Jak se IDEXX vypořádal s muskuloskeletálním a duševním zdravím

Ve společnosti IDEXX chceme, aby naši zaměstnanci a jejich rodiny žili co nejzdravěji. IDEXX vytváří dlouhodobou hodnotu pro naše zákazníky, zaměstnance a akcionáře tím, že zlepšuje zdraví a pohodu domácích zvířat, lidí a hospodářských zvířat. Naše poslání znamená, že jsme stejně oddaní zdraví a pohodě našich globálních zaměstnanců a jejich rodin.

Nedávno jsem hovořil na webináři pořádaném společností America’s Health Insurance Plans (AHIP) spolu s Dr. Jeffem Kraussem, MD, hlavním lékařem společnosti Hinge Health. V tomto rekapitulačním blogu shrnuji, jak společnost IDEXX společně řešila muskuloskeletální (MSK) a duševní zdraví, aby zlepšila pohodu našich zaměstnanců.

Abychom zlepšili pohodu zaměstnanců, uzavřeli jsme partnerství se společností Hinge Health, abychom našim zaměstnancům poskytovali domácí digitální péči o bolesti zad a kloubů. Dopad na fyzické a duševní zdraví našich zaměstnanců byl v drtivé většině pozitivní. Například jedna z našich zaměstnankyň Diane, laborantka, ohodnotila svou bolest na začátku léčby 8/10 a na konci pouze 1/10. sdílela, „Tato cvičení jsou skvělou podporou při bolestech zad. Po každém sezení se cítím uvolněně. Jsem rád, že mě cvičení nestresuje a nezpůsobuje bolest v zádech, jako mnoho cvičení předtím.“

IDEXX je lídrem v oblasti veterinárních diagnostických technologií a služeb

Společnost IDEXX se sídlem v Maine s více než 9000 zaměstnanci ve 175 zemích po celém světě poskytuje technologie a služby na podporu veterinárního průmyslu. Navrhujeme například diagnostické zařízení pro veterináře, aby odebírali vzorky krve a získávali výsledky v reálném čase na místě, které můžeme sdílet s rodiči domácích mazlíčků o možnostech léčby. Máme také více než 80 diagnostických laboratoří po celém světě, které rychle poskytují výsledky veterinárním lékařům v oblasti domácích zvířat a hospodářských zvířat. Kromě toho nabízíme software pro řízení praxe a další řešení informatiky pro veterinární praxi.

Chceme, aby naši zaměstnanci žili co nejzdravěji

V posledních deseti letech jsme upřednostnili investice do zdraví a pohody našich zaměstnanců. V našem novém sídle v Maine jsme cílevědomě vybudovali nejmodernější wellness a fitness centrum s centrem urgentní péče, fyzioterapií, výživovým poradcem, life koučem a dalšími odborníky na zdraví. Máme také řadu wellness platforem a digitálních řešení, která pomáhají i naší globální pracovní síle.

V rámci naší zastřešující iniciativy v oblasti zdraví a duševní pohody jsme ve společnosti IDEXX identifikovali chronickou muskuloskeletální (MSK) bolest jako hlavní faktor nákladů na zdravotní tvrzení. Chtěli jsme přijít na kloub tomuto kritickému zdravotnímu problému a pomoci našim zaměstnancům překonat chronické bolesti zad a kloubů. Naše pracovní síla je různorodá a zahrnuje vědce, pracovníky výrobních linek, laboratorní techniky a zaměstnance firemních kanceláří. Ale všimli jsme si, že ve všech těchto skupinách převládaly chronické bolesti zad, krku, ramen a kolen. To se může týkat zaměstnanců, kteří jsou příliš sedaví u svého stolu, těch, kteří stojí na nohou ve výrobních zařízeních, nebo laboratorních techniků, kteří pracují v nepříjemných pozicích a provádějí opakované úkoly.

Rozdíl v řešení akutní a chronické MSK bolesti

Uvědomili jsme si, že předchozí léčba nebyla úspěšná a naši zaměstnanci stále trpěli bolestí MSK. Dr. Krauss, hlavní lékař ve společnosti Hinge Health, nám pomohl pochopit rozdíl mezi akutní bolestí MSK a chronickou bolestí MSK. Akutní bolest MSK zahrnuje zlomeninu nebo zranění, které obvykle odezní v konečném období. Chronická bolest MSK však trvá měsíce nebo dokonce roky a zahrnuje drahé možnosti léčby, jako je operace, injekce a léky proti bolesti – což představuje většinu našich výdajů na léčbu MSK. Navzdory této vysoké ceně nebyly tyto léčby zvláště účinné při řešení chronické bolesti MSK. Rozhodli jsme se strategicky řešit tuto trvalejší chronickou bolest tím, že jsme pro naše zaměstnance našli alternativní možnosti.

Duševní zdraví a chronická bolest MSK spolu úzce souvisí

Rozpoznali jsme také vzájemnou propojenost chronické bolesti MSK a duševního zdraví. Chronická bolest a deprese sdílejí nervové dráhy a postihují stejnou oblast mozku. 65 % lidí s depresí také uvádí chronickou bolest MSK. Investovali jsme do zlepšování duševního zdraví našich zaměstnanců provozováním programů na odstranění sociálního stigmatu a sdílením silných svědectví zaměstnanců, abychom povzbudili ostatní, aby využívali našich zdrojů duševního zdraví. V rámci naší celkové iniciativy v oblasti pohody zaměstnanců pro nás dávalo smysl řešit tyto dvě komorbidity – chronickou bolest MSK a duševní zdraví – společně.

4 kritéria, na kterých nám záleží při výběru řešení zdravotní péče

Při výběru správného řešení MSK pro řešení tohoto složitého zdravotního problému byla pro nás opravdu důležitá 4 kritéria.

Poutavé a uživatelsky přívětivé zkušenosti členů. Pokud jde o zdravotnická řešení a platformy, cílem IDEXX je poskytovat členům jednoduché a poutavé zkušenosti. Uživatelsky přívětivá zkušenost je důležitá k zajištění toho, aby členové dodržovali plán léčby. V moderním životě před COVID-19 byly životy lidí extrémně zaneprázdněné mnoha mimoškolními aktivitami po práci nebo častými služebními cestami. Čas a místo představovaly pro naše zaměstnance a jejich rodinné příslušníky problémy při přístupu k fyzické terapii. Nyní s COVID-19 není osobní fyzikální terapie ani možná. Hledali jsme pohodlné, škálovatelné řešení, ke kterému by členové měli přístup kdykoli a kdekoli. Věděli jsme, že digitální řešení MSK nabízejí tento druh flexibility.

Personalizované koučování. Hodně nás zaujal i trenérský prvek. Úspěch jsme zaznamenali s dalšími programy pro pohodu, do kterých byli zapojeni koučové, kteří se osobně spojili s účastníky a vedli je k odpovědnosti.

Bezproblémová integrace a snadná implementace. Hledali jsme také dodavatele, který by se spojil s naším poskytovatelem zdravotní péče. Bezproblémová integrace a snadná implementace pro nás byly opravdu důležité.

Sdílená filozofie kolem dat. Protože nám jako firmě na datech záleží, chtěli jsme také partnera, který sdílí podobnou filozofii. Chtěli jsme záruku návratnosti investic pro naše investice do zdravotnictví nejen v dolarech, ale také ve smyslu pozitivních výsledků pro naše zaměstnance a jejich rodinné příslušníky. Vždy hledáme data od dodavatelů, abychom ukázali, že jejich programy pro nás fungují. Chtěli jsme například sledovat údaje o zapojení, zlepšení chronické bolesti a duševního zdraví a produktivitě zaměstnanců.

Spolupracovali jsme s Hinge Health pro digitální řešení MSK

Na základě všech výše uvedených kritérií jsme se v roce 2020 rozhodli navázat partnerství s Hinge Health, abychom se vypořádali s chronickou bolestí MSK prostřednictvím senzorově řízené terapie, koučování na dálku 1 na 1 a personalizovaného vzdělávání. Úzce jsme spolupracovali se společností Hinge Health na náboru členů prostřednictvím několika marketingových aktivit, včetně vystavování na veletrzích zdraví zaměstnanců, e-mailů a zasílání pohlednic. Řeknu vám to zcela otevřeně, neměli jsme problém s náborem zaměstnanců, aby se přihlásili. Na našem prvním veletrhu zdraví společnost Hinge Health předvedla řešení a měli jsme velký pozitivní zájem. Po našem prvním členském marketingovém e-mailu byla registrace Hinge Health tak silná, že jsme nemuseli posílat další marketingové e-maily.

Pant Health zlepšil bolest, pravděpodobnost operace, úzkost, depresi a produktivitu zúčastněných zaměstnanců:

  • Každý účastník měl v průměru 54% snížení bolesti, což je 3,5x lepší než průměrné snížení bolesti opiáty.
  • Pokud jde o pravděpodobnost operace, 1 ze 2 operací jsme se vyhnuli a my jsme si užili 2,3x ROI – výrazně vyšší, než jsme očekávali.
  • Pokud jde o duševní výsledky, viděli jsme průměrné 70% snížení úzkosti a 60% snížení deprese po pouhých 6 týdnech, což dokazuje, že chronická bolest a duševní zdraví spolu úzce souvisí.
  • Účastníci uznali, že chronická bolest ovlivňuje schopnost zaměstnanců efektivně pracovat, a proto také uvedli, že byli produktivnější po programu Hinge Health, s 25% poklesem absence a prezentace.

Stručně řečeno, jsme spokojeni s výsledky našeho programu Hinge Health. Na naše členy to mělo tak pozitivní dopad, protože údaje prokazovaly vysokou angažovanost, stejně jako velké snížení bolesti a duševního zdraví. Pro IDEXX to byl zážitek, který otevřel oči.

Zjistěte, jak vám může společnost Hinge Health pomoci zlepšit pohodu vaší pracovní síly pomocí digitálního řešení MSK.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *