Nejlepší pomoc, kterou nabízí stárnoucím rodičům

Jako mnoho dospělých můžete mít staršího rodiče nebo rodiče, kteří čelí zdravotním, finančním, bezpečnostním nebo jiným problémům, včetně dlouhodobé izolace způsobené pandemií. Pokud ano, možná vás napadne, jak jim s úctou pomoci překonat stárnutí, aby se lépe cítili. Zde je několik tipů, které je třeba zvážit:

Podělte se o své obavy s blízkými příbuznými. Spojení včas a často nad těmito problémy může pomoci zmírnit odpovědnost, zvláště když senioři dosáhnou pokročilého věku.

Nesnažte se ovládat konverzaci. Jemně vychovejte citlivá témata, uznejte jejich roli v rozhodování a ptejte se na jejich nápady. Chcete-li zahájit dialog, můžete říci: „Všiml jsem si, že máte promáčknuté blatníky a obávám se, že pro vás může být řízení obtížné. Co si myslíte o diskuzi o některých možnostech, které vám to usnadní a budou bezpečnější?“

Udržujte je zapojené a nezávislé. Fyzické, sociální a duševní zapojení pomáhá zlepšit mozkové funkce a může prodloužit životnost! Rostoucí počet seniorů je nyní připojen k internetu, tak jim pomozte zapojit se virtuálně. Založte si účty na sociálních sítích a zapojte je do života jejich rodiny a přátel, vyhledejte online lekce cvičení pro seniory nebo zařiďte účast na virtuální akci nebo bohoslužbě.

Vyberte si ten správný čas k prodiskutování jejich plánů do budoucna. Můžete začít tím, že se zeptáte, kde uchovávají své finanční dokumenty, jako jsou pojistky, závěti, daňová přiznání, investice nebo bankovní záznamy, pro případ, že by byli nemocní.

Udělejte si domácí úkoly a nabídněte informace. Shromážděte brožury o cenově dostupných nebo bezplatných stravovacích službách, dopravě a dalších komunitních službách. Podívejte se na www.benefitscheckup.org, kde najdete pomoc pro lidi starší 55 let, která pomáhá platit za léky na předpis, zdravotní péči, veřejné služby a další základní položky nebo služby. Poskytněte brožury o další pomoci Medicare, Medicaid nebo jiné vládní pomoci.

Vědět, kdy vyhledat odbornou pomoc. Vykazuje váš blízký příznaky extrémní zapomnětlivosti, deprese/apatie, hubnutí, nezájmu o výživné jídlo atd.? Bojují s osamělostí? Požádejte svého praktického lékaře o doporučení k odborníkovi nebo zavolejte Health Advocate, aby pomohl vašemu rodiči domluvit si schůzku. To může zahrnovat virtuální poradenství.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *