Když bolest bolí tak moc, že ​​nemůžeš vstát

24. ledna 2019 podle Dr. Jeff Krauss, MDHlavní lékař

Někdy je práce zaneprázdněná a stresující a ta bolest zad, která se každou chvíli objeví, vás najednou nechá ležet na podlaze. To se stalo Shelly, holičce z Vail Resorts, jejíž bolest byla tak silná, že se nemohla udržet na nohou. Shelly začala být unavená životem v bolesti, unavená z toho, že říká ne svým přátelům, a unavená z toho, že přichází o věci, které miluje. Když se Vail Resorts spojil s Hinge Health, Shelly se zapsala do programu a hledala řešení své chronické bolesti.

Po dokončení 12týdenního programu vedeného digitálním koučem Hinge Health Shelly přešla od života ovládaného bolestí k žít svůj život. Shelly se vyhnula operaci a návykovým drogám a nyní je zpět v práci, celý den stojí na nohou a přeměňuje své klienty novými účesy.

Shelly je jedním z účastníků našich výsledků randomizovaných kontrol zveřejněných tento měsíc ve spolupráci s výzkumníky UCSF v časopise Nature Journal of Digital Medicine. Stejně jako Shelly měli účastníci klinické studie bolesti dolní části zad a 81 % zaznamenalo zlepšení bolesti po dokončení digitálního programu MSK společnosti Hinge Health, který kombinuje tři pilíře péče o nejlepší praxi – cvičební terapii, behaviorální zdraví a vzdělávání. U 177 účastníků bylo průměrné snížení bolesti 62 % a téměř všichni účastníci (97 %) uvedli, že program Hinge Health by jim mohl pomoci vyhnout se operaci úplně. Když se účastníci cítí lépe, zapojí se, což je důvod, proč má Hinge Health bezkonkurenční týdenní zapojení v průměru 90 % pro ty, kteří dokončili program.

Přehled bolestí v kříži

Bolest dolní části zad je hlavní příčinou invalidity na celém světě a během života postihuje 4 z 5 jedinců. Ačkoli víme, že převládá, určení etiologie bolesti dolní části zad je obzvláště obtížné, protože existuje mnoho příčin. V důsledku toho 90 % případů nemá jasnou základní příčinu. Nejlepší praxe péče doporučuje léčit více aspektů bolesti, včetně fyzické, psychologické a sociální, než se spolehnout na léky, zobrazování a operaci. Bez jasné příčiny se však k léčbě bolesti používá celá řada intervencí, a pokud se symptomy nezlepší, často se doporučuje operace a opioidy.

Co jsme udělali

Provedli jsme randomizovanou kontrolní studii, která se skládala ze 177 zaměstnanců a jejich rodinných příslušníků na 12 místech v USA s bolestmi dolní části zad. Účastníci byli velmi různorodí a jejich pracovní pozice sahaly od datových analytiků a řidičů až po cateringové zaměstnance a outdoorové instruktory. Účastníci byli náhodně rozděleni do dvou skupin, kontrolní skupiny a léčebné skupiny Hinge Health. Léčebná skupina Hinge Health obdržela program skládající se z cvičební terapie, vzdělávacích článků, kognitivně behaviorální terapie, týmových diskusí, sledování aktivity, sledování symptomů a koučování 1 na 1, vše přístupné z domova prostřednictvím specializované aplikace na doplňkovém tabletovém počítači. . Kontrolní skupina obdržela vzdělávací články. Obě skupiny mohly volně pokračovat v obvyklé léčbě.

Co jsme našli

Díky digitálnímu poskytování 3 pilířů péče o nejlepší praxi – cvičební terapie, behaviorální zdraví a vzdělávání – byla společnost Hinge Health schopna zapojit účastníky a zlepšit výsledky. Ve srovnání s kontrolní skupinou zaznamenali účastníci, kteří absolvovali program Hinge Health, statisticky významné zlepšení bolesti, invalidity, zájmu o operaci a každodenních aktivit.

Výsledky účastníků, kteří absolvovali program Hinge Health:

  • 62% snížení bolesti (vs. 3% v kontrolní skupině)
  • 55% snížení invalidity (vs. 9% u kontroly)
  • 64% zlepšení v každodenních činnostech (vs. 9% v kontrole)
  • 52% pokles zájmu o chirurgii (vs. 52% nárůst kontroly)
  • 90% průměrné týdenní zapojení mezi účastníky, kteří dokončili program

Co to znamená

Pozitivní výsledky této studie naznačují, že programy digitální péče kombinující cvičební terapii, behaviorální zdraví a vzdělávání jsou škálovatelné řešení pro léčbu chronické bolesti dolní části zad bez operace a léků. Vzhledem k tomu, že opioidní krize nadále převládá, dopad této studie se také ukazuje jako slibný pro zmírnění užívání škodlivých opioidů pro zvládání bolesti v kříži.

Vyplňte prosím níže uvedený formulář a stáhněte si bílou knihu o tom, jak zaměstnavatelé řeší chronickou bolest a zneužívání opiátů.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *