Máte komplexní zdravotní dokumentaci


8. prosince 2015 v Travel Health • Miles Varn

Ať už cestujete za přáteli a rodinou na dovolenou nebo za prací, je moudré vědět, co vaše zdravotní pojištění pokryje, pokud onemocníte nebo se zraníte mimo domov. Existuje několik otázek, které byste se měli před cestou zeptat svého pojistitele, abyste byli připraveni, pokud onemocníte nebo dojde k mimořádné události.

  • Zjistěte, jak váš pojistitel definuje „nouzovou situaci“. Překvapivě se právě to, o co jde, může pojišťovna od pojišťovny lišit. I když můžete mít pocit, že horečka a zvracení vašeho dítěte, když jste mimo stát a mimo váš dětský lékař, opravňují k cestě na pohotovost, vaše pojišťovna nemusí souhlasit, což vám může způsobit značné kapesné výdaje. Obraťte se na zákaznický servis a zjistěte, co spadá a co nespadá pod vaše pokrytí pro pohotovostní péči.
  • Potřebujete předběžnou autorizaci nebo druhý názor, než se vám dostane péče? U některých zdravotních plánů možná nebudete potřebovat předběžnou autorizaci nebo druhý posudek, když navštívíte poskytovatele zdravotní péče v rámci sítě pojistitele, ale může být vyžadován pro péči mimo síť, takže si zjistěte, co váš plán vyžaduje a jak postupujete získat potřebná schválení.
  • Pokud jste, vyhledejte v cílovém místě poskytovatele v síti žijící s chronickým onemocněním. Pokud se vy nebo váš blízký léčíte s onemocněním, jako je cukrovka, astma, srdeční selhání nebo CHOPN, použijte nástroj svého pojistitele k vyhledání lékaře nebo zavolejte pojišťovně a zjistěte, zda v oblasti, kde jste, jsou nějací lékaři v síti Zůstaneš pro případ, že budeš potřebovat péči.
  • Vylučuje váš plán krytí zranění, která jsou důsledkem vysoce rizikových činností? Pokud vaše plány na dovolenou zahrnují aktivity, jako je potápění, sky diving nebo horolezectví, zeptejte se, zda jste kryti pro zranění, která se při těchto aktivitách stanou. Některé pojišťovny tuto péči vylučují.
  • Pokud jste těhotná, zeptejte se své pojišťovny, jaké máte pojištění těhotenské komplikace pokud jste mimo vaši síť. Zeptejte se svého lékaře nebo pojistitele na jméno, pověření a kontaktní informace zkušeného gynekologa ve vaší destinaci v případě, že zaznamenáte komplikace, jako je předčasný porod, preeklampsie nebo krvácení.
  • Máte pokrytí v zahraničí? Pokud vás vaše cesta zavede mimo USA, je důležité zjistit, jaké máte v zahraničí pokrytí, pokud vůbec nějaké. Mnoho pojistitelů nekryje péči mimo USA Kromě toho v mnoha zemích budete muset za péči zaplatit předem, pokud nemáte mezinárodní pojištění nebo cestovní zdravotní pojištění. Osobní zdravotní poradce může být cenným zdrojem, který vám pomůže najít zkušené, anglicky mluvící lékaře, zajistí lékařské evakuační služby a přepravu zpět do USA v případě potřeby a poskytne před cestou zprávu o potenciálních zdravotních rizicích ve vaší destinaci.

Je také chytré zajistit, aby vaše komplexní lékařské záznamy byly okamžitě přístupné všem lékařům nebo nemocnicím, kteří mohou léčit vás nebo vaši rodinu, když jste mimo domov. To je zvláště důležité v případě nouze.

Témata: Zdravotní pojištění

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *