Nová data ukazují, jak dobře uživatelé Garmin spí

18. března 2022

Data Garmin Connect™ od milionů uživatelů nabízejí vodítka k tomu, jak může věk, biologické pohlaví a stres ovlivnit čas, který strávíme získáváním našich nejdůležitějších uzávěrů oka..

Říkat, že spánek je důležitý, není zrovna novinka. Je to základní tělesná funkce přímo související s duševním i fyzickým zdravím. A i když vás jedna noc špatného odpočinku po celonočním nebo streamovém flámu nemusí stát mnoho, neustálý nedostatek spánku je spojen se srdečními chorobami, mrtvicí, špatným duševním zdravím, vysokým krevním tlakem, cukrovkou 2. typu a dokonce předčasnou smrtí.

Dobře, takže spánek je důležitý. Mám to. Ale kam do této rovnice zapadá Garmin? Mysleli jsme, že se nikdy nezeptáš! Mnoho chytrých hodinek Garmin je vybaveno pokročilým sledováním spánku[1]která vám nabízí úplnou zprávu o tom, jak dobře jste spali – s náhledy na cykly spánku/bdění a fáze, jako je světlo, hluboká a REM[2]. Dokonce vám bude přiděleno skóre spánku 0–100 s doprovodným náhledem na faktory, které ovlivnily vaše skóre.

Schopnost sledovat své vlastní spánkové návyky v průběhu času mění hru, ale je dobré vědět, kam zapadáte se svými vrstevníky. Jistě, odborníci doporučit dospělí zachytí každou noc 7-9 hodin zavřených očí, ale kolik lidí to ve skutečnosti dostane? Jak se ukazuje, docela dost. Zkoumali jsme vzorek uživatelů Garmin, kteří sledují svůj spánek na svých chytrých hodinkách, a (jako vždy) na nás udělalo dojem, jak dobře upřednostňujete své zdraví a pohodu. Pokračujte ve čtení, abyste se ponořili hlouběji do výsledků nejnovější zprávy o datech společnosti Garmin, ale nejprve zde uvádíme přehled našich zjištění:

  • Většina uživatelů Garmin spí každou noc alespoň 7,5–8 hodin.
  • Starší lidé tráví více času ve fázi lehkého spánku a pravděpodobně stráví větší množství času každou noc vzhůru.
  • Ženy potřebují více spánku než muži. Údaje společnosti Garmin ukazují, že ženy v průměru tráví každou noc spánkem 7 hodin a 50 minut, na rozdíl od 7 hodin a 29 minut, které mají muži.
  • Ti, kteří spí 7 nebo více hodin v noci, mají o 50 % vyšší pravděpodobnost, že dosáhnou Body Battery™ 80 nebo více, než ti, kteří ne.
  • Čím více člověk spí, tím méně je pravděpodobné, že bude trávit čas v režimu vysokého stresu.

Kolik uživatelů Garmin spí

Zatleskejte si: Většina uživatelů Garmin spí každou noc alespoň 7,5–8 hodin. To spadá do rozmezí doporučeného zdravotnickými odborníky a (doufejme) znamená, že se každý den probouzíte odpočatí a připraveni řešit, co si zamanete. (Pokud ne, nestresujte se. Vaše hodinky Garmin vám mohou pomoci zjistit, proč používat metriky, jako je HRV stress a Body Battery.)

Jak věk ovlivňuje spánek

Spojnicový graf zobrazující hodiny REM spánku podle věkové skupiny.

Víme, že věk určuje, kolik spánku člověk potřebuje – pokud by dospělí trávili spánkem tolik času jako novorozenci, nikdy by se nic nedosáhlo. Jakmile však dosáhnete dospělosti, věk stále hraje roli v kvalitě spánku. Výše uvedená tabulka ukazuje, že čím je člověk starší, tím méně času tráví v REM, což nám pomáhá zapamatovat si a zpracovat informace. Starší lidé tráví více času ve fázi lehkého spánku a jak je uvedeno níže, pravděpodobně stráví větší množství času každou noc vzhůru. Zajímavé je, že lidé mladší 20 let s největší pravděpodobností stráví každou noc 0–15 minut vzhůru, ale jak stárnete, vaše šance, že budete ležet vzhůru, se začínají zvyšovat. Ach, být zase mladý.

Spojnicový graf věkové skupiny podle věkové skupiny a času stráveného vzhůru.

Jak biologický sex ovlivňuje spánek

Věděli jste, že ženy potřebují více spánku než muži? To je pravda. SleepFoundation.org pro to uvádí řadu důvodů, včetně zvýšené šance ženy na stavy, jako je nespavost, úzkost a deprese, a také kolísání hormonů způsobené menstruačními cykly, těhotenstvím nebo menopauzou. (Psst – mnoho chytrých hodinek Garmin má také na zařízení sledování menstruačního cyklu a těhotenství.)

Naštěstí data Garmin ukazují, že ženy dostávají tento extra odpočinek. Ženy stráví v průměru 7 hodin a 50 minut spánkem každou noc, na rozdíl od 7 hodin a 29 minut, které mají muži. Rozdělení spánkového cyklu je následující:

  • Ženy tráví v průměru 4 hodiny a 52 minut lehkým spánkem, zatímco muži průměrně 4 hodiny a 35 minut.
  • Ženy tráví v průměru 1 hodinu a 11 minut hlubokým spánkem, zatímco muži průměrně 1 hodinu a 7 minut.
  • Ženy tráví v REM spánku v průměru 1 hodinu a 32 minut, zatímco muži průměrně 1 hodinu a 22 minut.
  • Ženy tráví vzhůru v průměru 23,46 minuty, muži 24,44 minut.

Jak spánek ovlivňuje tělovou baterii

Sloupcový graf tělesné baterie a hodin spánku.

Garmin Body Battery je funkce navržená tak, aby vám pomohla spravovat vaši energetickou rezervu. Kdykoli se můžete podívat dolů na své zápěstí a podívat se, jak dobře spolupracují sympatické (bojuj nebo uteč) a parasympatické (odpočinek a trávení) větve vašeho autonomního nervového systému. Jinými slovy, Body Battery vám ukáže, jak dobře vaše tělo zvládá stres, regeneraci, spánek a fyzickou aktivitu, a poskytne vám číslo na stupnici 0-100, které ukazuje, kolik plynu vám zbývá v nádrži.

Spánek je nejlepší způsob, jak dobít tělesnou baterii. Čím výše ráno začíná, tím je pravděpodobnější, že v průběhu dne budete mít dostatečnou hladinu energie. Začnete chápat, jak velký je rozdíl mezi 90 a 60, když se blíží čas večeře a vaše tělová baterie se během dne vybije o 50. Pokud jste začali se skóre 90, je vám nyní 40 a možná budete mít stále energii na vaření večeře a strávení kvalitního času s rodinou. Ale pokud jste začínali se skóre 60, jste nyní na 10 a pravděpodobně hledáte nejbližší drive-thru.

Data ukazují, že ti, kteří spí 7 nebo více hodin v noci, mají o 50 % vyšší pravděpodobnost, že dosáhnou tělesné baterie 80 nebo více, než ti, kteří ne.

Jak spánek ovlivňuje stres

Sloupcový graf zobrazující úroveň stresu v porovnání s celkovou dobou spánku uživatelů Garmin.

Podobně jako u Body Battery a skóre spánku, i vaše kompatibilní chytré hodinky Garmin přiřadí číslo mezi 0 a 100, které v reálném čase ukazuje, jak jste vystresovaní.[3]. Úroveň stresu je indikátorem fyziologického stavu během dne. Měří se především pomocí kombinace údajů HR a HRV, které zaznamenává optický snímač srdečního tepu na zadní straně vašich hodinek. Pokud je úroveň vašeho stresu 0-25, vaše tělo je v klidovém stavu, což je na grafu stresu znázorněno modře. Úroveň 26-50 označuje nízký stres (světle oranžová), 51-75 je střední stres (tmavší oranžová) a 76-100 je považována za vysoký stres (nejtmavší oranžová).

Údaje společnosti Garmin ukazují, že čím více člověk spí, tím méně pravděpodobně stráví čas v režimu vysokého stresu. To znamená, že vaše tělo je schopnější zpracovat stresové události a nechat je odejít. Pokud dostatečně nespíte, nebude tomu tak – budete se i nadále držet vysokého stresu, což časem způsobí opotřebení vašeho duševního a fyzického stavu.

Jak mohu zlepšit svůj spánek?

Pokud jste si prohlédli všechna tato data a zjistili, že vaše vlastní statistiky spánku v porovnání chybí, nepropadejte panice. Existuje několik návyků, které můžete zavést, abyste se pokusili zlepšit svůj spánek, a u všech je mnohem pravděpodobnější, že přinesou výsledky než počítání oveček. V první řadě vám doporučujeme sledovat. Pokud se opravdu zajímáte o spánek, vědět pouze to, kdy jste šli spát a kdy jste vstávali, vám pravděpodobně neubere. Dobré zprávy? Na to jsou tu chytré hodinky Garmin. Vyberte si z našich kompatibilních hodinek a začněte analyzovat svůj spánek, včetně toho, kolik času strávíte v různých fázích a jak se vaše skóre spánku mění v průběhu týdne.[4]. To vám dá základní úroveň, ze které můžete pracovat.

Jakmile budete vědět, jak spíte, budete v mnohem lepší pozici, abyste to zlepšili. Chytré hodinky Garmin poskytují tipy, jak zlepšit spánek, a funkci Insights[5] v Garmin Connect vám sdělí trendy ve vašich datech, jako jsou dny, kdy máte tendenci více či méně spát. Můžete také implementovat rady od skupin jako Sleep Foundation, které zahrnují návrhy, jako je vytvoření pohodlného prostředí pro spánek, vytvoření rutiny před spaním a další. Čím více záměrně zlepšujete kvalitu spánku, tím je pravděpodobnější, že zaznamenáte pozitivní výsledky. Hodně štěstí a sladké sny!

Nejste si jisti, které hodinky Garmin jsou pro vás ty pravé? Navštivte náš vyhledávač hodinek.


[1] Při spárování s kompatibilním smartphonem; viz Garmin.com/ble

[2] Viz Garmin.com/ataccuracy

[3] Viz Garmin.com/ataccuracy

[4] Viz Garmin.com/ataccuracy

[5] Dostupné pro zákazníky Garmin Connect, kteří používají funkce sledování aktivity

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *