Muži mohou každý den podnikat kroky k bezpečnějšímu a zdravějšímu životu a chránit se před nemocemi a zraněními. Nemusí se jednat o úplnou revizi toho, jak postupujete ve své každodenní rutině. Existuje mnoho věcí, které můžete každý den udělat, abyste zlepšili své zdraví a zůstali zdraví. Jako uznání Měsíce zdraví mužů jsme sestavili následující tipy.
Nechte lékaře sestavit. Pro muže je velmi důležité mít zavedeného lékaře primární péče. Pravidelné návštěvy lékaře, který může sledovat váš zdravotní stav, jak stárnete, může být jedním z nejlepších kurzů preventivní péče pro každého muže.
Absolvujte preventivní prohlídky. Poraďte se se svým lékařem o tom, kdy a jak často podstupovat následující screeningy na základě vašich specifických rizikových faktorů, rodinné anamnézy a věku: screening rakoviny prostaty, screening rakoviny tlustého střeva a screening hustoty kostí na osteoporózu.
Pravidelně provádějte samovyšetření varlat. Zkontrolujte hrudky a uzliny.
Zůstaňte na vrcholu duševního zdraví. Je důležité si s někým promluvit nebo vyhledat pomoc, pokud jste ve stresu, úzkosti, cítíte se v depresi nebo pokud si myslíte, že je něco jiného špatně. Míra sebevražd u mužů je téměř čtyřikrát vyšší než u žen.
Snažte se o dobrý spánek. Dobrý spánek může snížit riziko řady chronických onemocnění a stavů, jako je cukrovka, kardiovaskulární onemocnění, obezita a deprese. Dostatek spánku může také snížit pravděpodobnost, že se dostanete k nehodám souvisejícím s motorovými vozidly a stroji, které každoročně způsobují značná zranění a invaliditu. Spánkové směrnice od National Sleep Foundation doporučují, že obecně dospělí potřebují 7-9 hodin spánku za noc.
Omezte alkohol a přestaňte kouřit. Muži, kteří pijí více než 2 nápoje denně, jsou vystaveni vyššímu riziku některých onemocnění, jako je rakovina. Užívání tabáku je hlavní příčinou preventabilních nemocí, invalidity a úmrtí ve Spojených státech.
Cvičit pravidělně. Snažte se jak o silový trénink (alespoň 2 dny v týdnu), tak o kardio aktivity (alespoň 150 minut střední intenzity nebo 75 minut intenzivní intenzity týdně).
Jezte vyvážená jídla. Řiďte se tímto jednoduchým pravidlem: Připravte si na polovinu talíře ovoce a zeleninu, jednu čtvrtinu bílkovin a jednu čtvrtinu obilovin při každém jídle. Jezte každý den různé druhy ovoce a zeleniny. Snažte se vyhýbat potravinám a nápojům s vysokým obsahem kalorií, cukru, tuku a alkoholu. Vybírejte zdravé svačiny.
Pečujte o své srdce. Váš lékař vám může pomoci sledovat váš krevní tlak, cholesterol a další rizikové faktory a diskutovat o návycích zdravého životního stylu.
Znát a rozumět svým číslům: Sledujte své hodnoty krevního tlaku, cukru v krvi, cholesterolu a indexu tělesné hmotnosti (BMI), abychom jmenovali alespoň některé. Tato čísla mohou poskytnout pohled na váš zdravotní stav a riziko určitých onemocnění. Nezapomeňte se zeptat svého lékaře, jaké testy potřebujete a jak často je potřebujete. Pokud jsou vaše čísla vysoká nebo nízká, může vám vysvětlit, co znamenají, a poskytnout doporučení, která vám pomohou dostat je do zdravějšího rozmezí.
Provedení jednoduchých změn životního stylu, jako jsou ty popsané výše, vám může pomoci žít zdravěji.