Souvislost mezi dietou, hmotností a chronickou bolestí kloubů

Nadváha je běžnou překážkou, pokud jde o snížení chronických bolestí zad a kloubů. Jako zdravotní kouč ve společnosti Hinge Health pracuji s mnoha lidmi, jejichž cílem je snížit jejich chronické bolesti zad a kloubů. Mnoho z nich si neuvědomuje, že hubnutí jim také pomůže zvládnout chronickou bolest.

Výzkum ukazuje, že lidé s nadváhou mají tendenci mít více chronických bolestí kloubů, protože nadváha klouby přetěžuje. Bohužel to může být začarovaný kruh. Výzkum také ukázal, že výsledná bolest může často vést k přejídání svačin nebo dezertů jako způsobu „sebeuklidnění“ a odvedení pozornosti od bolesti. Ve skutečnosti jsou váha a chronická bolest považovány za komorbidní stavy a spolu souvisí. Obojí je třeba řešit společně, aby se účinně snížila chronická bolest kloubů.

Zde ve společnosti Hinge Health zaujímáme biopsychosociální přístup k chronické bolesti kloubů, který výzkum potvrdil jako zlatý standard léčby. Náš holističtější přístup přesahuje fyzickou terapii a zahrnuje řešení dalších souvisejících stavů, jako je váha, duševní zdraví a změny životního stylu a chování, aby se vyřešila chronická bolest kloubů. Náš model klinické péče Hinge Health kombinuje virtuální fyzioterapeuty 1 na 1, behaviorální zdravotní kouče a senzorovou technologii.

Použijme Charlese jako příklad. Charles dělá cvičební program Hinge Health alespoň třikrát týdně, aby mu pomohl posílit kolena a snížit příznaky chronické bolesti. Jako jeho trenér jsem mu pomohl uvědomit si, že hubnutí také pomůže snížit tlak na klouby. To motivovalo Charlese, aby chtěl zhubnout, ale byl zdrcen. Jak to chtěl udělat? Tehdy se rozhodl oslovit mě jako svého zdravotního trenéra pro další podporu a stanovení cílů.

Zde jsou čtyři jednoduché triky, které vám pomohou začít na vaší cestě hubnutí a proč může vaše strava hrát roli při ovlivnění vaší chronické bolesti.

1. Začněte sledovat výběr potravin

Možná si neuvědomujete, kolik toho jíte nebo co jíte, co by mohlo přispívat k vaší bolesti. Mnoho potravin spouští v těle zánětlivé reakce, které přímo korelují s chronickou bolestí.

Podle Národního centra pro biotechnologické informace „vztah mezi obezitou a bolestí není přímý, ale je zprostředkován různými faktory. Mezi takové faktory patří biomechanické/strukturální změny spojené s obezitou, zánětlivé mediátory, poruchy nálady, špatný spánek a problémy se životním stylem.

Je zřejmé, že zdraví je mnohostranné. K vašemu boji s hubnutím může být mnoho přispěvatelů. To je jeden z důvodů, proč je důležité sledovat výběr potravin. Co se změří, to se zvládne! Možná, že vaše stravovací návyky nejsou tak špatné, ale jste ve velkém stresu, málo spíte a máte sklon k emocionálnímu jídlu. Kterékoli z nich může ztížit hubnutí a snížit chronickou bolest. Sledování příjmu potravy vám poskytne jasný obrázek o tom, co do svého těla dáváte. Vyživuje vás a podporuje vaše tělo? Nebo vás to naplňuje a pak vede k energetickému krachu?

Existuje mnoho skvělých trackerů, včetně My Fitness Pal a Lose It. Někteří lidé dávají přednost použití deníku o jídle. Bez ohledu na metodu je důležité být si vědom toho, co jíte.

2. Pijte více vody

Při hubnutí je také důležité pít dostatek vody. Voda pomáhá snižovat naše chutě a chuť na svačinu. Voda z našeho těla vyplavuje toxiny, což pomáhá snižovat záněty. Pití vody také pomáhá udržovat naše klouby lubrikované. Podle Centra bolesti: „Když je v těle nedostatek vody, chrupavka ztrácí svou houbovitost. Pití většího množství vody sice nevyléčí bolest kloubů, ale může udržet vaše klouby zdravé.“

Jak můžete každý den přijmout více vody? Jedním z mých oblíbených tipů je udělat „přípravu vody“ stejně jako přípravu jídla. Odložte všechny kelímky nebo lahve vody, které plánujete vypít, a udělejte si tempo. Řekněme například, že chcete vypít tři třicet dva uncové láhve vody. Můžete si je rozložit a připomenout si, že máte vypít první láhev do oběda, druhou na konci pracovního dne a třetí, než půjdete spát. Plánováním dopředu se připravujete na úspěch.

3. Čtěte etikety potravin

Třetím způsobem, jak podpořit své úsilí o hubnutí, je číst etikety na potravinách. Velikosti porcí mohou otevřít oči. Možná se přejídáte, aniž byste si to uvědomovali. Všichni jsme to udělali. Jeden čip vede ke dvěma. . . Víte, co bude následovat!

Zde je dobré pravidlo: pokud to neumíte číst, nejezte to! Skutečná jídla mají jednoduché ingredience. Zpracované potraviny ne. Jsou naplněny přidanými barvivy, chemikáliemi a plnidly, aby vaše tělo přimělo jíst více nezdravých potravin! Jejich štítky vypadají jako seznamy zásob pro vědecké experimenty.

Mnoho lidí považuje etikety na potravinách za odpudivé a vyhýbají se jejich prohlížení. Ale je pravděpodobné, že pokud je označení matoucí, existuje zdravější volba, která bude lépe vyživovat vaše tělo. Kromě toho mohou tyto zpracované potraviny s matoucími přísadami zvýšit zánět ve vašem těle. To jsou jen dva z mnoha důvodů, proč si vytvořit povědomí o tom, čím zásobujete své tělo.

Zjednodušte si to: začněte se čtením štítků doma. Podívejte se do svých kuchyňských skříněk a přečtěte si štítky na plechovkách, krabicích a obalech. Pokud nejsou tou nejlepší volbou, nevadí! Můžete se zlepšit, začněte teď. Věnujte pozornost velikosti porcí. Až příště půjdete nakupovat, zavažte se, že budete dělat zdravější rozhodnutí.

4. Pohybujte tělem

Posledním tipem, který vám pomůže začít na cestě k hubnutí, je rozhýbat své tělo. Zde v Hinge Health neustále říkáme, že „pohyb je lék“. Pohyb těla je formou sebepéče, která prospívá vašim kloubům, mysli a vašemu celkovému zdraví.

Nemusíte si ze dne ukrojit hodinu, abyste se mohli hýbat. Začněte v malém. Projděte se kolem bloku. Udělejte si kolo navíc v obchodě s potravinami. Parkujte dále od obchodu. Všechny tyto pohyby se sčítají. Dokončení vašeho seznamu skladeb Hinge Health trvá asi 15 minut. Můžete si doplnit svůj playlist a jít večer na procházku se psem nebo partnerem. Je to perfektní způsob, jak začít přidávat pohyb do svého dne, aniž byste byli přetíženi.

Dokážete si najít třicet minut ve svém dni? Ne? To je taky v pořádku. A co dvě patnáctiminutové třetiny? Jak moc se v noci díváš na televizi? Dokážete se při sledování pořadu protáhnout? Sledovat jeden pořad místo dvou? Kolik času trávíte na sociálních sítích? Zvažte, že byste si pro sebe vytvořili pravidlo, že nemůžete otevřít druhou aplikaci, dokud neuděláte něco pro své zdraví. Možná se moc nedíváte na televizi nebo si nehrajete se svými zařízeními natolik, že se dostatečně nepohybujete. Ale pokud ano, a teď to poznáváte, skvělé! Je to příležitost k rozkvětu.

Jak Charles zhubl a snížil chronické bolesti kolen

Charles se rozhodl, že dobrým prvním krokem bude začít číst jeho etikety na potravinách doma a koupit si větší láhev na vodu, kterou si vezme s sebou do práce. Věděl, že kdyby začal dělat tyhle věci, parkování vzadu na parkovišti v práci by byla také snadná změna. Ráno už jako první prováděl cvičební terapii Hinge Health a byly to malé změny, které byly proveditelné. Jakmile si Charles stanovil svůj cíl, přihlásili jsme se o dva týdny později a on zhubl tři kila! Byl tak nadšený, když viděl, jak se číslo na stupnici mění. Řekl mi, že neměl ponětí, jak moc se přejídal, dokud nezačal číst etikety. Jakmile to změnil, všechno ostatní zapadlo na své místo. Řekl, že po večeři s manželkou plánoval přidat procházku. A nejlepší na tom je, že Charlesova tvrdá práce na hubnutí se začala vyplácet na snížení chronické bolesti kolen.

Hubnutí nemusí být extrémně obtížné. Někdy prostě potřebujeme vyladit to, co už děláme. Začněte s nastavením cíle v malém a přidávejte, až se s tím, co děláte, budete cítit pohodlně. Důslednost je to, co se z dlouhodobého hlediska vyplatí, pokud jde o vaše zdraví.

Pokud jste zaměstnavatel nebo zdravotní plán a rádi byste se dozvěděli více o modelu klinické péče Hinge Health a holistickém přístupu k řešení chronické bolesti, můžete si níže vyžádat demo. Jste-li zaměstnanec, zeptejte se svého zaměstnavatele nebo zdravotního plánu na Hinge Health.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *