Jak zabalit zdravý piknik

Jaké jídlo si mám vzít na piknik?

Při pikniku se snažte vybrat směs potravin z hlavních skupin potravin, jako jsou sacharidy, bílkoviny a zdravé tuky. To vám pomůže zajistit vyváženou stravu.

  • Ideálně vybírejte komplexní sacharidy, jako jsou celozrnné a sladké brambory. To vám pomůže udržet hladinu cukru v krvi stabilní a poskytne vám vlákninu, kterou váš trávicí systém potřebuje, aby byl zdravý.
  • Zaměřte se na výběr libových bílkovin, jako je kuřecí maso nebo ryby, a také některé druhy potravin na rostlinné bázi, jako je humus nebo fazole.
  • Snažte se jíst širokou škálu barevného ovoce a zeleniny, abyste získali živiny, jako je vitamín C a A.
  • Snažte se omezit počet zpracovaných svačin s přidanými tuky, cukry a rafinovanými sacharidy. Místo toho si připravte vlastní svačiny s bylinkami a kořením, které dochutí vaše jídlo zdravějším způsobem.

Pět nápadů na zdravý piknik

Zde je několik nápadů, které můžete zkusit příště, až budete mít chuť na letní piknik.

1) Udělejte si salátovou nádobu

Léto je skvělým obdobím pro čerstvé sezónní produkty, jako jsou jahody a saláty. Usnadněte si jejich přepravu na piknik uložením ovoce a zeleniny do sklenic. Pomůže to udržet je déle čerstvé. Tímto způsobem můžete také přidat jakékoli dresinky nebo dochucovadla, aniž byste riskovali úniky. Pro jednoduchý salátový dresink zkuste zkombinovat:

  • 1 lžíce olivového oleje
  • 1 lžička citronové šťávy
  • 1 lžička jablečného octa
  • ½ lžičky hořčice

2) Vyměňte lupínky za pražené ořechy

Lupínky mohou být jasnou volbou na piknik, ale zkusili jste místo toho pražené ořechy? Pražením ořechů, jako jsou vlašské nebo kešu, s trochou sojové omáčky s nízkým obsahem soli a několika chilli vločkami můžete vytvořit chutnou svačinu se zdrojem bílkovin i vlákniny.

3) Přejděte na celozrnné

Proč nezkusit připravit celozrnné těstovinové saláty a zábaly, abyste byli déle sytí? Použití celozrnných potravin vám také poskytne další živiny, jako jsou vitamíny B a kyselina listová, a pomůže také nakrmit vaše zdravé střevní hmyz.

4) Připravte si čerstvé ovocné kebaby

Žádný piknik se neobejde bez něčeho sladkého, tak co takhle přidat kebab z čerstvého ovoce? Jejich výroba je zábavná pro děti i dospělé. Zkuste pro tropickou chuť zkombinovat meloun s borůvkami a kiwi.

5) Vyrobte si vlastní perlivé nápoje

Zůstat hydratovaný v horku je důležité. Někdy ale možná budete chtít změnu od obyčejné vody. Chcete-li si vyrobit vlastní šumivé nápoje s nízkým obsahem cukru, zkuste smíchat trochu přírodní perlivé vody s několika mraženými bobulemi nebo šťávou z limetky.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *