NEUROOCHRANA A NEUROREGENERACE | Neuroveda Health Blog

Dostávám mnoho otázek o neuroprotekci a neuroregeneraci s ohledem na neurologická onemocnění. Ochrana nejen před prevencí onemocnění, ale také před progresí onemocnění. Regenerace pro zlepšení funkce z již postižených mozkových buněk. Ano, můžeme jak neuroprotekci, tak neuroregeneraci.

Ale co tato slova znamenají? V podstatě oba naznačují, že došlo k poškození nebo zranění. I když může dojít k poškození mnoha nervů, které procházejí naším tělem, pro účely zde budeme odkazovat na mozkové buňky. Neuroprotekce hovoří o procesu prevence existující neuronální smrti, která může pocházet z nadměrného uvolňování glutamátu, excitačního neurotransmiteru nebo z volných radikálů. Ničitelé volných radikálů, označované jako antioxidanty, pomáhají chránit mozek. Neuroregenerace na druhé straně označuje procesy, které podporují opětovný růst buněk mozku za účelem vytvoření nových buněk a nových spojení.

Náš mozek můžeme chránit před volnými radikály a jinými toxickými látkami. Ale jakmile se plně zformujeme, někde v našich raných dvacátých letech, technicky nemůžeme pěstovat nové mozkové buňky. Ale můžeme mít funkční zotavení, což znamená, že můžeme posílit signály mezi spojeními, posílit existující buňky, zpomalit progresivní onemocnění a zlepšit funkci našeho mozku. Existuje mnoho farmakologických činidel k neuroprotekci a některá napomáhají neuroregeneraci. Ale existuje několik důležitých nefarmakologických způsobů, jak dosáhnout obojího.

Nefarmakologické přístupy zahrnují vyhýbání se environmentálním toxickým expozicím, cvičení, vitamíny, bylinky, nutriční medicínu, akupunkturu a neurofeedback. Náš mozek je zranitelný vůči všemu, co může způsobit zánět, a může být obtížné vyhnout se všem exogenním expozicím, které mohou způsobit zánět. Takže potřebujeme chránit, podporovat, tlumit a posilovat mozek.

Toho dosáhneme snížením úrovně toxických účinků a konzumací nutričně bohatých potravin, rostlin a vitamínů. Studie ukázaly, že existují některé účinné potraviny a rostliny, které mohou mozku poskytnout to, co potřebuje, aby se bránil. Příklady zahrnují antioxidanty z kurkumy pro boj s poškozením mozku volnými radikály nebo z rebarbory ​​a černého rybízu na ochranu před neurodegenerací, nebo z rhodioly, která prokazatelně snižuje přenos, nebo z boswellie, která se používá ke snížení otoků a zánětů mozku. nebo N-acetylcystein, silný antioxidant, nebo B-12, vitamín spojovaný s depresí. A je toho mnohem víc.

Jakákoli léčba, která může pomoci snížit úzkost a stres, a tím minimalizovat nárůst stresových hormonů, v konečném důsledku omezující zánět, může dále chránit a podporovat mozek. To je důvod, proč akupunktura a neurofeedback mohou být také užitečné a účinné.

V Centru léčebné neurologie nabízíme několik způsobů, jak chránit zdraví vašeho mozku, ať už jde o prevenci nebo zvládání stávajících příznaků. Zaměřujeme se na alternativní metody, ale můžeme se dále řídit konvenčními metodami, pokud je opodstatněný intenzivnější počáteční přístup. Máte-li zájem nebo jen zájem, neváhejte zavolat na naši kliniku na číslo 206-379-1213 a domluvit si schůzku.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *