Co dělat, když onemocníte na dovolené


25. června 2019 v Travel Health • Miles Varn, MD

Léto je hlavním časem pro cestování, ať už jde o výlet na pláž, týden v horách nebo o turné po Evropě. Udělali jste si čas na to, abyste zjistili, kam chcete jet, kde jste ubytovaní a kde jsou nejlepší místa k jídlu, takže jste všichni připraveni na cestu, že? Ne tak docela. Existuje jedna důležitá část plánování dovolené, na kterou mnoho lidí zapomíná – vědět, co dělat a jak se postarat, pokud vy nebo váš blízký onemocníte nebo se zraní, když jste mimo domov.

Tento kontrolní seznam vám může pomoci připravit se na neočekávanou nemoc nebo zranění, když jste na dovolené, ať už jste pár hodin od domova nebo tisíce kilometrů daleko.

 • Než odejdete z domova, zkontrolujte své pojistné krytí. Zjistěte, jaké krytí máte mimo síť poskytovatelů zdravotního pojištění, pokud nějaké máte. Většina plánů pokrývá péči o to, co definují jako naléhavou situaci, ale stav vás nebo vašeho rodinného příslušníka nemusí tuto definici splňovat, což znamená, že vám může zůstat velký účet za nekrytou péči. Pokud cestujete mimo USA, kontaktujte svého pojistitele a zeptejte se, zda máte nějaké krytí v zámoří. Pokud ne, zvažte uzavření cestovního zdravotního pojištění.
 • Poskytovatelé průzkumu ve vaší destinaci. Pokud žijete s chronickým zdravotním problémem, jako je srdeční onemocnění, cukrovka, astma nebo CHOPN, nebo pokud jste nedávno podstoupili operaci nebo podstoupili léčbu rakoviny, je moudré mít kontaktní údaje na poskytovatele zdravotní péče, na kterého se můžete obrátit, pokud onemocníte, váš stav se zhorší nebo u vás dojde ke komplikacím, když jste mimo domov. Můžete se obrátit na svého poskytovatele zdravotního pojištění nebo cestovního pojištění nebo spolupracovat se zdravotním poradcem, který vás může spojit se zkušenými lékaři z celého světa.
 • Vědět, kde hledat péči. Když jste nemocní nebo zranění a mimo domov, vaším prvním instinktem může být vyhledat péči na místní pohotovosti. Zatímco ER je nejlepším místem pro vážné obavy, pro menší obavy zvažte své další možnosti:
  • Centrum urgentní péče pro stavy, kvůli kterým byste se obvykle objednali k lékaři
  • Interní nebo maloobchodní klinika
  • Telemedicína nebo virtuální návštěvy lékaře
  • Domácí lékař, kterého může zajistit hotelový concierge
  • Lékař nebo zařízení doporučené vaším poskytovatelem cestovního pojištění
 • Noste další předpisy. Pokud pravidelně užíváte léky na předpis, zeptejte se svého lékaře na podrobný seznam léků, na co byly předepsány a na další recepty pro případ, že se vaše léky ztratí nebo vám je ukradnou. Chcete-li snížit riziko ztráty léků při cestování letadlem, mějte je raději v příručním zavazadle než v odbaveném zavazadle.
 • Ujistěte se, že vaše lékařské záznamy jsou snadno dostupné. Je důležité, aby každý poskytovatel zdravotní péče, který vás léčí, měl přístup k vašemu úplnému aktuálnímu lékařskému záznamu. To platí zejména v případě, že jste vážně nemocní nebo zranění a nemůžete sdílet svou anamnézu. Existuje řada aplikací, pomocí kterých si můžete vzít své záznamy s sebou. Další možností je elektronický univerzální lékařský záznam vytvořený, zkontrolován z hlediska přesnosti a aktualizován zdravotním poradcem. Záznam lze bezpečně a okamžitě sdílet s poskytovateli zdravotní péče kdekoli na světě, což zajistí, že dostanete tu nejvhodnější péči a snížíte riziko chybné diagnózy a lékařských chyb.

Témata: Lékařské pohotovosti

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *