Jak zvládat chronickou bolest v dopravním průmyslu

18. listopadu 2019 podle Barbara FeuersteinováMarketing Manager ve společnosti Hinge Health

Garry, 52letý Beverage Chemical Manager v US Foods, se už velmi dlouho necítil jako on. Před více než 30 lety se dostal do vážné nehody na motocyklu a přetrhl si 3 ze 4 vazů v koleni. Od té doby má chronické bolesti.

Garry, 27letý veterán z US Foods, jezdí každý měsíc do New Yorku asi dvakrát delší než Kalifornie, což si opravdu vybralo daň na jeho bolestech kolen. Nebyl schopen rybařit nebo lovit, aniž by ho bolest neomezovala. Pomyslel si: „To je ono. Zbytek mého života. Odsud to bude jen horší.“ Jeho lékař mu řekl, že operace je nevyhnutelná.

Chronická bolest jako Garryho převládá v dopravním průmyslu. Ve skutečnosti podle studie z roku 2018 v Journal of Transport and Health téměř 60 % řidičů kamionů pociťuje muskuloskeletální (MSK) bolesti. Ruční práce a dlouhé sezení vyžadované řidiči nákladních vozidel zvyšují riziko rozvoje a zhoršení chronické bolesti MSK. Pochopení podstaty přepravní práce a její souvislosti s bolestí MSK je prvním krokem k nalezení řešení bolesti těchto pracovníků.

Těžké zvedání při práci zvyšuje riziko chronické bolesti

Před přechodem do své současné role byl Garry řidičem kamionu. V rámci své práce musel převážet jídlo do a ze svého náklaďáku, což vyžadovalo, aby každý den zvedl asi 4000 liber. Po jeho nehodě se jeho bolest kolena jen zhoršila s pokračujícím zvedáním těžkých břemen. Zvedání těžkých předmětů bez potřebné síly a flexibility může chronickou bolest zhoršit. Zejména pokud je to součástí každodenního života, může se bolest zhoršovat, pokud nedojde k žádnému zásahu.

Příliš mnoho sezení zhoršuje bolest

Jezdit 4 000 mil měsíčně znamená, že Garry velkou část dní prosedí, což může vést k chronické bolesti. Problém je v tom, že u chronické bolesti přílišný odpočinek ve skutečnosti bolest zhoršuje. Pohyb ve skutečnosti posiluje klouby a pomáhá zmírňovat chronické bolesti. Lidé trpící chronickou bolestí často přecházejí na sedavější způsob života. Bolest ztěžuje a znepříjemňuje každodenní činnosti, takže lidé mají tendenci je přestat dělat. Garry měl například rád venkovní koníčky, jako je lov a rybaření, ale kvůli bolesti začal zůstávat více doma. Když pracovníci cítí bolest, měli by se hýbat, aby získali sílu a snížili bolest, zvláště když celý den sedí při řízení.

Cestování ztěžuje navštěvování fyzikální terapie

Být každý den v jiném městě ztěžuje pracovníkům dopravního průmyslu schůzku s místním fyzioterapeutem. Podle studie v The National Center for Biotechnology Information, i když není specifikováno odvětví, je dodržování fyzikální terapie nízké kvůli překážkám, jako je nízká úroveň fyzické aktivity, úzkost, špatná podpora a další. Garry po nehodě zjistil, že tomu tak je, protože bylo těžké najít si čas na rozsáhlou fyzikální terapii potřebnou ke zlepšení síly a flexibility jeho kolena. Potřeboval řešení šité na míru jeho životnímu stylu.

Jak program digitální péče pomáhá pracovníkům v pohybu

Podle OSHA, protože pracovníci v dopravním průmyslu často sedí delší dobu a pak zvedají velmi těžká břemena, jsou citliví na natažení, podvrtnutí, bolest a bolest. To platilo pro Garryho, ale odmítl, aby jeho bolest omezovala jeho životní styl a rozhodně se nechtěl uchýlit k operaci. Zapsal se do programu Hinge Health nabízeného prostřednictvím US Foods. Mohl si vzít sadu s sebou na cestu a snadno dokončil program ve svém vlastním čase. Během dvou týdnů cítil rozdíl v bolesti kolene. Řekl,

„Vím, že nebudu na operaci, protože jsem se naučil v Hinge Health.“

Hinge Health digitálně dodal 3 pilíře osvědčených postupů péče MSK: cvičební terapie, vzdělávání a behaviorální zdraví. Garry si dokázal stanovit cíle se svým zdravotním trenérem, naučit se, že pohyb je medicína prostřednictvím vzdělávání, a posílit své koleno a snížit bolest pomocí cvičební terapie. Nejen, že se při práci cítil bez bolesti při nastupování a vystupování z auta, ale také dokázal při rybaření skákat ze skály na skálu a procházet se lesem při lovu, jako to dokázal před 30 lety.

Garry nelituje zahájení programu Hinge Health a nelituje to ani společnost US Foods, která nabízí Hinge Health svým 40 000 členům. Jsou svědky 2 ze 3 operací, kterým se vyhnuli, 4x lepší snížení bolesti než opioidy a 48% snížení klinické deprese. Stáhněte si případovou studii US Foods a zjistěte více o tom, jak Hinge Health pomáhá společnostem v dopravním průmyslu.

Reference:

Senthanar, S., Bigelow, P., 2018, „Faktory spojené s muskuloskeletální bolestí a nepohodlím mezi kanadskými řidiči nákladních vozidel: Průřezová studie perspektiv pracovníků“, Journal of Transport & Health 11, 244-252.

Jack, K., McLean, SM, Moffett, JK, Gardiner, E., 2010, ‚Bariéry léčby ve fyzioterapeutických ambulancích: Systematický přehled‘, Man Ther. 2010;15:220–228.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *