Jak bezpečně nakupovat potraviny během pandemie COVID-19

Chodit do obchodu s potravinami se pro mnohé z nás stalo častější činností, protože zdokonalujeme své dovednosti v oblasti domácího vaření. Kolem toho jsou ale otázky, jak nejlépe chránit sebe i ostatní. Erin DiCaprio, výzkumnice potravinové virologie z UC Davis, diskutovala o tom, co v obchodech s potravinami dělat a co nedělat. Konverzace. Zde je rychlý pohled na její tipy na nákup potravin:

Je v pořádku dotýkat se produktů a dalších produktů v obchodě?

Dotýkat se předmětů na policích je méně znepokojující než dotýkat se povrchů s vysokým dotykem. V současné době neexistují žádné důkazy o přenosu viru potravinami nebo obaly potravin. Zatímco studie ukázaly, že virus může žít na plastu až 72 hodin, jedná se o kontrolovanou laboratorní studii, ve které jsou aplikovány vysoké hladiny infekčního viru. Stejné studie však ukázaly, že stejné vysoké hladiny infekčního viru na površích dobře nepřežívají. Ve srovnání s rajčaty v sekci produkce je důležitější zaměřit se na to, abyste se vyhnuli povrchům s vysokým dotykem, jako jsou kliky dveří a stroje na kreditní karty.

Musím si po příchodu domů dezinfikovat jídlo?

Ne, nemusíte své jídlo dezinfikovat a ve skutečnosti to může být nebezpečné. Chemikálie a mýdla, které byste mohli používat, nejsou schváleny pro použití v potravinách a nevíme, zda jsou vůbec účinné. Místo toho umyjte své produkty pod studenou tekoucí vodou a osušte je čistým ručníkem. S vybalováním potravin také nemusíte čekat. Místo toho si po vybalení stačí umýt ruce.

Mám v obchodě s potravinami nosit rukavice?

Nedoporučuje se nosit rukavice na veřejnosti, částečně proto, že mohou napomáhat šíření choroboplodných zárodků. Lidské ruce mají mnoho mikrobiálních, zabudovaných obranných látek v kůži. COVID-19 může z velké části přežít déle v rukavicích než na rukou. Za určitých okolností se doporučuje nosit rukavice. Pokud jste například v kontaktu s povrchem, který je pravděpodobně infikovaný, můžete si vzít rukavice a po dokončení si je sundat. Mytí rukou je stále nejlepší prevencí proti koronaviru.

Mám při nakupování nosit masku?

Nošení roušky může pomoci zabránit tomu, aby ostatní onemocněli. Můžete mít COVID-19 a nevíte o tom, takže nošení roušky vám může pomoci zabránit šíření viru, pokud jste asymptomatičtí. Při nakupování potravin je také důležité dodržovat zásady sociálního odstupu. Zjistěte více o nejlepším materiálu pro pokrývky obličeje.

Prohlédněte si DiCapriův úplný seznam tipů na nákup potravin na Konverzace

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *