Jak jedna velká 4 účetní firma řešila výdaje na pohybový aparát

Chronická bolest MSK může být zastrašující

Andrew (jméno bylo změněno) nedávno dostal výsledky magnetické rezonance a jeho lékař si všiml nějaké degenerace ploténky v jeho páteři. Cítil se zmatený svými výsledky, byl ve stresu kvůli bolesti zad a bez naděje. Připadalo mu, že jeho bolest zad nikdy nezmizí, ať se snažil cokoli.

Andrew je jedním z 5 000 členů společnosti TTX Company, poskytovatele železničních vozů a souvisejících služeb správy nákladních vozů pro severoamerický železniční průmysl. Pracuje v oddělení auditu a je workoholik, který je ve společnosti 16 let. Polovinu času, který strávil v terénu, měl na sobě spoustu těžkého vybavení a zvedání těžkých břemen, poprvé si všiml bolesti zad před 7 lety a začal věřit, že bolest prostě přichází s prací.

Za posledních 8 měsíců si Andrew všiml významných změn ve svém životním stylu. Zjistil, že se vyhýbá běžné rutině v tělocvičně kvůli bolesti, o které věděl, že přijde jako výsledek cvičení. Měl depresivní myšlenky, zvýšené obavy a strach z bolesti začal ovlivňovat kvalitu jeho života.

Polovina Američanů trpí muskuloskeletálními bolestmi a chroničtí pacienti jako Andrew se často cítí smířeni se svou bolestí bez naděje, že se zlepší. To může vést k nezdravému chování, které může prodloužit nebo zhoršit jejich bolest. Zde přichází na řadu behaviorální terapie.

Existují tři hlavní pilíře, které jsou prokazatelně nejúspěšnější při léčbě chronické muskuloskeletální bolesti: cvičební terapie, vzdělávání a behaviorální zdraví. Tento článek zabalí sérii blogů o těchto třech pilířích tím, že prozkoumá behaviorální zdraví a proč je důležité pro zvládnutí chronické bolesti.

Behaviorální terapie pomáhá identifikovat vzorce myšlení

Neužitečné myšlenkové vzorce může nastat a vést ke změnám chování, jako je izolace nebo nesocializace. Pro Andrewa by příkladem neužitečného myšlenkového vzorce byla jeho beznaděj při zmírňování bolesti. Není neobvyklé, že vás odradí bolest, která se zdá nekonečná, ale stejně jako Andrew máte k dispozici spoustu nástrojů.

Padající pod deštník psychoterapie (také známá jako talk terapie), kognitivně behaviorální terapie (CBT) je neuvěřitelně účinný způsob, jak identifikovat neužitečné vzorce myšlení, přesvědčení a pocity. Rozpoznáním těchto metod myšlení jste mnohem lépe vybaveni k provádění změn, překonávání výzev a pochopení své chronické bolesti.

Behaviorální terapie vám pomůže získat zpět kontrolu

Kromě neužitečných myšlenkových vzorců, vyhýbání se strachu často se projevuje chronickou bolestí MSK. Chronická bolest může způsobit vyhýbání se pohybům nebo činnostem, které byly s bolestí spojeny. V Andrewově případě se začal posilovně vyhýbat. Vyhýbání se strachu se však může vztahovat i na specifické chování, jako je chození po schodech v práci. Postupem času je běžné, že se člověk vyhýbá věcem, jako je rutina v posilovně nebo schody, nebo se jich obává, protože tato činnost je spojena s bolestí.

Behaviorální terapie vám pomůže upravit vaše myšlenky a chování tak, abyste dosáhli svých cílů, ať už jde o 3 dny v týdnu chodit do posilovny nebo znovu chodit na túry. Tím, že poskytuje jasný pohled na to, co chcete změnit, nabízí behaviorální terapie cestu k překonání jakýchkoli problémů, které by vám mohly stát v cestě. Stanovení cílů je jedna metoda, která je prokazatelně úspěšná při zlepšování bolesti MSK. Stanovení cílů vám umožňuje mít o co usilovat a sledovat svůj pokrok.

The CHYTRÝ cílová metoda je vysoce efektivní způsob, jak vytvořit cíl.

  • __S__specific – je jasné, čeho chcete dosáhnout?
  • __M__eassurable – jak budete sledovat svůj pokrok?
  • __A__dosažitelný – je pro vás v tuto chvíli váš cíl realistický a dosažitelný?
  • __R__elevant – dostane vás tento cíl tam, kde chcete být?
  • __T__imely – jakou časovou osu jste pro tento cíl stanovili?

Tato metoda poskytuje nezbytnou jasnost, odpovědnost a motivaci nezbytnou k tomu, abyste byli úspěšní při dosahování svých cílů. Důležité je také nastavit obojí krátkodobý a dlouhodobý cíle. Krátkodobé cíle jsou vynikajícím způsobem, jak budovat vlastní účinnost a udržovat motivaci tím, že vám připomenou, čeho jste schopni dosáhnout. Dlouhodobé cíle vám pomáhají přemýšlet o tom, kam chcete ve vzdálenější budoucnosti jít, a poskytují vám dostatek času se tam dostat.

Je důležité stanovit si cíle založené na chování a zaměřit se na změnu chování, které máte pod kontrolou. Tyto typy cílů pomáhají zabudovat kontrolu zpět do vašeho života a překonat beznaděj a vyhýbání se aktivitám, které lidé trpící chronickou bolestí často zažívají. Všimněte si, že se to liší od cíle řízeného výsledkem, který přímo nesouvisí s kontrolou a vlastní účinností. Například cílem řízeným chováním by bylo „čistit si zuby každý den“, zatímco cílem řízeným výsledkem by bylo „snížit počet kazů, které mám“.

Behaviorální terapie vám pomůže vybudovat zdravé návyky

Klíčovým krokem k dosažení vašich cílů je vytvoření zdravých návyků. Tvorba návyků je most, který vás dovede k vašim cílům. Účinná péče o vaše fyzické zdraví začíná ve vašem mozku. Pěstováním zdravých návyků „přepisujete“ verzi sebe sama – verzi se sníženou bolestí MSK!

Vybudování úspěšného návyku nemusí být složité. Cílem je naučit se provádět zdravé chování jako automatickou reakci na nějaký druh podnětu nebo spouštěče. Jednoduchým příkladem zdravého návyku je čištění zubů – to vám připadá jako přirozená součást vašeho denního rozvrhu, ale ve skutečnosti jde o naučené chování. Pravidelným prováděním této činnosti se stává zvykem. Totéž lze udělat s cvičební terapií.

Pant+Zdraví+Koleno+Program+-+Muž+Výpad+%281%29

Zdravotní koučové poskytují podporu, motivaci a zodpovědnost

Zdraví chování je kritickou součástí snižování chronické bolesti, protože vám pomáhá změnit nezdravé myšlenky a chování. V kombinaci s pohybovou terapií a edukací spolupracují na léčbě celého člověka a tvoří tři pilíře neinvazivní preventivní péče MSK.

Andrew zjistil, že jeho zaměstnavatel, TTX, nabízí svým zaměstnancům program Hinge Health. Hinge Health je digitální program péče založený na všech 3 pilířích nejlepší praxe MSK péče: cvičební terapie, behaviorální zdraví a vzdělávání. Každý účastník má neomezený přístup 1 na 1 ke svému vlastnímu zdravotnímu kouči, který poskytuje podporu, motivaci a zodpovědnost. Mít podpůrný systém je důležité pro jakoukoli změnu životního stylu, zejména pokud jde o vaši bolest MSK. Trenéři Hinge Health jsou speciálně vyškoleni, aby vám pomohli identifikovat vaše cíle, překonat jakékoli problémy, kterým můžete čelit, a vybudovat zdravé návyky.

„Bolesti zad rozhodně nejsou to, co bývaly – už to není boj vstát z postele, dojíždět… ty každodenní problémy prostě nejsou.“

Andrew se stále obával bolesti zad, ale cítil se mnohem jistější ve svých možnostech zvládání bolesti a byl ochoten zavázat se ke své cvičební terapii. Andrewova schopnost držet se programu a znovu získat důvěru ve zvládání bolesti je vynikajícím příkladem toho, jak je behaviorální terapie klíčovým kouskem skládačky. snížení chronické bolesti MSK.

Chcete slyšet, jak se Blue Cross NC, Nielsen a US Foods vypořádaly s vysokými muskuloskeletálními výdaji pomocí 3 pilířů nejlepší praxe? Připojte se k nám 26. září na kulatý stůl pro vedoucí pracovníky určený pro vedoucí pracovníky v oblasti benefitů, zdraví a wellness.

Přihlaste se na MSK Solutions Tour: Charlotte

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *