CO JE INTEGRATIVNÍ NEUROLOGIE? | Neuroveda Health Blog

Integrativní neurologii vnímám jako to nejlepší z obou světů a byl jsem svědkem silných účinků mnoha alternativních terapií na pacienty s „konvenční“ léčbou i bez ní. Stejně jako každý pacient prožívá každé neurologické onemocnění odlišně s ohledem na symptomy a průběh léčby, je každý integrativní léčebný plán specificky přizpůsoben pacientovi. Jedna velikost nesedí všem, zvláště pokud jde o naše zdraví a pohodu.

Konvenční, popř alopatický péče, je to, co všichni očekáváme, když navštívíme naše lékaře. Nejčastěji zahrnuje použití léčiv, ale může také zahrnovat injekce, infuze, chirurgické zákroky nebo fyzikální terapii. Tento druh léčby je založen na důkazech a skutečně funguje u většiny pacientů. Ale nefunguje to na všechny a nepřichází to bez problémů, většinou ve formě vedlejších účinků. Některé z nich mohou být nesnesitelné a některé dokonce život ohrožující.

Alternativní medicínu naopak historicky pacientům nenabízeli alopatičtí (MD/DO) lékaři. Také zvaný komplementární, tyto léčby zahrnují takové modality, jako je akupunktura, léčivé rostlinné přípravky, doplňky stravy, medicína založená na výživě, masážní terapie, biofeedback, zvládání stresu, fyzické cvičení a pohyb a meditace. Tyto léčebné modality mohou mít hluboký vliv nejen na schopnost pacienta zvládat onemocnění, ale i na samotný proces onemocnění.

Integrativní neurologie se zaměřuje na holistický pohled na neurologického pacienta. Je to praxe zaměřená na nemoc, symptomy, původ a kvalitu života pacienta. Někdy má přednost konvenční léčba, jindy alternativní léčba, ale často je zapotřebí kombinace obou přístupů. Integrativní neurologie vidí pacienta jako funkčního jedince a přístup je přizpůsoben tak, aby zlepšil funkčnost tohoto jedince.

V Centru léčebné neurologie máme znalosti i zkušenosti s využíváním obou forem léčby. Snažíme se pomoci pacientovi najít optimálnější rovnováhu v jeho zdraví a pohodě. Viděli jsme sílu alternativních léčebných postupů samotných nebo používaných s konvenčnějšími způsoby léčby neurologických onemocnění včetně migrén, epilepsie, vaskulopatií, chronické bolesti a zánětu, po mozkové příhodě, úzkosti, neuropatií a autoimunity, abychom jmenovali alespoň některé. I když ne všechny nemoci lze vyléčit, většinu příznaků lze dobře zvládnout pomocí toho nejlepšího z obou lékařských světů.

Aktuálně domlouváme schůzky! Navštivte naše webové stránky na adrese centerforhealingneurology.com, zavolejte nám na číslo (206) 379-1213 nebo nám napište e-mail na [email protected] pro více informací nebo pro rezervaci termínu.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *