Příznaky menopauzy | Bydlení chytře

St. Joseph’s/Candler Physician Network OB/GYN Dr. Nhi Phan připomíná ženám, že nemusí trpět příznaky menopauzy

Ať už jste si tím prošli, procházíte tím nebo se toho děsíte, menopauza je obdobím v životě ženy, kterému musíme všichni čelit. Ale nemusíte tomu čelit sami ani být nešťastní z jeho příznaků.

Nemyslete si, že je to součást života a musíte se vypořádat s příznaky,“ říká Dr. Nhi T. Phan, OB/GYN se St. Joseph’s/Candler.
Síť lékařů. Existuje mnoho věcí, které můžeme udělat, abychom ženám pomohli vyrovnat se s menopauzou, aby se mohly cítit normálně.

Menopauza je stav, kdy žena přestane mít menstruační cykly. Dochází k němu, když vaječníky přestanou produkovat estrogen, což je hormon, který hraje roli v menstruačních cyklech, vysvětluje Dr. Phan. Žena dosáhne menopauzy, když je 12 měsíců bez menstruace
doba.

Menopauza se obvykle vyskytuje přirozeně, když je ženě kolem 51 let. Existují však případy, kdy ženy mohou přejít do menopauzy mnohem mladší, dokonce i před 40 lety, říká Dr. Phan. To se nazývá předčasné selhání vaječníků nebo časná menopauza.

Roky vedoucí k menopauze se považují za perimenopauzu. Během tohoto časového období mohou ženy zaznamenat změny v menstruačním cyklu, jako jsou kratší nebo delší menstruace, silnější nebo lehčí menstruace nebo vynechání menstruace. Nicméně, když není
12 měsíců v řadě, je žena považována za ženu v menopauze, dodává Dr. Phan.

Příznaky menopauzy a perimenopauzy mohou zahrnovat:

  • Návaly horka, což jsou pocity návalu horka, většinou z horní části těla do obličeje. Mohou trvat od několika sekund do několika minut, říká Dr. Phan, a mohou se vyskytovat náhodně během dne.
  • Noční pocení
  • Problémy se spánkem, jako jsou potíže s usínáním nebo probouzením dlouho před obvyklou dobou probuzení.
  • Vaginální změny, jako je tkáň tenčí, sušší a méně elastická.
  • Mění se močové cesty, kde se močová trubice stává suchou a podrážděnou. To může vést k většímu počtu infekcí močových cest, říká Dr. Phan.

Některé ženy mohou pociťovat další příznaky, jako jsou pocity náladovosti, úzkosti nebo deprese, bolesti hlavy, změny vlasů a pokožky, ztuhlé klouby nebo přibírání na váze.

Na rozdíl od menopauzy její příznaky netrvají věčně. Průměrné rozpětí perimenopauzy a symptomů menopauzy je 10 let, říká Dr. Phan.

„Nakonec každá žena projde menopauzou,“ říká Dr. Phan. „Některé ženy však nemusí mít tak závažné příznaky jako jiné.

„Porodnice / GYN mohou pomoci ženám procházejícím menopauzou zvládnout jejich příznaky, aby mohly projít každodenním životem, aniž by se cítily mizerně.“

V závislosti na symptomech existují možnosti hormonální substituční terapie a nehormonální terapie ke zmírnění symptomů. Váš OB/GYN může například zvolit hormonální terapii pouze s estrogenem nebo kombinovanou hormonální terapii, která obsahuje estrogen a progestin.

Příklady nehormonální léčby zahrnují antidepresiva nebo perorální léky, jako je Gabapentin nebo Clonidin, které pomáhají kontrolovat návaly horka a noční pocení.

Dr. Phan dodává, že někteří lidé si mohou vybrat rostlinné/bylinné doplňky, jako je sója, černá rasce a čínské bylinky, aby jim pomohly zvládat jejich příznaky.

Pokud příznaky menopauzy ovlivňují vaše každodenní aktivity, určitě si promluvte se svým OB/GYN o nejlepších možnostech léčby pro vás.

Hledáte OB/GYN? Dr. Phan vidí pacienty v centru města a v Southside Savannah. Je v kanceláři uprostřed města s kolegou
St. Joseph’s/Candler Physician Network OB/GYN, Dr. Jessica Mullinix.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *