Fyzikální terapie pánevního dna | Svatého Josefa/Candler

Centrum pánevního dna a kontinence St. Joseph’s/Candler nabízí specializovanou fyzikální terapii, která pomáhá s různými stavy pánevního dna

Víme, že mluvit o močové inkontinenci nebo zácpě nebo pánevní bolesti může být nepříjemné. Ale dámy – a pánové – nemusíte trpět v tichosti.

Společnost St. Joseph’s/Candler nedávno otevřela specializované centrum pánevního dna a kontinence. Mezi služby nabízené k léčbě vašeho pánevního zdraví patří fyzikální terapie pánevního dna.

„Fyzikální terapie pánevního dna může zlepšit kvalitu života u různých pacientů, včetně těch, kteří jsou postiženi příznaky inkontinence střev a močového měchýře, bolesti pánve, prolapsu a po porodu,“ říká Savannah Brooks, fyzioterapeutka pánevního dna.
terapeutka Centra pánevního dna a kontinence. „Mnoho lidí si neuvědomuje, jak moc může fyzikální terapie pánevního dna pomoci zvládnout jejich příznaky, ale my jsme tu, abychom pacientům pomohli a vzdělávali je, aby se mohli vrátit do normálního života.
a činnosti, které milují.“

Jaké stavy léčíme

Terapie pánevního dna může řešit několik stavů, včetně:

  • Stresová inkontinence
  • Urgentní inkontinence
  • Střevní inkontinence
  • Prolaps pánevních orgánů
  • Pánevní nebo vaginální bolest
  • Zácpa
  • Frekvence moči
  • Těhotenství/poporodní stavy
  • Intersticiální cystitida/syndrom bolestivého močového měchýře

Jak se k nim chováme

Vaše první schůzka s Brooksem bude zahrnovat důkladné vyhodnocení k vytvoření personalizovaného plánu, který se zaměří na svaly pánevního dna pomocí kombinace cvičení, technik manuální terapie, specializovaného vybavení pánevního dna a pacienta.
vzdělání.

Cvičení se mohou lišit od relaxace a hlubokého dýchání až po cvičení, která prodlužují a snižují křeče pánevního dna až po Kegelsova cvičení a cvičení na posílení kyčle a jádra, která podporují větší kontrolu a sílu pánevního dna, říká Brooks.

Pro pomoc při stavech, jako je urgentní inkontinence, pánevní/vaginální bolest a zácpa, může terapie zahrnovat nácvik nebo cvičení, která uvolňují svaly pánevního dna.

Biofeedback jednotky, které využívají jemné elektrody k měření aktivity svalů pánevního dna, mohou být také přidány do vaší fyzikální terapie.

Kromě cvičení pánevního dna bude Brooks zahrnovat protahování dolních končetin, posturální aktivity, mechaniku zvedání a dechové vzorce/techniky – to vše může hrát roli v síle pánevního dna.

Co můžete očekávat

Každé sezení trvá asi 45 minut až hodinu a pacienti jsou sledováni každý týden, buď jednou nebo dvakrát týdně, po dobu čtyř až osmi týdnů v závislosti na plánu a stavu pacienta, vysvětluje Brooks.

Měli byste také počítat s tím, že budete dělat nějakou práci z domova.

„Od prvního dne poskytujeme podrobný domácí cvičební program, který se při každém sezení vyvíjí a aktualizuje, aby se zajistilo trvalé zlepšování jejich stavu,“ říká Brooks.

K dispozici je také mnoho vzdělávání, včetně různých technik a tipů pro léčbu močového měchýře, které bude pacient využívat.

Pozitivní výsledky pacientů

Brooks zaznamenal mnoho pozitivních výsledků u pacientů po fyzikální terapii.

„Prostřednictvím fyzikální terapie jsme použili nástroje a edukaci, kterou pacienti potřebují k udržení svých výsledků, včetně snížení nebo odstranění bolesti, silnějšího pánevního dna, vyřešení úniků a celkově lepšího pochopení toho, jak
udržujte jejich pánevní dno, střeva a močový měchýř zdravé,“ říká Brooks.

Vyzývá také maminky po porodu, aby zvážily terapii pánevního dna, která jim pomůže snížit zbytkovou bolest, zlepšit sílu po porodu a zabránit dalšímu stresu nebo napětí v jejich jádru a zároveň se vrátit na předchozí úroveň funkce.

Jak získat schůzku

Pokud fyzikální terapie nevyhovuje vašemu stavu pánevního dna, centrum pánevního dna a kontinence má tři vynikající, zkušené chirurgy, kteří s vámi mohou spolupracovat na zlepšení kvality vašeho života. Našimi chirurgy v centru jsou:
Dr. Mark Blankenship, Dr. Barry Schlafstein a Dr. Joseph T. Stubbs III.

Centrum pánevního dna a kontinence se nachází v apartmá 318 v profesionální kancelářské budově v kampusu Candler Hospital. Pokud máte zájem o schůzku v Centru na některou z našich služeb, vyplňte prosím tento formulář a někdo to udělá
kontaktujte vás brzy.

Pro více informací o Centru pánevního dna a kontinence navštivte naše webové stránky.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *