Proč by fyzikální terapie neměla být překážkou k tomu, abyste se cítili lépe

Proč by fyzikální terapie neměla být překážkou k tomu, abyste se cítili lépe.

Amelia posílila svá kolena v programu péče o kolena Hinge Health. Chtěla nám ukázat, jak používá své senzory Hinge Health pro cvičební terapii doma.

Život je zaneprázdněn a doporučení fyzioterapeuta, které vám váš lékař dal před měsíci, se ztratí pod neotevřenými dopisy a odsune váš rostoucí seznam úkolů. To se stalo Amelii, 27leté Account Executive v Salesforce, která se potýkala s bolestí kolene více než 6 let. Stejně jako Amelia trpí více než polovina dnešní pracovní síly chronickými muskuloskeletálními (MSK) bolestmi. Amelia neměla čas na týdenní schůzky s fyzioterapií a informace o osvědčených postupech péče, a proto nebyla sama, kdo potřeboval dostupné řešení, jak svou bolest zvládnout. Pochopení dopadu této bolesti je prvním krokem k podpoře zaměstnanců a ke změně pro 1 ze 2 lidí postižených poruchou MSK v daném roce.

Chronická muskuloskeletální bolest je bolest postihující svaly, vazy a šlachy nebo kosti, která trvá déle než 3 měsíce. Když někdo trpí tímto přetrvávajícím typem bolesti, bolest se stává očekávanou součástí každodenního života a kvůli bolesti je neustále nucen slevit z pracovních i rekreačních aktivit. Ameliino koleno ji začalo trápit neustálým opotřebením posledního ročníku vysoké školy. Po letech bolesti Amelia cítila, že její bolest je něco, s čím se bude muset vyrovnat, ne něco, co by mohla snadno vyřešit. Jako univerzitní námořník vytrvala přes bolest, protože byla odhodlaná dokončit svou sezónu. Potom po vysoké škole se bolest znovu objevila, ať už se snažila bavit turistikou v Bay Area nebo v práci a dlouhé hodiny seděla u stolu. Někdy byla Améliina bolest tak hrozná, že jí bránila spát, takže byla unavená a nemohla se příští den soustředit na práci. Amelia, odhodlaná nedopustit, aby jí její bolest zabránila žít svůj život, navštěvovala hodiny spinningu a jógy, ale věděla, že její kolena jsou slabá a někdy se podlomí, tak se bála, že by ji jakýkoli náhlý pohyb na spinovém kole mohl zanechat v nesnesitelných bolestech.

Amelia převzala iniciativu a pokusila se najít řešení své bolesti a zašla ke svému lékaři primární péče, aby získala doporučení na fyzikální terapii. Nakonec ale nikdy nenavštívila fyzioterapeuta, protože bylo těžké najít si čas na to, aby si třikrát týdně odskočila z práce a dojížděla přes město. Amelia předpokládala, že řešení právě teď není možné, protože fyzikální terapie nezapadá do jejího rušného života. Jednoho dne však Amelia uviděla ve své e-mailové schránce e-mail od svého zaměstnavatele o nové nabídce benefitů s názvem Hinge Health, programu, který by mohla dělat v pohodlí svého domova. Bez velkých očekávání se rozhodla, že to zkusí. Používala nositelné senzory, aby se ujistila, že dokončuje doporučenou cvičební terapii, získala podporu od zdravotního trenéra, který ji motivoval překonat strach ze zranění, a četla vzdělávací články, aby se naučila, jak efektivně zvládat bolest.

Po několika týdnech cvičení si začala všímat, že se jí koleno přestalo viklat a slabě, koleno bylo silnější. Místo toho, aby se bála, že se jí podlomí koleno, se teď mohla ponořit do svých hodin spinningu a užít si cvičení. Amelia už nemusela dělat kompromisy při každodenních činnostech kvůli bolesti.

Začátkem tohoto roku jsme měli možnost potkat Amélii v San Franciscu. Na místě se objevila plná energie a předvedla výpady a dřepy, které jí pomohly dodat sílu a sebevědomí, aby se mohla dál pohybovat. Amelia potřebovala řešení nad rámec fyzické terapie, které by zmírnilo její bolest a umožnilo jí být produktivní v práci i v osobním životě. Prostřednictvím kombinace cvičební terapie, behaviorálního zdraví a vzdělávání byla Amelia schopna úspěšně dokončit program. Nebojí se zvýšit odpor na spinovém kole a je natěšená na příští lyžařskou sezónu, připravena lyžovat celý den bez bolesti.

Zaměstnanci jako Amelia potřebují řešení, které dokáže prolomit bariéry tří pilířů nejlepší praxe muskuloskeletální péče: cvičební terapie, behaviorální zdraví a vzdělávání. Pochopením překážek doporučené péče MSK a toho, jak je překonat, můžete zaměstnancům umožnit snížit bolest a dělat věci, které milují.

Stáhněte si bílou knihu, kde se dozvíte více o dopadu MSK na bolest, produktivitu a celkové duševní zdraví vašich zaměstnanců.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *