Přečtěte si, jak předcházet chronické bolesti v maloobchodě

2. prosince 2019 podle Meghan DohertyováSenior Manager, Content Marketing

Michelle je 26letá lékárnice v jednom z největších maloobchodních řetězců lékáren v Americe. Navzdory svému nízkému věku začala před 2 lety pociťovat chronické bolesti kolene z 7-12hodinových směn na nohou, 4-5 dní v týdnu. Při práci ve velmi rychlém prostředí bylo obtížné dělat dlouhé přestávky na sezení. Její bolest se postupem času zhoršovala. Jakmile se dostane z práce, bude si muset sednout na pohovku a masírovat si kolena, protože ji to strašně bolelo. Michelle se začala vyhýbat všem činnostem, které zahrnovaly postavení na nohy, dokonce i něčemu tak jednoduchému, jako je krátká procházka po bloku. Dříve vášnivá turistka a aktivní členka tělocvičny, nyní již nenacházela radost z činností, které vyžadovaly, aby stála nebo chodila.

„Rozhodně mě to zasáhlo.“ Cítil jsem se ze sebe ponížený, protože jsem nechtěl dělat nic jiného než pracovat a vrátit se domů.“

Případ Michelle není ojedinělý. 1 ze 2 lidí trpí v USA muskuloskeletální (MSK) bolestí – mnoho z nich pracuje v maloobchodě. I když bolest MSK nediskriminuje, může být běžná u pracovníků v maloobchodě kvůli povaze práce a potížím s přístupem k osvědčené péči.

Proč je chronická bolest v maloobchodě tak běžná?

Všichni jsme slyšeli, že příliš dlouhé sezení škodí vašemu zdraví, ale příliš dlouhé stání může být pro vaše tělo stejně těžké. Pracovníci maloobchodu, jako je Michele, mohou být celý den na nohou. Dlouhé směny znamenají, že se může dostavit únava a způsobit nerovnoměrný přesun váhy na kolena, což na ně vyvíjí větší tlak. V rychle se měnícím prostředí, které se zabývá velkým množstvím zákazníků, může být obtížné udělat si čas na pravidelné přestávky na sezení. To vystavuje pracovníky maloobchodu vysokému riziku bolesti MSK.

Navíc dlouhé, nepravidelné směny mohou být často překážkou v přístupu k doporučené konzervativní péči. Například fyzikální terapie může být náročné začlenit se do rozvrhu pracovníků maloobchodu. U domácích režimů výzkum naznačuje, že pouze 35 procent pacientů s fyzikální terapií dodržuje to, co doporučuje jejich fyzioterapeut. Je to proto, že chování je obtížné změnit a mnoho pracovníků čelí časovým omezením, chybí jim motivace nebo prostě zapomínají.

Bolest vede k vyhýbavému chování, které bolest zhoršuje

Jak se její bolest zhoršovala, Michelle se začala vyhýbat činnostem, které ji kdysi bavily, ze strachu, že její bolest ještě zhorší. To je extrémně běžné pro ty, kteří trpí chronickou bolestí, a mnozí se připojují k běžnému mýtu, že „odpočinek je nejlepší“. Pomalu přebírají stále více sedavý způsob života, aby se pokusili vyhnout bolesti. Skutečností však je, že to může bolest ve skutečnosti zhoršit. Pohyb promašťuje klouby a i když můžete cítit nějakou bolest, neznamená to, že si tím škodíte. Postupem času zjistíte, že pohyb skutečně dlouhodobě zlepšuje vaši bolest.

Když se lidé s chronickou bolestí vyhýbají fyzické aktivitě, může to často vést k izolaci a vyhýbání se sociální aktivitě, což může mít dopad na duševní zdraví. Bolest a deprese jsou velmi propojené, pokud jde o chronickou bolest MSK. Bylo prokázáno, že deprese zvyšuje závažnost a intenzitu bolesti a chronická bolest MSK zvyšuje riziko deprese. Tato smyčka zpětné vazby je známá jako dyáda deprese-bolest. Z lidí, kteří mají chronickou bolest, zažije depresi v průměru 27 % ve srovnání s 5–10 % lidí bez chronické bolesti. Lidé s chronickou bolestí i depresí se navíc mohou cítit nemotivovaní k pohybu, což jejich bolest zhoršuje kvůli nedostatku pohybu.

Jak program digitální péče pomáhá maloobchodním pracovníkům v bolesti

Michelle slyšela, že Hinge Health je nabízena jako benefit v práci, a přestože byla zpočátku skeptická, že by něco mohlo pomoci vyřešit její bolest, rozhodla se to zkusit. Zatímco některé věci, jako například její pracovní prostředí, byly mimo její kontrolu, její zdravotní kouč jí pomohl převzít kontrolu nad věcmi, které mohla – najít si čas a motivaci pro sebeobsluhu i přes její nabitý program.

„Tento program mi pomohl získat zpět své zdraví a převzít kontrolu nad svým životem.“

Vzdělávací články jí pomohly pochopit, proč je pohyb lékem, a cvičební terapii na dálku bylo snadné začlenit do její rutiny. Nyní, když se vrátila k aktivnějšímu životnímu stylu, od zahájení programu zhubla více než 30 kilo, což je obrovský problém, když si uvědomíte, že každé další kilo tělesné hmotnosti jsou 4 kila navíc tlaku na vaše koleno.

Hinge Health poskytuje 3 pilíře péče o nejlepší praxi: cvičební terapii, interaktivní vzdělávání a behaviorální zdraví s neomezeným zdravotním koučinkem 1 na 1, které jsou potřebné k dosažení klinicky ověřených lepších dlouhodobých výsledků. Michelle je nyní zcela bez bolesti a není jediná ve své společnosti, která zažila výsledky, které změnily život.

Chcete-li se dozvědět více o tom, jak Hinge Health pomáhá maloobchodníkům řešit chronickou bolest jejich zaměstnanců, stáhněte si případovou studii.

Reference:

Bair MJ, Robinson RL, Katon W, Kroenke K. Komorbidita deprese a bolesti; Recenze literatury. Arch Intern Med. 2003; 163(20): 2433–2445. doi:10.1001/archinte.163.20.2433.

Jon Rizzo (2015) Mentální modely pacientů a dodržování ambulantních fyzioterapeutických domácích cvičebních programů, Fyzioterapeutická teorie a praxe, 31:4, 253-259, DOI: 10.3109/09593985.2014.1003117

Stucchi G, Battevi N, Cairoli S, Consonni D. Prevalence muskuloskeletálních poruch v maloobchodním sektoru: italská průřezová studie na 3380 pracovnících. Medicina del Lavoro. červenec 2016;107(4):251-262.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *