Jak zvládnout stres – OhioHealth

Vysoká škola je obrovská doba přechodu, osobního růstu a změn.

Pro mnoho studentů je vysoká škola poprvé, kdy žijí daleko od svých rodičů, žijí se spolubydlícím (nebo několika), stanovují si vlastní rozvrhy, připravují si vlastní jídlo a vytvářejí si vlastní rozpočty – to vše navíc. třídní práce.

Každý ví, že vysoká škola je stresující a je to čas přizpůsobení bez ohledu na to, kde jste ve své vysokoškolské kariéře. Posadili jsme se s lékaři OhioHealth Dr. Jane Balbo a Dr. Kristou Duval, kteří navštěvují pacienty v OhioHealth Campus Care na Ohio University, abychom se dozvěděli více o stresu a nejlepších způsobech, jak s ním bojovat.

Vypořádání se se stresem

Každý se vyrovnává se stresem jinak. Nejlepší způsob, jak zvládat a snižovat stres, skutečně závisí na vašem životním stylu a preferencích, ale ne všechny mechanismy zvládání jsou zdravé.

Několik nezdravých způsobů, jak se vypořádat se stresem, je očividnějších, jako je obrácení se k pití nebo jiným drogám, ale některé nejsou tak zřejmé. Jedním ze způsobů, jak rozpoznat nezdravý mechanismus zvládání, je, že se během několika příštích hodin, dnů nebo dokonce týdnů budete cítit fyzicky hůř nebo toho litovat.

Tyto nezdravé mechanismy zvládání můžete dokonce odhalit u svých přátel. Konverzace se svým přítelem, o kterém víte, že může mít problémy, je těžký, ale pamatujte, že je nesmíte odsuzovat. Přistupujte k situaci z místa, které vás znepokojuje, nebo jak byste doufali, že se k vám přiblíží. Pokud máte pochybnosti, zkuste použít tuto frázi: „Když to uděláš…, cítím….“

„Namísto obviňování může být někdy užitečné pozorovat, jak něčí chování ovlivňuje ostatní lidi nebo jak jsou ovlivňováni ostatní lidé kolem nich,“ říká Dr. Balbo.

Vaši přátelé mohou také chtít, aby jim někdo potvrdil, že to, co dělají, není zdravé, nebo rozpoznal jejich problém. „Měl jsem několik pacientů, kteří říkali: ‚Tak trochu jsem věděl, že je to problém, ale protože se zdálo, že si nikdo jiný nemyslí, že to byl problém, ptám se, zda to byl opravdu problém, nebo ne,'“ řekl Dr. Duval. . „Nebo chtěli, aby někdo jiný uznal, čím procházejí nebo co se děje.“


Zdravější způsoby, jak to zvládnout

Možností, jak se vypořádat se stresem zdravě, je spousta. Některé byste mohli uhodnout, ale zde je několik zdravých návrhů, které měli Dr. Duval a Dr. Balbo:

 • Dobře si odpočiňte. Podívejte se na naše tipy pro lepší spánek na vysoké škole.
 • Jezte převážně zdravá, výživná jídla. Nevyvážená strava může vést k většímu stresu – viz tipy na zlepšení stravy: vysokoškolské vydání.
 • Plánujte a spravujte svůj čas. Na vysoké škole je nastavení rozvrhu pro sebe nutností. Sledujte důležité úkoly pomocí plánovače, kalendáře nebo nastavením připomenutí v telefonu.
 • Trávit čas s lidmi, kterým na vás záleží. V životě je víc než jen cyklus škola-práce-opakování. Smát se s blízkými je přirozeným prostředkem k odbourávání stresu.
 • Vstaň a pohni se. Pokud můžete, jděte si zacvičit nebo si najděte způsob pohybu, který vám dělá dobře. Cokoli, co vám rozproudí krev a vyplaví endorfiny, by vám mělo téměř okamžitě zlepšit náladu.

Pokud chcete inspiraci nebo nové nápady, podívejte se na těchto 40 zdravých strategií zvládání.


Minimalizace školního stresu

Buďme skuteční: každý někdy prokrastinoval. Vím, jak je lákavé odkládat domácí úkoly – zvláště když existuje tolik jiných věcí, které byste raději dělali –, ale odkládání domácích úkolů vám jen způsobí větší stres.

Všichni jsme měli takové úkoly, o kterých jsme si mysleli, že zaberou polovinu času než ve skutečnosti, a termín, do kterého zbývaly hodiny, se najednou změnil na 30 minut. Je načase, abychom přestali s těmito nočními stresovými sezeními.

Pokud můžete, naplánujte si čas během dne (možná mezi hodinami), abyste svou práci dokončili. Klíčový tip: zacházejte s vysokou školou, jako by to byla vaše práce. Vstávejte brzy, jděte do třídy jako obvykle, ale zůstaňte na koleji až do 17:00, abyste stihli slušné množství práce. Strávit hodinu nebo dvě na svém oblíbeném studijním místě v kampusu bez rušení může pomoci zvýšit vaši produktivitu a vyhnout se prokrastinaci.

Dalším způsobem, jak si tento týden zorganizovat, je naplánovat si týden dopředu každou neděli. Zkuste si stanovit SMART cíle, abyste své cíle na tento týden skutečně upevnili. „Pokud máte základy zdravé rutiny a plán, jak zvládnete náročný týden, pak to nezmění všechno v chaos. Je to jen těžší týden a pak zpět k tomu, jak to bylo,“ řekl Dr. Duval.


Natažení pro pomoc

Vysoká škola je extrémně stresující období. Někdy to může být příliš, zvláště během týdnů nabitých úkoly a zkouškami. Podle The Clay Center for Young Healthy Minds zažíváme to, čemu říkají „Krize duševního zdraví na vysoké škole“ – zatímco 73 % vysokoškolských studentů zažívá nějakou formu krize duševního zdraví, pouze 25 % studentů s problémem duševního zdraví hledá Pomoc. Není žádná ostuda jít k odborníkovi na duševní zdraví, který vám pomůže zjistit, čím procházíte.

Někdy si studenti nejsou jisti, zda by měli mluvit s odborníkem na duševní zdraví. K návštěvě terapeuta nepotřebujete diagnózu, jako je úzkostná nebo depresivní porucha. Pokud pociťujete některý z těchto příznaků, může být vhodné někoho kontaktovat:

 • Těžko dělat věci, se kterými jste dříve neměli problém, nebo se necítit tak jako vy
 • Odběr od přátel
 • Cítit se smutně
 • Ztráta zájmu o věci, které vás dříve vzrušovaly
 • Klesající kvalita spánku
 • Ztráta chuti k jídlu nebo příliš mnoho jídla

Pokud se rozhodnete, že chcete s někým mluvit, nejprve se podívejte na zdroje, které vaše vysoká škola nabízí. Mnoho vysokých škol má bezplatné služby duševního zdraví a různé typy terapií, jako je individuální poradenství, workshopy, kurzy duševního zdraví a skupinová terapie. Bez ohledu na to, jakou formu terapie si vyberete, je skvělým prvním krokem mluvit s někým o svých myšlenkách a pocitech.

Ačkoli mnoho vysokých škol nabízí služby duševního zdraví, mohou být omezené nebo nedostatečné. Během pandemie (a dokonce i předtím) se problémy studentů neustále zvyšovaly, přičemž většina z nich uvedla, že neví, kde získat přístup k jakékoli formě služeb duševního zdraví. Pokud máte potíže se získáním schůzky ve škole, brzy maturujete a potřebujete najít někoho z komunity, nebo jen nevíte, kde začít, podívejte se na těchto pět kroků, jak najít odborníka na duševní zdraví.

Může být těžké podívat se na celkový obraz, když se cítíte zavaleni úkoly a zkouškami. Ale až dokončíte svou poslední zkoušku, napíšete poslední písemku a propracujete svůj poslední skupinový projekt, bude to stát za to, když budete vědět, že jste zvládli všechen stres, který vám byl vržen do cesty. Máš to!


O autorech

College 101 je série spolupráce mezi stážisty z OhioHealth marketingu a komunikace Katie Emmons, Alice Demith a Erica Wetzler.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *