JAK JSEM SE VYLEČIL Z CHIRURGIE MOZKU

V létě 2015 jsem podstoupil operaci mozku pro dost velký meningeom v levém předním laloku. Způsobovalo to obrovské množství otoků a to, co v oblasti neurologie nazýváme „mass effect“ a „midline shift“, což je mluva pro jeden lalok, tlačilo na druhý lalok a levá strana mého mozku byla na pravé straně. Ne zábavné věci.

Neměl jsem čas o ničem skutečně přemýšlet, protože jsem byl okamžitě přijat na testy a operaci. Můj neurochirurg mi rozřezal lebku od ucha k uchu a nádor obratně odstranil. Hrubá totální resekce, jak tomu říkáme. A byl to úspěch. Nádor zmizel. Dobře odvedená práce. Skončilo utrpení? No, moc ne.

Často pacientům říkám, že tělo nepozná rozdíl mezi operační ranou nebo bodnou ranou. Odezva je často velmi podobná. A když je orgánem mozek, který zažívá takovou míru urážky, neodrazí se tak snadno. Je to podobné těžkému traumatickému poranění mozku. Možná to nebylo traumatické, ale funkční efekt je stále stejný.

Takže jsem se pustil do léčení svého mozku a také své psychiky. Jako neurolog mám jedinečnou perspektivu v tom, že jsem mnohé viděl, jak se zotavují z podobných operací a podobných zranění. Pomohl jsem jim uzdravit se. Svou kariéru jsem také strávil pochopením mozku a toho, co potřebuje, aby optimálně fungoval. Mnozí byli ohromeni mým uzdravením a často se mě ptají na můj přístup. Zde je pět nejlepších věcí, které jsem udělal, abych se vyléčil:

1. Odšťavňoval jsem každé ráno, když jsou naše buňky hladové a touží po vysoké výživě a jsou v optimálním stavu pro příjem a využití vitamínů a živin. Můj džus byl ve svých složkách specifický a záměrný. Můj silný recept na maximální léčení a regeneraci je:

1 celá okurka

1 celý citron

3 lusky čerstvé kurkumy

2-3 palce čerstvého zázvoru

4 lístky bazalky

6 uncí alkalické vody

5 kapek ashwagandhy

2. Naučil jsem se meditovat. Meditace pomáhá léčit mozek a byla to první věc, kterou jsem každé ráno udělal. Posttraumatický mozek je citlivý na světlo, hluk a stimulaci a expozice vytváří větší zánět a podrážděnost. Meditace dala mému mozku odpočinek, který potřeboval k omlazení.

3. Krmil jsem svůj mozek. Vyhýbal jsem se prozánětlivým potravinám, konzumoval jsem hodně protizánětlivých potravin a užíval jsem denní dávky Boswellie, Rhodioly, hořčíku, kyseliny alfa-lipoové, N-acetylcysteinu a astragalu.

4. Přestěhoval jsem se. Pravidelně jsem se protahoval a chodil, aby mi proudila krev a svaly pružné.

5. Umístil jsem se do přírody. Studie opakovaně prokázaly, jak se mozek rychleji hojí v přítomnosti pozemské flóry a fauny. Člověk nemusí vždy chodit daleko. Udělal to za mě nedaleký park. A když svítilo sluníčko, což v Seattlu nebývá často, bonus.

6. Měl jsem týdenní akupunkturní sezení. Akupunktura šíří energii, život a krev. Pomáhá obnovit přirozenou rovnováhu excitačních a inhibičních neurotransmiterů. Přináší klid a vnitřní klid a zároveň posiluje imunitní systém a podporuje hojení toho nejdůležitějšího druhu.

Hlavně jsem si dala pokoj a dopřála si čas. Byl jsem k sobě laskavý a trpělivý při uzdravování. Dělal jsem věci, které mi přinášely radost a spokojenost, protože jsem si uvědomil, že život je příliš krátký na to, abych si nevážil, kdo jsme, čeho jsou naše těla schopna a svět kolem nás.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *