Tipy na chytré mlsání doma během karantény COVID-19

Pro mnoho z nás byl život vykořeněn pandemií COVID-19, takže jsme uvízli doma a často hledáme útěchu v jídle. Nedostatek rutiny a neomezený přístup do kuchyně spojený s přidanou úzkostí a stresem je dokonalou bouří pro bezduché stravování. Dietolog Jaime Tucker registrovaný v UC Davis Health má několik tipů, jak chytře mlsat a přitom zůstat na místě:

Konzistence v jídle

I když se vaše práce, škola a – přiznejme si to – celá životní rutina mohla změnit, neznamená to, že se váš obvyklý stravovací režim musel změnit. Držte se normálního stravovacího plánu tří jídel denně, abyste předešli hladu mezi jídly.

Tip: Vyhněte se nutkání vynechat jídlo nebo omezit jídlo. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení vede vynechávání jídel a omezování jídla často k přejídání, po kterém následuje pocit viny a studu. Ujistěte se, že vaše jídla obsahují vyvážený poměr bílkovin, zdravých tuků, sacharidů a zeleniny, abyste se cítili spokojeni.

Nalaďte se na náznaky hladu a sytosti

Představte si stupnici od 1 do 10: 1, že máte takový hlad, že se cítíte fyzicky špatně; 10 být tak plný, že je vám špatně od žaludku. Zaměřte se na 4 až 7. Kdykoli pocítíte mírný hlad, jezte. Dostaňte se tam, kde nemáte hlad, ale budete pohodlně spokojeni. Ohodnoťte svůj hlad na této stupnici před, během a po jídle nebo svačině, abyste pomohli usměrnit svůj příjem.

Tip: Pokud se přistihnete, že jíte, když nemáte hlad, zamyslete se nad tím, co by se ještě mohlo stát. Jste nervózní, smutní, naštvaní nebo se jen nudíte? Je přirozené jíst z jiných důvodů, než je hlad, ale to může vést k přibírání na váze. Až se příště přistihnete, že hledáte pohodlí v ledničce, prozkoumejte další aktivity, jak tyto pocity zmírnit. Projděte se, přečtěte si knihu, zavolejte příteli nebo si zatancujte ve svém obývacím pokoji – na aktivitě nezáleží, pokud vám přináší radost!

Vyhněte se svačině autopilota

Svačinka přímo ze sáčku při sledování televize nebo při práci je dokonalým receptem na přejídání.

Tip: Místo toho zkuste naplánovat a rozdělovat svačiny předem. To snižuje instinkt chytit vše, co je k dispozici, a mění svačiny v setkání s jídlem, ze kterého se můžete cítit dobře. Když jste připraveni svačit, eliminujte rušivé vlivy, posaďte se a užívejte si. Nezapomeňte se naladit na stupnici hladu.

Vybírejte svačiny s vysokým obsahem bílkovin a zdravých tuků

Bílkoviny a tuky jsou důležité k tomu, abyste se cítili sytí a spokojení po celý den. Svačinka na potravinách na bázi sacharidů ve vás může krátce poté zanechat pocit hladu.

Tip: Přidejte k ovoci kopeček arašídového másla. Krekry podávejte se sýrem nebo masem. Namáčejte zeleninu do hummusu nebo dip z řeckého jogurtu.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *