JASNÉ SKVRNY NA MRI MOZKU

Mnoho pacientů přináší magnetickou rezonanci na schůzku a ptá se, co to znamená, když zpráva uvádí „mnohonásobná ložiska hyperintenzity bílé hmoty“. Technicky by to mohlo znamenat různé věci, ale pokud bychom to měli diskutovat na obecnější úrovni, obvykle to znamená zánět a onemocnění cév. Rozsah onemocnění cév závisí na rozsahu, v jakém lze na zobrazení vidět léze bílé hmoty, ale spíše na základní příčině onemocnění cév.

Mozková vaskulatura se skládá z cév různého kalibru a tyto cévy jsou náchylné k zánětu. Zánět cév, označovaný jako vaskulitida, a onemocnění, která tento zánět a jeho výsledné následky způsobují, se označují jako vaskulopatie. To se liší od lézí demyelinizačního onemocnění, které bude diskutováno v dalším příspěvku.

Tato onemocnění mohou být způsobena autoimunitní poruchou, jako je lupus nebo Sjogrenův syndrom, infekčním procesem, zářením, chronickým užíváním léků a léků nebo určitými genetickými syndromy. Ale onemocnění bílé hmoty na MRI může být také způsobeno zvýšeným krevním tlakem, cukrovkou, migrénami, depresí, environmentálními expozicemi a úzkostí.

Účinky tohoto zánětlivého procesu mohou být nesčetné množství příznaků, protože postihuje mozek. Člověk může zažít kognitivní poruchy a pociťovat změny ve svém myšlení, učení nebo způsobech, jakými interagují se svým prostředím. Častou stížností je labilita nálady, což znamená změnu jejich emočních reakcí na události a spouštěče. Pacienti často hlásí nepřiměřenou emocionální reakci, zatímco jejich drahá polovička říká, že jsou „náladoví“. Mezi další příznaky patří deprese, bolest hlavy, únava, nespavost a závratě.

Někteří věří, že tyto léze jsou očekávány, když člověk vstoupí do jejich 6čt nebo 7čt desetiletí života. Ale nejsme nutně souzeni trpět onemocněním mozkových cév. S výjimkou účinků jedné z výše uvedených chronických poruch máme určitou kontrolu nad svým krevním tlakem, hladinou glukózy, stresory, výživou, návyky a životním postojem. Máme moc snížit zánět do značné míry z pustošení moderního života a výběru životního stylu.

Můžeme se rozhodnout respektovat to, co konzumujeme a dáváme do svého těla. Můžeme si vybrat nutričně hutná protizánětlivá jídla, po staletí používané protizánětlivé byliny a suplementaci prvky, které nemůžeme získat z naší potravinové zásoby. Můžeme se rozhodnout, že se budeme každý den hýbat, abychom udrželi naše svaly pružné a silné a aby krev proudila i proti gravitaci vzhůru celým naším mozkem. Můžeme zlepšit naše návyky spánkové hygieny pro omlazený spánek. Můžeme přestat kouřit, snížit příjem alkoholu a pokusit se snížit svou závislost na lécích. Můžeme vyhledat péči o duševní zdraví a léčbu věcí, které v nás vyvolávají obavy a úzkost.

Pokud vy nebo někdo, koho znáte, potřebujete pomoc při hledání cesty ke zdravějšímu a šťastnějšímu stárnutí, neváhejte zavolat našemu týmu na číslo 206-379-1213 a požádat o konzultaci.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *