Praktický průvodce halovou cyklistikou

23. března 2022

Ať už jste oddaný cyklista, který trénuje uvnitř, abyste se během zimy udržel v optimální kondici, nebo spíše fanda, který se snaží cvičit o přestávce na oběd, následující tipy vám pomohou využít čas na kole co nejlépe.

Jaké jsou možnosti mého kola pro indoor cycling?

Pokud se chcete věnovat indoor cyclingu, máte řadu možností. Existují chytrá kola, jako je Tacx® NEO Bike Smart Trainer, což je vrchol indoor cyclingu a je to samostatné chytré kolo, které poskytuje realistický pocit ze silnice a množství dat. Pokud dáváte přednost jízdě na kole, kterou používáte venku, chytré trenažéry s přímým pohonem, jako je Tacx® Flux S Smart Trainer, také shromažďují velké množství údajů o výkonu a lze je spárovat s aplikacemi třetích stran, aby poskytovaly odpor tak skutečný, že zapomenete. kopec, na který stoupáte, je virtuální. Sejmete zadní kolo svého kola a namontujete jej na trenažér s přímým pohonem.

Pokud byste chtěli své venkovní kolo používat uvnitř a mít obě kola nasazená, můžete použít trenažéry na kolech, jako je Tacx® Flow Smart Trainer, který stále umožňuje jezdci trénovat na realisticky simulovaných svazích až do 6% sklonu. , nebo si můžete zakoupit cyklotrenažér.

Co jsou kolečka na kole a jak fungují?

Bike rollers jsou trenažéry, které umožňují jízdu na závodním kole nebo horském kole v interiéru bez pohybu po domě. Nepřipevňují se k rámu kola; ve skutečnosti uvažujte spíše o běžeckém pásu pro vaše kolo. Válec se skládá ze stabilního rámu se třemi připojenými válci. Tyto válce udrží váhu kola (a jezdce) ve stavu odpružení nad zemí, ale jezdec musí udržovat rovnováhu, jako kdyby jel venku.

Někteří lidé trénují na válcích, aby zhubli, zatímco jiní prostě mají rádi vnitřní možnost procvičit si rovnováhu na kole a zlepšit kadenci a plynulost pedálů.

Kdy a kde trénovat

Ať už trénujete na válci nebo chytrém trenažéru, ideálním prostředím pro indoor cycling je dobře větraná místnost. Jízda na kole uvnitř může vést k silnému pocení, proto je vhodné mít po ruce ručník a větrák. Budete si chtít být jisti, že zůstanete hydratovaní a vyhnete se přehřátí. Pokud jde o to, kdy je nejlepší čas pro indoor cycling, odpověď zde není univerzální řešení. Možná se cítíte produktivněji, když ráno nastartujete na kole, nebo možná dáváte přednost šlapání před stresem na konci dlouhého dne. Když jste v bezpečí v pohodlí svého domova, opravdu není špatný čas na jízdu.

Jak a za kolik jezdit

Dostáváme toto: jak a jak moc trénovat uvnitř? Je zřejmé, že ani zde nebude odpověď univerzálním řešením. Délka a typ tréninku, který používáte pro indoor cycling, přímo souvisí s vašimi vlastními individuálními cíli a fyzickou kondicí.

Pokud s indoor cyclingem začínáte, budete chtít začít s postupným přístupem. Dobrým způsobem, jak se s kolem seznámit, je 20 až 30 minut v klidném tempu 2-3krát týdně. Čím více vás to bude bavit, tím více můžete zvýšit jak rychlost, tak i délku tréninků.

Pokud jste však zkušenější cyklista, bude to vyžadovat více práce, abyste viděli výsledky. Pro vás může být ideální zpestřit tréninky, střídat trénink v konstantním tempu s delšími výjezdy na silnici a práci v hale s proměnlivými rytmy pro zlepšení vytrvalosti a rychlosti. Hledáte pomoc s návrhem vašich relací? Chytré trenažéry Tacx se spárují s tréninkovou aplikací Tacx®, která vám umožní jezdit prakticky po celém světě a sledovat statistiky vašeho tréninku.

Jak jezdit na kole, abych zhubnul

Indoor cycling vám může pomoci zhubnout, pokud máte konzistentní strategii a dodržujete vyváženou stravu. Pokud se pokoušíte zhubnout na kole, zkuste použít buď nositelné zařízení se snímačem srdečního tepu, nebo hrudní snímač srdečního tepu, abyste zvýšili svůj srdeční tep na přibližně 60–70 % jeho maximální kapacity. I když mnoho lidí udržuje konstantní tempo na kole a berou to spíše jako kardio trénink, může být také užitečné je přepnout na více HIIT sezení, ve kterých střídáte tempo a intenzitu šlapání, abyste znovu aktivovali metabolismus a umožnili tělu spálit více kalorií.

Nyní, když jste nadšení, že můžete začít jezdit na kole uvnitř, budete se chtít ujistit, že jste vybaveni tak, abyste svůj zážitek maximálně využili. Od koleček na kole přes chytré trenažéry až po stacionární kola, Garmin má celou řadu produktů, které zajistí, že už nikdy nebudete chtít přestat šlapat. Už máte kolo? Podívejte se na naši řadu GPS cyklopočítačů nebo chytrých hodinek, které vám pomohou využít čas strávený na nich co nejlépe.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *