Jednoduché kroky, jak udržet svůj mozek bystrý

Bez ohledu na váš věk vám budování aktivit, které zapojí váš mozek do vašeho každodenního života, může pomoci udržet vaši paměť a fungování nyní i do budoucna. Provedením těchto kroků nyní můžete snížit riziko rozvoje demence a zpomalit kognitivní pokles později v životě. Zde je několik tipů, jak začít zkoušet ještě dnes:

Postarejte se o své celkové zdraví a pohodu. Stejné věci, které již děláte pro péči o své fyzické zdraví, prospějí také vašemu duševnímu zdraví a zdraví mozku. Zdravé stravování, pravidelné cvičení, dostatek spánku, zvládnutí jakýchkoli chronických stavů a ​​udržování preventivního zdraví, to vše pozitivně ovlivní váš mozek a paměť.

Zůstaň připojen. To byla výzva během pandemie, ale stýkat se s přáteli a rodinou může pomoci posílit váš mozek. Ať už je to osobně, online nebo po telefonu, pravidelné chatování a interakce s ostatními poskytuje mentální stimulaci nezbytnou k udržení vaší mysli. Zvažte dobrovolnictví v komunitě, choďte na procházku s přítelem nebo zřízení videochatu s členem rodiny.

Naučit se něco nového. Chtěli jste se naučit novou dovednost nebo předmět? Hledejte třídy ve své komunitě nebo se naučte rozšířit svůj mozek. Ať už se jedná o učení se nového jazyka, oprášení hudebního nástroje, na který jste dříve hráli, nebo práci na projektu kolem vašeho domu, rozšíření vašich znalostí může udělat zázraky pro zdraví vašeho mozku.

Učte někoho jiného. Je něco, na co jste odborník? Podělte se o tyto znalosti! Předání těchto dovedností někomu jinému pomůže posílit tyto dovednosti ve vaší mysli a dá vám příležitost spojit se a komunikovat s ostatními.

Vyzvěte se. Vypořádejte se s těžkou skládačkou nebo křížovkou. Vyzkoušejte novou slovní hru. Přečtěte si knihu o složitém tématu. Procvičování mozku každý den novými výzvami může posílit vaši mysl a udržet vás bystrí.

Minimalizujte „pasivní“ čas strávený na obrazovce. I když není nic špatného na tom, že každý večer chytíte film nebo se podíváte na oblíbený pořad, snažte se omezit, kolik času sedíte na gauči a bezmyšlenkovitě sledujete televizi. Čím více času udržíte svůj mozek aktivní, tím bude zdravější.

Pravidelné cvičení mozku vám pomůže udržet vaši mysl bystrou po mnoho let. Vyzkoušejte každý den několik z těchto tipů, abyste posílili svou paměť a udrželi pokles na uzdě.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *