Náš registrovaný dietolog podrobně popisuje nejlepší zdravé návyky

Nový rok je v plném proudu, což znamená, že mnoho lidí se rozhodlo změnit svůj životní styl (nebo se alespoň pokusit o zdravou změnu). Dietoložka Melinda Gongová registrovaná v UC Davis Health se ohlíží zpět na některé z nejoblíbenějších diet roku 2020 a poskytuje své předpovědi pro horké dietní trendy v roce 2021.

Nejhledanější dieta roku 2020

Keto dieta se stále drží a podle Googlu byla na prvním místě seznamu nejvyhledávanějších diet v roce 2020. Tato dieta je s velmi vysokým obsahem tuku a nízkým obsahem sacharidů – představte si, že budete moci sníst pouze dva krajíce chleba za celý den. Může fungovat krátkodobě, ale je velmi náročné udržovat ho po dlouhou dobu. Vysoké množství tuku může potenciálně zvýšit hladinu cholesterolu v krvi, způsobit zažívací potíže a stav známý jako ztučnění jater.

Nejlepší dieta roku 2021

Středomořská strava byla podle US News and World Report vyhodnocena jako nejlepší celková dieta pro zdraví č. 1. Cílem je sledovat životní styl a stravovací návyky lidí, kteří žijí ve středomořské oblasti světa. Celkový jídelníček je jíst převážně čerstvé ovoce a zeleninu, luštěniny, ořechy, celozrnné výrobky a mořské plody. Méně často se konzumuje červené maso, potraviny s nasycenými tuky a jednoduchými cukry. O tomto způsobu života bylo provedeno mnoho výzkumů. Lidé, kteří takto jedí, mívají nižší výskyt srdečních chorob, cukrovky a rakoviny. Existují také odkazy na snížení pravděpodobnosti deprese a demence.

Váš průvodce zdravými mořskými plody a proč byste měli jíst více

Nejprodávanější kuchyňské spotřebiče v roce 2020

Většina Američanů strávila vařením doma více času než kdy jindy v roce 2020. Podle Amazonu byl nejprodávanějším kuchyňským spotřebičem vaflovač. Šokující, ale pravdivé. Dalšími špičkovými kuchyňskými spotřebiči byly instantní hrnce a fritézy. Oba přístroje jsou skvělé a dokážou připravit rychlá a snadná jídla s nízkým obsahem tuku. Instant Pot je elektrický tlakový hrnec, který dokáže uvařit sušené luštěniny během několika minut nebo celozrnnou hnědou rýži za poloviční dobu, než by to trvalo na sporáku. Tento spotřebič může lidem pomoci snadno dodržovat středomořskou dietu. Vzduchové fritézy připravují křupavá jídla, aniž by je museli smažit, čímž ušetříte spoustu kalorií.

Aktuální dietní trendy pro rok 2021

S pokračujícím výzkumem v této oblasti získává stále větší pozornost stravování pro váš střevní mikrobiom. Váš střevní mikrobiom se týká bakterií, které žijí ve vašich střevech. Vědci zjišťují, jak důležité je živit tato malá zvířátka. Je hodně opodstatněné v jídle, které pomáhá prospívat dobrým bakteriím. Bylo prokázáno, že to pomáhá při hubnutí, prevenci nebo stabilizaci cukrovky a dokonce i zdraví mozku. Nejdůležitější součástí stravování pro vaše střeva je zvýšení vlákniny z ovoce, zeleniny, luštěnin a celozrnných výrobků. Hlavním cílem je jíst různé potraviny, které vám pomohou diverzifikovat populaci střev. Je také důležité jíst méně červeného masa, jednoduchých cukrů a alkoholu.

Tipy, jak najít ideální stravovací plán

Při prohledávání internetu může být spousta informací, které je třeba prokousat, takže je těžké zjistit, co by pro vás mohlo být nejlepší. Máte-li dotazy nebo chcete poradit, UC Davis Health má k dispozici mnoho registrovaných dietetiků, kteří vám pomohou. Požádejte svého poskytovatele zdravotní péče o doporučení.

UC Davis Health také nabízí mnoho bezplatných lekcí zdravotní výchovy na různá témata, včetně řízení hmotnosti, cukrovky, zdraví srdce a dalších. Tyto lekce jsou k dispozici virtuálně, abyste je mohli absolvovat v pohodlí svého domova. K dispozici jsou také některé malé skupinové lekce.

Zjistěte více o bezplatných vzdělávacích kurzech UC Davis Health

Související dietní blogy od Good Food Is Good Medicine

Začínáte s novoročním předsevzetím? Dietolog vám dá 5 SMART tipů na zdravé stravování

Je to pocit střev: Tipy pro dobré zdraví střev

5 zdravých kroků, které zapracujte do svého jídelníčku

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *