Máte komplexní univerzální lékařskou dokumentaci?


29. prosince 2015 v Travel Health • Miles Varn

Se vším plánováním, které je spojeno s cestováním, lidé obvykle tráví velmi málo času přemýšlením o tom, jak by se vypořádali s lékařskou pohotovostí, kdyby čelili jedné chvíli mimo domov. Ale mít připravený plán a zdroje vám může pomoci zajistit, abyste dostali správnou péči od zkušených lékařů včas.

  • Vědět, komu zavolat. Ačkoli je v USA číslo 911, na které se dá volat v případě nouze, v zahraničí tomu tak obvykle není. Před cestou do zámoří si zjistěte místní tísňové číslo pro záchrannou službu a naprogramujte si ho do svého mobilního telefonu. Ministerstvo zahraničí má seznam mezinárodních tísňových čísel, ale upozorňuje, že anglicky mluvící operátoři nemusí být k dispozici.
  • Ujistěte se, že každý lékař, který vás ošetřuje v případě nouze, má rychlý přístup k vašim lékařským záznamům. Vědět, zda se léčíte s nějakými chronickými stavy, prodělali jste nedávno operaci, léčili jste se s rakovinou nebo užíváte nějaké léky, je důležité, zvláště v nouzové situaci, pokud nejste schopni sdělit lékaři svou anamnézu. Tyto informace mohou ovlivnit vaši léčbu a její výsledek. Pokud například užíváte léky na ředění krve, lékaři budou muset před provedením jakéhokoli chirurgického zákroku přijmout opatření. Existuje stále více aplikací, které vám umožňují nosit digitální kopii vašich záznamů na vašem smartphonu. Další možností je spolupráce s osobním zdravotním poradcem, který vám může pomoci vybudovat bezpečný, komplexní univerzální lékařský záznam, který lze elektronicky sdílet s jakýmkoli lékařem nebo nemocnicí.
  • Navštivte lékařské centrum nebo lékaře, který vám může poskytnout nejlepší péči o vaši nemoc nebo zranění. I když vás sanitka odveze do nejbližší nemocnice, nemusí to být ta s nejzkušenějšími odborníky a nejvhodnější péčí pro vaši situaci. Jeden z našich členů se účastnil cyklistického závodu v Paříži, když pocítil příznaky vážného onemocnění dýchacích cest. První lékař, kterého viděl, mu předepsal lék, který se k léčbě tohoto typu onemocnění nepoužíval, takže se jeho příznaky zhoršily. Poté, co nás kontaktoval, jsme mu doporučili zařízení urgentní péče, kde dostal správnou diagnózu a léčbu a nemusel trávit hodiny v čekárně na pohotovosti.
  • Mějte plán pro případ, že budete potřebovat lékařskou evakuaci. V některých naléhavých případech budete možná muset být evakuováni do velkého zdravotnického střediska nebo zpět do USA, abyste dostali tu nejvhodnější péči pro váš stav. Malý syn jednoho z našich členů vážně onemocněl vysokou horečkou, když byla rodina na dovolené v Dominikánské republice. Zařídili jsme jeho a jeho rodinu přepravu do USA speciálně vybaveným tryskáčem s vyškoleným zdravotnickým personálem a převoz do lékařského centra excelence, kde byl diagnostikován, léčen a rychle se zotavil. Dalším způsobem, jak zajistit, že budete mít přístup ke službám lékařské evakuace, pokud je budete potřebovat, je zakoupení cestovního zdravotního pojištění, které zahrnuje krytí lékařské evakuace.

Témata: Lékařské pohotovosti

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *