Nová zdravotní rizika přicházejí s novým normálem

Vzhledem k tomu, že pandemie COVID-19 nadále ovlivňuje „normální život“, práce z domova se stává rutinou. Pracoviště se přes noc změnilo – z otevřeného sezení na váš kuchyňský stůl. Pro některé tu může zůstat. Mnoho společností jako Facebook a Twitter oznámilo možnost trvale pracovat z domova i po COVID-19. Průzkum společnosti Gallup v dubnu zjistil, že 65 % zaměstnanců pracuje z domova kvůli COVID-19. Global Workplace Analytics odhaduje, že 56 % amerických pracovníků má práci, kterou lze vykonávat z domova, a předpovídá, že přibližně 25–30 % pracovní síly bude do konce roku 2021 pracovat z domova několik dní v týdnu.

Vzhledem k tomu, že zde zůstává práce na dálku, byla identifikována nová zdravotní rizika. V červnu 2020 jsme provedli průzkum mezi 900+ americkými pracovníky na plný a částečný úvazek, abychom zjistili, jak jsou na tom z hlediska jejich fyzického a duševního zdraví. Stáhněte si úplnou zprávu „Nová zdravotní rizika na vzdáleném pracovišti“ zde.

Stav práce na dálku během COVID-19

Pryč jsou dojíždění, šťastné hodiny v kanceláři a otevřené sezení. Místo toho pracoviště vypadá spíše jako váš jídelní nebo kuchyňský stůl s vaším psem jako vaším nejbližším kamarádem na stole. Dvě třetiny respondentů uvedly, že v současné době pracují z domova. A většinu tvoří nováčci vzdálení pracovníci s 78 % dočasně pracuje ze své domácí kanceláře kvůli zásadám COVID-19 na pracovišti a pouze 17 % se nazývá stálými nebo pravidelnými vzdálenými pracovníky.

Domácí kancelář neodpovídá standardům pracoviště

Protože přechod na WFH byl tak okamžitý, zaměstnanci pracují v nevyhovujících podmínkách v provizorních kancelářích. Většina zaměstnanců táboří ve sdílených obytných prostorách, jako je jejich jídelna, obývací pokoj, ložnice nebo dokonce prádelna. Pouze zhruba třetina se může pochlubit vyhrazeným kancelářským prostorem v samostatné místnosti. Zatímco více než polovina dotázaných uvedla, že většinu času tráví prací za stolem, jídelní stůl byl druhým nejoblíbenějším a pohovka třetím pravděpodobným místem.

Výzvy: Sociální izolace a nedostatek pohybu

Sociální izolace a osamělost jsou na prvním místě seznamu výzev pro pracovníky na dálku, přičemž 37 % respondentů průzkumu ji uvádí jako hlavní problém práce na dálku. Bez neformálních rozhovorů na chodbě nebo šťastných hodin po práci zaměstnanci chybí klíčová sociální interakce se svými kolegy.

Vynechání dojíždění a sezení u nekonečných videohovorů také znamená, že mnoho zaměstnanců během typického pracovního dne na dálku trpí nedostatkem fyzické aktivity a pohybu. Ve starém kancelářském životě se zaměstnanci při dojíždění procházeli pěšky, vycházeli si na oběd nebo přecházeli mezi zasedacími místnostmi ve své kancelářské budově. V dnešním odlehlém pracovišti lidé pravděpodobně většinu dne sedí u svých stolů – pouze se pohybují tam a zpět z kuchyně ke svému stolu na příležitostnou svačinu. Nedostatek pohybu byl druhou největší výzvou pro vzdálené pracovníky, přičemž 35 % uvedlo, že se dostatečně nepohybují.

Nakonec není divu, že potíže s oddělením práce a osobního života se dostaly na třetí místo v seznamu, přičemž 1/3 to uvedla jako problém s prací na dálku.

Zdravotní stav zaměstnance na vzdáleném pracovišti

Práce z domova si vybírá daň zaměstnancům na bolesti zad a kloubů

Vzhledem k tomu, že lidé začali pracovat v provizorních domácích kancelářích s minimálním pohybem, není divu, že tento sedavější způsob života má dopad na bolesti zad a kloubů zaměstnanců. V našem průzkumu 45 % uvedlo, že mají bolesti zad a kloubů od té doby, co začali pracovat z domova. 71 % uvedlo, že bolest se buď zhoršila, nebo je to nová bolest, kterou pociťují od doby, kdy pracují z domova.

Práce na dálku má také dopad na duševní zdraví zaměstnanců

Vzhledem k tomu, že sociální izolace a osamělost jsou na prvním místě seznamu výzev pro vzdálené pracovníky během COVID-19, duševní zdraví je také rostoucím problémem pro zaměstnance. Téměř polovina (48 %) respondentů průzkumu uvedla, že po práci z domova zažívá stres, úzkost a deprese. A 73 % uvedlo, že jejich stres, úzkost a deprese se zhoršily nebo je to nová zkušenost, kterou pociťují od práce na dálku kvůli COVID-19.

Provizorní kanceláře, nedostatek pohybu a sociální izolace zvyšují u pracovní síly chronické bolesti pohybového aparátu a problémy s duševním zdravím. Vzhledem k tomu, že práce na dálku je novým standardem, zaměstnavatelé a zdravotní plány budou muset řešit tato vznikající zdravotní rizika, aby zlepšili pohodu zaměstnanců. Chcete-li zobrazit další údaje o tom, jak práce z domova ovlivňuje fyzické a duševní zdraví zaměstnanců, přečtěte si celou zprávu o průzkumu.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *