POSLOUCHEJTE SVÉMU TĚLU | Neuroveda Health Blog

Nechápejte mě špatně. Pevně ​​věřím v sílu těla léčit. Zuřivě obhajuji používání celých potravin, bylin a určitých doplňků, které pomohou využít tyto přirozené síly, které všichni máme. Vidím účinnost akupunktury, meditace a cvičení každý den. A chlapče, vím, kolik věcí může dobrý spánek vyřešit. Ale všechny tyto přístupy stále nemusí stačit k tomu, abychom se cítili dobře.

Bohužel nás někdy naše tělo zradí. Věci se pokazí. Ne vždy víme proč, i když někdy víme. Rakovina, autoimunitní onemocnění, neurodegenerativní onemocnění a mnoho dalších věcí. A ano, můžeme naprosto výrazně snížit naše rizika těchto obávaných diagnóz vhodnou volbou životního stylu, o tom není pochyb. Ale i přes naši nejlepší snahu a pozitivní úmysly se někdy věci stejně pokazí.

To je důležité, protože vidím tolik pacientů, kteří se snaží jíst, suplementovat, meditovat atd., jak se vymanit z toho, co bylo skutečně signálem jejich těla, že něco prostě není v pořádku. Diagnostikoval jsem LÉČITELNÉ nemoci u některých dlouhodobě trpících pacientů, kteří hledali pouze alternativní nebo přirozený přístup.

Když udeří nemoc, musíme reagovat. Prvotní odpovědí může jistě být podívat se na naše životy a na to, co můžeme řešit. Spíme dostatečně? Jíme duhu ovoce a zeleniny a minimalizujeme prozánětlivou spotřebu mléčných výrobků, masa a zpracovaných potravin? Cvičíme dostatečně? Věnujeme dostatek času sami sobě? Tato počáteční reakce by měla také zahrnovat pohled do světa léčivých rostlin. Nabízejí rostliny něco, co může pomoci našim symptomům? Rostlinná medicína může být velmi prospěšná bez vedlejších účinků, protože pracuje s naší přirozenou fyziologií, na rozdíl od potlačování naší fyziologie.

Ale když děláme všechny správné věci a věci STÁLE nejsou správné, no, pak je něco špatně. Vaše zdraví je příliš důležité na to, abyste nevyhledali pomoc svého lékaře. Nemůžeme se bát toho, co může být správné pro naše dlouhodobé zdraví. Často pacientům vysvětluji, že konvenční medicína má skutečnou roli a není se čeho bát, zvláště v rukou dobrého lékaře. Když se totiž naše tělo dostane daleko od své přirozené rovnováhy, nemůže se tak snadno samo uzdravit a přirozené přístupy nemusí být dostatečně silné. Je to čas, kdy trocha léku může jít dlouhou cestou, aby se přiblížila tomu, kde naše těla a mysl potřebují být.

To je síla skutečné integrativní medicíny. Je to to nejlepší z obou světů a zahrnuje široké znalosti o léčebném použití potravin a rostlin a alternativních metodách, ale také klinickou bystrost dostatečně citlivou na to, abychom věděli, kdy musíme sáhnout hlouběji a léčit dále.

Mým posláním je pomoci všem zabránit všemu. Ale vím dost na to, abych si uvědomil, že to není vždy možné. Naslouchám pacientům a naslouchám jejich tělu. Znáte své tělo lépe než kdokoli jiný. Takže se zastavte, podívejte se a poslouchejte své tělo. A když něco cítíte, vidíte nebo slyšíte, požádejte lékaře, aby také naslouchal.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *