Dejte si pauzu – je to dobré pro vaši pohodu!

V tomto ročním období je snadné uvíznout ve víru aktivit, vzrušení z příprav na dovolenou a tlaku z koncoročních pracovních termínů a závazků. Proto je pro vaše zdraví a pohodu ještě důležitější zpomalit, udělat si přestávky a najít si čas na „já“. Pomocí těchto tipů se vyhněte pálení svíčky na obou koncích.

Udělejte si „pauzu“, než váš den začne. Pokud máte pocit, že celý den trávíte prací nebo domácími povinnostmi, zkuste vstát o něco dříve, abyste pro sebe něco udělali. Probuďte se o hodinu dříve, abyste si mohli zacvičit nebo se projít, meditovat, udělat si zdravou snídani, deník nebo jakoukoli jinou činnost, kterou považujete za posilující.

Cvičení jako uvolnění. Pravděpodobně jste to už slyšeli mnohokrát, ale cvičení a více pohybu může skutečně pomoci zlepšit vaši náladu, hladinu energie a kvalitu spánku!

Potřebujete rychlé vyzvednutí? Věnujte několik minut soustředění se na svůj dech. Zavřete oči a zaměřte svou pozornost na každý pomalý nádech a výdech. Nechte všechny úzkostné myšlenky jen tak unášet jako přecházející mraky.

Udělejte si přestávky a jděte na oběd. Odstupte, abyste se osvěžili a předešli vyhoření. Vyhněte se přestávkám a obědu u svého stolu nebo při práci.

Udělejte si opravdové volno z práce. I půl dne stráveného děláním něčeho regeneračního vám může pomoci resetovat se.

Zkusit něco nového. Zima je skvělý čas na experimentování s novým koníčkem nebo činností, která vám může pomoci vymanit se ze zajetých kolejí a mít pocit, že pro sebe něco děláte. Najděte si řemeslný nebo umělecký projekt, zkuste vařit novou kuchyni nebo poslouchejte novou hudbu.

Pokud je vaším cílem po dokončení pracovního nebo domácího úkolu procházet telefonem nebo zapnout televizi, vyměňte to za vykročení ven. Rozvíjení „návyku na přestávku v přírodě“ má mnoho prokázaných výhod pro lepší zdraví a pohodu.

Nedělat nic! Posaďte se na pohovku a dívejte se z okna, věnujte několik minut užívání si venkovního prostoru nebo si lehněte na postel a procvičujte si hluboké dýchání – možností je nespočet. Zkuste na konci dne věnovat 10 minut pauze, abyste zjistili, zda zaznamenáte změnu ve své náladě.

Udělejte si čas na odpojení. Užijte si čas bez technologií a obrazovek pouhým vychutnáváním klidné chvíle se zavřenýma očima. Posuňte to ještě dále a vytvořte ve svém domě zóny bez technologií. Vyberte si zásuvku nebo jiné neviditelné místo, kam schováte svá zařízení, a užijte si klid a pohodu.

Pomazlete se s manželem, dětmi nebo mazlíčkem. Ať už se jedná o lidi nebo domácí mazlíčky, fyzické interakce s těmi, které milujete, mohou uvolňovat oxytocin, hormon dobré nálady!

Udělat si každý den čas na jednoduché aktivity, které uklidní vaše tělo a mysl, je účinný způsob, jak zkrátit stres, obnovit pocit pohody a ochránit své zdraví!

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *