Kontakt kůže na kůži | Bydlení chytře

Za posledních pár desetiletí se v porodu a porodu hodně změnilo a je pravděpodobné, že porodní zkušenost vaší maminky byla hodně odlišná, než byla nebo bude vaše.

Jednou z takových změn je kontakt kůže na kůži. Péče „skin-to-skin“ spočívá v umístění vašeho nezabaleného dítěte přímo na vaši holou kůži – obvykle na oblast břicha a hrudníku – bezprostředně po narození, vysvětluje Jennifer Povanda, BSN, RNC-OB, CEFM, Telfair Birth Place Labor & Delivery Nurse
Manažer.

Teď už většina z nás ví, jak vypadá miminko přímo z bříška, ale sestřičky ho nejprve setřou a nasadí plenku, ujišťuje budoucí maminky Povanda.

Předtím, než rostla popularita skin-to-skin, byla miminka očištěna a umístěna do ohřívače. Lékař by dítě posoudil a pak bylo dítě předáno matce, aby ho drželo, obvykle zabalené v dece. Trvalo to asi hodinu, než dítě odešlo do školky
a máma do jejího pokoje.

Dnes, pokud jsou miminka stabilní a mají více než 35 týdnů, tráví hodinu s maminkou na kůži na kůži a pak zůstávají s maminkou v pokoji až do propuštění. Pokračující kontakt kůže na kůži je podporován tak často, jak je to možné během pobytu maminky a dítěte.

Související článek: Co očekávat po porodu vašeho dítěte v Telfair BirthPlace

Proč tedy přejít na kontakt kůže na kůži? Praxe založená na důkazech ukazuje, že okamžitá péče „skin-to-skin“ má mnoho výhod, včetně:

  • Vylepšené lepení
  • Uklidňuje a uklidňuje maminku i miminko
  • Pomáhá regulovat teplotu dítěte, srdeční frekvenci a průtok krve, dýchání a hladinu cukru v krvi
  • Podporuje kojení

„Opravdu to pomáhá s tím přechodem z in utero ven,“ říká Povanda. „Dokonce i později, když jim dáte vakcínu nebo injekci, když dáte dítě kůži na kůži mámě, zvládají to mnohem lépe.“

Související článek: Pět tipů, jak být úspěšný v kojení

To neznamená, že pokud se maminka rozhodne nedělat kůži na kůži nebo na to není dost v pořádku, že s dítětem bude něco v nepořádku. St. Joseph’s/Candler má personál a nástroje, které vám pomohou postarat se o dítě.

Dokonce i tatínek může zasáhnout. Pokud je například maminka po porodu nemocná z narkózy nebo ji možná uspali kvůli nouzovému císařskému řezu, pokud je dítě stabilní, tatínek může dělat kůži na kůži, říká Povanda. .

„Už jen to, že půjdete z kůže na kůži, slyšíte tlukot tátovo srdce a necháte je, aby byly hezky v teple, má vliv. Vaše teplota reguluje jejich teplotu.“

Skin-to-skin je dokonce možný s dvojčaty nebo trojčaty, pokud mají alespoň 35 týdnů a jsou ve stabilním stavu. Děti narozené ve věku do 35 týdnů chodí na naši Novorozeneckou jednotku intenzivní péče (NICU), kde jim poskytne potřebnou péči a pozornost. Děti narozené mezi 35 a 37
týdny také potřebují bedlivý dohled, protože stále nejsou donošené, ale kontakt kůže na kůži je skvělý způsob, jak váš lékařský tým bedlivě sledovat miminko i maminku, říká Povanda.

Pokud máte nějaké dotazy ohledně skin-to-skin, určitě si promluvte se svým OB/GYN. Chcete-li se dozvědět více o Telfair BirthPlace, navštivte naše webové stránky.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *