co nám říká věda.

Nedávná studie se snažila poskytnout lepší pochopení dopadů na naše mozkové procesy způsobené přechodem menopauzy (MT), který zahrnuje pre-, peri- a post-menopauzální fáze.
Ženy všech věkových kategorií mohou potvrdit, co se může stát v těchto různých fázích, od zvýšené mozkové mlhy, problémů s pamětí a koncentrací a dalších potíží.

A celkové výsledky této studie potvrzují, že lidská menopauza je dynamický neurologický přechod, který významně ovlivňuje „strukturu mozku, konektivitu a metabolický profil během endokrinního stárnutí ženského mozku ve středním věku“.

Prostřednictvím multimodálního neuroimagingu vědci sledovali to, co zaznamenali, byly podstatné rozdíly ve struktuře mozku, konektivitě a energetickém metabolismu“ ve všech fázích MT. Účinky zahrnovaly oblasti mozku odpovědné za kognitivní procesy vyššího řádu a byly specifické spíše pro menopauzální endokrinní stárnutí než pro chronologické stárnutí. Poznamenali, že mozkové biomarkery stabilizovaly postmenopauzu a objem šedé hmoty (GMV) obnovený v klíčových oblastech mozku pro kognitivní stárnutí. Další nálezy ukázaly, že depozita amyloidu-B byla výraznější u žen v peri- a post-menopauzálním období nesoucích gen APOE-4, který, jak jsme diskutovali v jiných článcích, byl určen jako hlavní genetický rizikový faktor pro pozdní nástup Alzheimerovy choroby. .

Je důležité sdělit jakékoli obavy, které můžete pociťovat v jakémkoli věku – jak nám tato studie ukazuje, zdraví našeho mozku může být ovlivněno různými endokrinními změnami v průběhu života žen. Buďte tedy proaktivní a promluvte si se svým lékařem, pokud máte nějaké otázky, a pokud vám můžeme pomoci, neváhejte se na nás obrátit.

Zjistěte více o genu APOE a vašem mozku na: https://www.suzannegazdamd.com/scientificly-speaking1/the-apoe-gene-and-its-role-in-cognitive-decline

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *