PCU | Jednotka progresivní péče

Od počtu hostů po návštěvní hodiny, zde je to, co byste měli vědět, když je váš blízký na jednotce progresivní péče v St. Joseph’s/Candler

Existuje řada důvodů, proč vy nebo váš blízký může vyžadovat pobyt v nemocnici na jednotce progresivní péče. Když budete vědět, co můžete očekávat, může být zážitek o něco méně stresující.

Jednotka progresivní péče (PCU) je považována za jednotku intenzivní péče, ale je to také jednotka s nižší úrovní.

„V zásadě bereme ty pacienty, kteří nejsou dost nemocní na JIP a nejsou dost zdraví na lékařsko-chirurgické podlahy, rehabilitaci nebo propuštění,“ vysvětluje Ashley Marks, RN, BSN, koordinátor zdrojů pro PCU v nemocnici Candler.

Související článek: Co očekávat během pobytu na JIP

Někteří pacienti mohou potřebovat zůstat na PCU hned po návštěvě pohotovosti. Jiní mohou být v jiných patrech nemocnice, ale vyžadují větší pozornost, jiné vybavení nebo léky, které jsou k dispozici v PCU.

PCU léčí různé pacienty, včetně pacientů se srdečními problémy, komplikacemi z chronických problémů, jako je CHOPN nebo diabetes, pacientů po operaci nebo pacientů, kteří utrpěli trauma.

Průměrná délka pobytu v PCU se liší, říká Marks. Protože jde nejčastěji o přechod péče, většina pacientů tam není dlouho. Někteří jsou natolik v pořádku, že se mohou přesunout do jiného patra kvůli péči nebo rehabilitaci. Někteří jsou dokonce natolik zdraví, aby mohli jít domů.

„Nemáme tendenci vidět pacienty zde týdny a týdny,“ říká Marks. „Posíláme spoustu lidí do pater a značná část je propuštěna.“

O týmu PCU

Nemocnice sv. Josefa i nemocnice Candler mají jednotky progresivní péče. PCU Nemocnice sv. Josefa se nachází ve 3. patře a má 45 lůžek. PCU v Candler Hospital se nachází ve druhém patře a je to 14-lůžková jednotka.

Na obou odděleních pracují registrované sestry, referenti oddělení a technici, kteří spolupracují nejen s lékaři, ale i s rodinou.

„Máme skvělý tým lékařů a sestry jsou úžasné,“ říká Marks. „Jednou z mých oblíbených věcí na práci zde je, že jsme skvělý tým, denní i noční směna. Aniž bych se musel ptát,
pomoc je tu, když ji potřebujete.“

Návštěvní politika

Kvůli COVID-19 podle aktuálních zásad návštěv nikdo v PCU nemůže mít návštěvu. Tým PCU bude nepřetržitě komunikovat s rodinou pacienta, aby byla informována o stavu jejich blízkého.

Jakmile budou zrušena omezení návštěv, jsou typické návštěvní hodiny PCU od 8:00 do 20:30, dva návštěvníci mohou během dne navštívit najednou, říká Marks. Ostatní členové rodiny mohou čekat v čekárně PCU a otáčet se dovnitř a ven.

Jedna osoba může zůstat přes noc, ale Marks říká, že zaměstnanci povzbuzují členy rodiny, aby šli domů a pořádně si odpočinuli. Na PCU nejsou povoleny žádné dětské postýlky. Pokud se člen rodiny rozhodne zůstat, je k dispozici křeslo, říká Marks.

Děti do 12 let nejsou povoleny a není povoleno žádné jídlo a pití venku.

Práce s rodinami

Tým PCU úzce spolupracuje s rodinnými příslušníky. Marks říká, že denní a noční směny jsou v neustálé komunikaci s rodinou a povzbuzují členy rodiny, aby se ptali a zapojili se do péče o své blízké.

„Vždy jsme rádi, když se rodina chce zapojit a pochopit, co se děje,“ říká Marks. „Nejlepší, co mohou udělat, je být tu pro svého člena rodiny a ptát se. Rádi věci vysvětlujeme tak, aby byli všichni
na stejné stránce.“

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *