ještě více výsledků pro IVIG při léčbě neuropatie malých vláken.

V našem blogu publikovaném právě minulý měsíc jsme se podívali na některé výzkumy využívající intravenózní imunoglobulin (IVIG) pro neuropatii malých vláken (SFN), ke které dochází, když poškození periferních nervů převážně nebo zcela postihuje malá myelinizovaná (Aδ) vlákna nebo nemyelinizovaná vlákna. C vlákna. 

I když to není nutně dobře známá porucha, SFN postihuje zhruba čtyři miliony lidí na celém světě a může být důsledkem cukrovky, nedostatku vitaminu B12 a autoimunitních onemocnění.

Nedávný článek představující Anne Louise Oaklander, MD, PhD v Neurologické recenze se blíže zabývá tímto neurologickým stavem, jeho klinickými projevy a obtížemi při diagnostikování toho, co se může zdát jako relativně nejasná porucha. Předpokládá se však, že SFN je nedostatečně identifikována, protože mnoho pacientů nemusí konzultovat neurologa o široké škále příznaků od bolesti a svědění po únavu, gastrointestinální problémy a další. Přidejte k tomu potřebu rozšířených hodnotících nástrojů a povědomí lékařů o nemoci a SFN může být často přehlížena jako diagnóza.1

Dr. Oaklander také poznamenává, že u případů pocházejících z autoimunitní příčiny jiná nedávná studie informovala o úspěchu IVIG při poskytování úlevy u velkého počtu výzkumných subjektů. To je nad rámec studií, o kterých jsme psali a které také podporují účinnost imunoterapie u některých pacientů se SFN.

Pokud byste se chtěli o SFN dozvědět více, určitě si přečtěte tento vynikající článek s postřehy Dr. Oaklandera a jako vždy nám neváhejte dát vědět, pokud máte dotazy ohledně tohoto nebo jakýchkoli jiných neurologických problémů.

ve zdraví,
Dr. Suzanne Gazda

Odkaz:
1
Oaklander, AL, Bosworth, T. Dysimunní neuropatie malých vláken se objevuje jako nové léčitelné onemocnění. Neurologické recenzeduben 2021.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *