Nové funkce na chytrých hodinkách Garmin pomáhají maximalizovat váš trénink

14. června 2022

Nový stav variability srdečního tepu (HRV) Garmin a funkce tréninkové připravenosti, stejně jako vylepšený tréninkový stav, jsou všechny účelově vytvořeny s ohledem na sportovce.

Stejně jako sportovci, kterým sloužíme, i my ve společnosti Garmin se vždy snažíme být jen o trochu lepší. Naše technologie se neustále vyvíjí a stále hledáme nové způsoby, jak vám pomoci lépe porozumět vašim tělům a jejich fungování. A nyní Firstbeat Analytics™, naše vědecky podložená platforma, která poskytuje fyziologické analýzy a metriky, přináší dvě nové funkce – a další již existující, kterou jsme vylepšili –, abychom přidali k výhodám zvyšujícím výkon vašich kompatibilních chytrých hodinek Garmin.

Stav HRV, stav tréninku a tréninková připravenost analyzují, jak vaše tělo funguje, a pomáhají vám vidět za hranice pravidelných změn ze dne na den, abyste odhalili větší obrázek. Nevíte, co tyto pojmy znamenají? Pokračujte ve čtení – budete je chtít přidat do své slovní zásoby.

Věděli jste, že vaše srdeční tepy nejsou od sebe rovnoměrně rozmístěny? Pokud vaše srdce bije 60 tepů za minutu, některé z těchto tepů budou od sebe vzdáleny o něco více než jednu sekundu a některé budou o něco méně. To je zcela normální jev, ale je třeba získat cenné poznatky o tom, jak se mění v průběhu času. Vaše srdeční činnost je regulována vaším autonomním nervovým systémem, který kolísá, aby vyhovoval situačním požadavkům. Obvykle máte vyšší HRV, když je vaše tělo v klidu, zatímco nižší HRV je obvykle spojeno s odpovědí boj nebo útěk na stresovou situaci.

Ale sledování změn ve vzorcích vašeho stavu HRV v průběhu času je obtížné. Opravdu to všechno bude vypadat jako hromada nesmyslných dat – pokud se nespoléháte na kompatibilní chytré hodinky Garmin, které tyto vzory zaznamenávají a analyzují. Ujistěte se, že hodinky nosíte přes noc po dobu alespoň tří týdnů (a po celou dobu, pokud chcete co nejpřesnější údaje!), aby mohly zachytit vaši osobní základní hodnotu HRV. Toto bude objektiv, přes který lze interpretovat budoucí změny HRV.

Chcete se dozvědět více o HRV? Navštivte naši Vědecká stránka HRV zde.

Funkce Garmin stavu tréninku je nástroj, který vám pomůže zjistit, jak efektivně trénujete. Stejně jako analýza HRV, i váš stav tréninku zahrnuje množství denních dat, která vám pomohou vytvořit souvislosti mezi tím, jak trénujete, a výsledky, které vidíte. Budete schopni interpretovat změny ve své kondici na základě toho, jak – a jak často – trénujete. Vaše kompatibilní chytré hodinky Garmin budou sledovat vaše VO2 max, stav HRV a množství tréninku, aby vám poskytly komplexní obrázek o vaší osobní kondici a také konkrétní pokyny na základě toho, kde se aktuálně nacházíte a kde byste chtěli být.

Když má funkce dostatek dat k posouzení, zobrazí se vám jedna z 10 kategorií stavu. Ty se pohybují od vrcholové (což znamená, že jste v ideální formě pro závodění) po napjatou (což znamená, že vaše kondice může klesat a váš stav HRV ukazuje na nahromaděnou únavu). Stejně jako u všech analýz je důležité poskytnout chytrým hodinkám Garmin co nejvíce dat, se kterými můžete pracovat. Noste ho, abyste mohli sledovat všechny aktivity (nejen ty ve vašem preferovaném sportu) a noste ho i během spánku – to, jak vaše tělo reaguje na všechny situace, je důležité pro vaši celkovou kondici.

Chcete se dozvědět více o stavu školení Garmin? Navštivte naši stránka vědy o stavu školení zde.

I když jste dosáhli „detréninkové“ úrovně tréninkového stavu – což znamená, že kondice vašeho těla klesá, protože jste byli příliš dlouho v klidovém režimu – neznamená to, že byste měli neustále posouvat své limity. dne. Zde přichází na řadu tréninková připravenost. Tato funkce vám pomůže porozumět tomu, kdy je největší pravděpodobnost, že budete mít prospěch z tvrdého tréninku, který se neustále mění.

Hlavními determinanty tréninkové připravenosti jsou to, jak dobře jste spali předchozí noc, a nároky na regeneraci všech nedávných aktivit. Tato funkce také analyzuje vaši akutní tréninkovou zátěž, stav HRV, historii spánku a historii stresu, aby určila, jak jste připraveni na náročný trénink v kteroukoli chvíli. Tréninková připravenost bude vypočítána jako špatná, nízká, střední, vysoká nebo prvotřídní.

Chcete se dozvědět více o tréninkové připravenosti Garmin? Navštivte naši stránka vědy o připravenosti na trénink zde.

Dát to všechno dohromady

Chytré hodinky Garmin plné špičkových fyziologických dat a metrik Firstbeat Analytics jsou navrženy s tolika skvělými funkcemi v naději, že je všechny využijete, abyste si udělali úplný obrázek o tom, jak si vaše tělo vede. Také si začnete všimnout, že spolu souvisí – nízké skóre spánku povede k vybití Body Battery™ následující den, což ovlivní vaši tréninkovou připravenost. Takto funguje vaše tělo. Zpoždění v jedné oblasti ovlivní ostatní, stejně jako zlepšení v jedné oblasti (jako je dobrý spánek) může pomoci posílit další funkce. Je důležité, abyste hodinky nosili co nejvíce, zejména když spíte, abyste získali co nejpřesnější údaje o vašem těle.

Chcete se dozvědět více o funkcích chytrých hodinek Garmin? Prozkoumejte zde jen některé z jejich schopností.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *