů. Chcete-li to snížit:
    • Používejte libové kusy masa, kuřecího masa, ryb. Grilování zeleniny je dobrý způsob, jak přidat nízkotučnou variantu a zároveň zvýšit vlákninu a další živiny.
    • Potraviny zabalte do alobalu, abyste zabránili odkapávání tuků do plamenů.

Přečtěte si více: 9 tipů na grilování, které vám pomohou vyhnout se zdravotním nebezpečím BBQ

Udržujte pitnou vodu

Zůstat hydratovaný je obzvláště důležité, protože některé letní dny často dosahují 100 stupňů nebo více. Pitná voda nebo nápoje s nízkým obsahem cukru nebo bez přidaného cukru jsou skvělým způsobem, jak uhasit žízeň a udržet tělo dobře hydratované.

Když pijete alkohol, vždy přidejte sklenici vody s alkoholickým nápojem, protože alkohol způsobuje dehydrataci. Konzumace ovoce, jako je meloun, také přidá tolik potřebné tekutiny. Když budete mít doma nebo venku izolovanou láhev s vodou, můžete si připomenout, že máte pít vodu po celý den.

Přečtěte si více o tom, proč je důležité pít vodu

Vybírejte letos v létě místní produkty v sezóně

Výběr sezónního ovoce a zeleniny je obecně chutnější a cenově dostupnější. Kalifornská léta přinášejí řadu výživných produktů, jako jsou bobule, kukuřice, rajčata, melouny, chřest, avokádo, okurky, broskve a nektarinky. To je ideální čas k návštěvě našich místních farmářských trhů. Před podáváním omyjte produkty pod studenou tekoucí vodou.

Podívejte se na zdravé recepty z knihy Dobré jídlo je dobrý lék

Tento blog napsala dietetická stážistka UC Davis Health Catherine Johnsonová s recenzí dietetiků registrovaných v UC Davis Health.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *