Řešení chronické bolesti s cílem snížit výdaje na léčbu

Pochopte, jak muskuloskeletální stavy ovlivňují vaši pracovní sílu a na kterou fázi byste se měli zaměřit, abyste dosáhli nejvyšší návratnosti investic.

Bruce, IT specialista ve Walgreens, nesl nahoru těžkou krabici, když poprvé ucítil nával bolesti v koleni. V průběhu let se Bruceova bolest kolena stále stupňovala, dokud nedosáhla bodu, kdy nemohl opustit dům. Bruce byl přilepený na pohovce, v slzách a zoufale toužil po možnosti vyřešit svou bolest, když začal zvažovat operaci za 35 000 dolarů. Vzhledem k tomu, že 1 ze 6 dolaru na zdravotní péči je spotřebováno na muskuloskeletální (MSK) výdaje, zaměstnavatelé potřebují pochopit, jak MSK ovlivňuje jejich pracovní sílu, aby mohli upřednostňovat řešení, která snižují bolest, vyhýbají se operacím a zajišťují nejvyšší návratnost investic. Vyhodnocování řešení pro členy v chronické fázi bude mít nejlepší návratnost investic a pomůže vašim zaměstnancům, kteří mají bolesti, chybí jim práce a jsou na cestě k naplánování drahé operace.

Pochopení MSK Journey

Abychom pochopili, proč je chronické stadium tou nejlepší populací, na kterou zaměříme svou muskuloskeletální strategii, podívejme se na Bruce, jehož cestu znají stovky z jakékoli pracovní síly.

1. Rizikové členy je těžké zapojit

Bruce měl velkou část svého dospělého života nadváhu a nebyl příliš fyzicky aktivní. Ve svých 20 a 30 letech měl Bruce rizikové faktory pro muskuloskeletální onemocnění. Je však obtížné zapojit zaměstnance, kteří jsou kvůli své váze, práci nebo činnostem ohroženi bolestí související s MSK, protože žádnou přímou bolest nepociťují. Bruce se léta snažil zhubnout a být aktivnější, ale mezi prací a péčí o děti měl sotva dost času pro sebe, takže měl malou vnitřní motivaci.

2. Akutní bolest netrvá dlouho

Po Bruceově počáteční nehodě při chůzi do schodů položil koleno a odpočíval a během několika týdnů se bolest zlepšila. Zaměření se na řešení akutních zranění, jako jsou recepty na zvládání bolesti nebo fyzikální terapie, není efektivním řešením, protože bez ohledu na zásah 90 % akutní bolesti samo vymizí do 6 týdnů. V případě Bruce jeho počáteční zranění kolena po několika týdnech ustoupilo.

3. Operace není zaručenou cestou k úlevě od bolesti

V posledních letech byla Bruceova bolest tak hrozná, že nákladná operace kolena vypadala jako jediná možnost. Zaměstnavatelé se často snaží podporovat toto rozhodování a nasměrovat členy k cenově nejefektivnějším možnostem, ale operace stále není zaručenou cestou k úlevě od bolesti. Ve skutečnosti 20–40 % operací zad selže. Jediný způsob, jak úspěšně odvést zaměstnance od chirurgie, je poskytnout důvěryhodnou alternativu k řešení bolesti.

Proč chronická péče o MSK přináší největší návratnost investic

Na rozdíl od ostatních členů jsou lidé s chronickou bolestí motivováni, protože mají bolesti, často denně, a zkusí cokoliv, co tuto bolest zmírní. Lidé s chronickými onemocněními jsou nejčastějšími uživateli zdravotní péče v USA. Tvoří 81 % hospitalizací; 91 % všech receptů vyplněno; a 76 % všech návštěv lékaře. Je zajímavé, že lidé s chronickou bolestí nepotřebují klinické intervence, potřebují behaviorální intervenci. Klinické studie ukazují, že pro dlouhodobé výsledky je nejlepším způsobem, jak řešit chronickou bolest MSK, tři pilíře péče o nejlepší praxi: cvičební terapie, behaviorální zdraví a vzdělávání. Tím, že členům poskytujeme důvěryhodnou alternativu k operaci, se vyhneme 2 ze 3 operací, což představuje 3-6x ROI za rok-1.

Bruce byl minulý rok účastníkem Hinge Health. Stejně jako mnoho lidí s chronickou bolestí nebylo snadné se hýbat. Vděčí za podporu zdravotních trenérů a vzdělání, které mu pomáhají splnit jeho cíle cvičební terapie každý týden. Od dokončení programu je Bruce mimo pohovku a může celý den bez bolesti pracovat na dvoře. Bruce se s námi podělil, že život bez bolesti odemkl dveře do nové budoucnosti. Od začátku programu zhubl 45 kilo a konečně si může užívat normální aktivity, které nemohl dělat.

Stáhněte si bílou knihu „Jak chronická muskuloskeletální bolest otevírá dveře závislosti na opioidech“ Chcete-li se dozvědět více o účinné léčbě chronické bolesti, abyste mohli upřednostňovat snížení chronické bolesti MSK a vypořádat se s jedním z vašich největších nákladových faktorů, operacemi MSK.

Reference:

Pokyny University of Michigan pro ambulantní klinickou péči http://www.med.umich.edu/1info/FHP/practiceguides/back/back.pdf

Partnerství pro řešení. Chronické stavy: Zajištění trvalé péče. Aktualizace září 2004. Dostupné na: http://www.rwjf.org/files/research/Chronic%20Conditions%20Chartbook%209-2004.ppt. Zpřístupněno 17. dubna 2007.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *