Léčba muskuloskeletálních bolestí v pohostinství

2. prosince 2019 podle Barbara FeuersteinováMarketing Manager ve společnosti Hinge Health

V roce 2017 byl Kevin, 46letý lyžařský instruktor ve Vail Resorts, zraněn při nehodě na lyžích. Když viděl lékaře, zjistili, že má natržený meniskus a potřebuje operaci. Kevin, ochoten udělat cokoliv, aby se vrátil ke své profesi a aktivnímu životnímu stylu, šel pod nůž, aby si napravil poškození kolena. Po operaci mu však koleno nadále způsobovalo bolesti a začal se obávat, že jeho 29letá kariéra může být u konce.

Řidiči muskuloskeletálních (MSK) poruch v pohostinství

Příběhy jako Kevin jsou v pohostinství až příliš běžné. Ve skutečnosti je u zaměstnanců v pohostinství o 40 % vyšší pravděpodobnost zranění ve srovnání se zaměstnanci ve větším sektoru služeb. Mnohé z toho lze přičíst neodmyslitelně fyzické práci zaměstnanců v pohostinství. Příklady pracovních pohybů, které vystavují zaměstnance pohostinství zvýšenému riziku muskuloskeletálních poruch, zahrnují:

  • Dlouhá doba stání
  • Opakující se fyzické úkoly
  • Těžké zvedání
  • Nepohodlné držení těla nebo dosah
  • Omezená doba odpočinku mezi aktivitami

I když určitá opatření, jako je vzdělávání a přizpůsobené nástroje, mohou pomoci minimalizovat dopad těchto činností, mohou udělat jen tolik.

Pacienti jsou ohromeni možnostmi léčby MSK

Když se Kevinova bolest kolena během dvou let zhoršovala, snažil se to zvládnout, jak nejlépe mohl. Nejprve zkoušel princip RICE (odpočinek, led, komprese a elevace) a užíval volně prodejné léky proti bolesti, které u jeho chronické bolesti neměly žádný rozdíl. Poté se obrátil na fyzikální terapii, ale kvůli jeho hektickému rozvrhu založenému na směnách bylo obtížné domluvit si schůzky. V tandemu s fyzikální terapií Kevin také vyzkoušel gelové injekce, ale nezjistil, že by byly účinné při potlačování jeho chronické bolesti. Kevin si myslel, že vyčerpal všechny ostatní možnosti, a začal uvažovat o druhé operaci, která by bolest zastavila.

Konzervativní péče založená na důkazech pomáhá pacientům vyhnout se operaci

Poté, co několik let trpí bolestmi kolen nebo kloubů, jsou mnozí ochotni udělat cokoliv, aby bolest zmizela. Operace však není rychlé řešení a je hlavním důvodem, proč jsou výdaje zaměstnavatelů MSK tak vysoké. Ve skutečnosti v celé knize podnikání společnosti Hinge Health představují operace a léky více než 75 % výdajů průměrného samofinancovaného zaměstnavatele v MSK. Je to proto, že náš lékařský systém nadměrně používá chirurgii a léky namísto doporučené preventivní péče. Vyhnout se nadměrnému využívání drahých, elektivních operací s preventivní konzervativní péčí by mohlo být jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat, abyste ovlivnili své lékařské výdaje.

Takže když ne operace nebo léky, tak co? Odborné směrnice, jako je Americká akademie rodinných lékařů (AAFP) a American College of Physicians (ACP), důsledně doporučují 3 pilíře nechirurgické preventivní péče MSK: cvičební terapie, behaviorální zdraví a vzdělávání. Jediným problémem je, že mnoho členů uvádí, že nemají čas ani know-how věnovat se péči MSK založené na důkazech.

Zaměstnanci v pohostinství s chronickou bolestí potřebují snazší přístup k péči

Kevin se také cítil, jako by neměl čas ani know-how věnovat se péči MSK založené na důkazech, dokud mu jeho spolupracovník nedoporučil, aby vyzkoušel program Hinge Health, který jako zdravotní benefit poskytuje jeho zaměstnavatel, společnost Vail Resorts. Hinge Health umožňuje uživatelům překonat překážky při získávání nejlepší praxe MSK péče tím, že se chopí zavedených, osvědčených pokynů pro nechirurgickou péči a přemění je v digitální program vedený koučem. Program, který je dodáván na dálku pomocí mobilní a nositelné technologie, může vašim členům pomoci snížit bolesti zad a kloubů a vyhnout se zbytečným operacím.

S podporou svého zdravotního trenéra byl Kevin schopen splnit svůj cíl cvičební terapie 3 sezení týdně, což se mu nikdy nepodařilo s fyzikální terapií. Po několika týdnech si všiml snížení bolesti. S pomocí vzdělávacího kurikula neurovědy o bolesti v programu se naučil, jak zvládat vzestupy bolesti. Nyní se Kevin vrací k lyžování bez bolesti a je přesvědčen, že chronická bolest mu nezabrání v dosažení jeho celoživotní vášně být lyžařským instruktorem.

Stáhněte si naši případovou studii a zjistěte více o tom, jak společnost Vail Resorts ušetřila 1,5 milionu dolarů na operacích, kterým se dalo vyhnout, v prvním roce implementací řešení Hinge Health se členy, jako je Kevin.

Reference:

Ministerstvo práce USA, Bureau of Labor Statistics (2005).

Správa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, ministerstvo práce. Ergonomický program. (2001).

Deyle, GD Ann Intern Med 132, 173–181 (2000).

Gatchel, RJ & Okifuji, A.. The Journal of Pain 7, 779–793 (2006).

Tilbury, C a kol. „Návrat do práce po totální endoprotéze kyčle a kolena: výsledky klinické studie.“ Rheumatology International 35,12 (2015): 2059–67.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *