BE | Neuroveda Health Blog

Ve zprávách, na sociálních sítích, mezi skupinami a dokonce i v lékařských ordinacích se hodně diskutuje o tom, jak můžeme kontrolovat své zdraví. Což je pravda – ale do určité míry. Diskuse se obvykle točí kolem všech věcí, které MUSÍME a NESMÍME dělat, abychom zabránili/vyléčili/zvládli nemoci a příznaky špatného zdravotního stavu. Nejen, že je nám řečeno, abychom správně jedli, pili vodu, cvičili, meditovali, byli šťastní, byli vděční, ale také je nám řečeno, že máme sílu uvnitř. Že o sobě umíme dobře myslet.

Tady je to, co vím.

Vím, že někdy děláme maximum. A to je v pořádku.

Vím, že někdy děláme věci, které nemusí být nejlepší pro naše fyzické zdraví, ale v tu chvíli jsou to nejlepší pro naše emocionální a duševní zdraví. A to je v pořádku.

Vím, že to někdy není naše chyba.

Jsme vedeni k přesvědčení, že nějakým způsobem můžeme ovládat každý kousek naší cesty. To vede ke dvěma problémům. První z nich je, že se cítíme provinile a stresovaní, pokud neuděláme vždy ta „správná“ rozhodnutí. Máme pocit, že jsme sami selhali, nebo, což je ještě horší, možná jsme zklamali naše poskytovatele. Jak tento výsledek vede k lepšímu zdraví? Není. Způsobuje další zoufalství a zhoršování symptomů a vede nás k tomu, abychom se našim poskytovatelům vyhýbali.

Druhým problémem je, že se děje mnoho věcí, které prostě nemůžeme ovlivnit. Někdy je to naše genetika a to není něco, co můžeme změnit. Příkladů je mnoho. V neurologii existuje spektrum syndromů, které jsou čistě genetické a nelze je změnit přes veškerou jógu, meditaci a hutnou výživu, kterou podnikáme. Sami jsme nezklamali. Náš genom, ať už jaderný nebo mitochondriální, nám byl předán se změnou kódu, která má za následek aberantní funkci, která může vést k těžko kontrolovatelným symptomům.

Jsme také napadeni toxiny v našem jídle, vzduchu, vodě a půdě – metla moderního života. Musíme pracovat, platit účty, živit rodinu, starat se o sebe a ostatní a snažit se zapojit do společnosti.

Z mého pohledu je tam příliš mnoho utrpení. Obávám se, že zoufalství lidí po zlepšení a uzdravení je vede k tomu, že vyhledávají radu mnoha a pak mají pocit, že prostě nedělají dost a měli by, ba MUSÍ, dělat víc.

Nechápejte mě špatně. Také hlásám zdravý život. Miluji rostlinnou stravu, bylinnou a doplňkovou podporu, cvičení, ranní světlo, spánkovou hygienu a zdraví mozku. Doporučuji a nabízím vodítko pro tyto změny životního stylu, protože jako lékař je mým úkolem vzdělávat své pacienty, že tyto změny ve vašem každodenním životě vám mohou pomoci cítit se lépe, ať už jsou vaše zdravotní problémy nebo překážky. Někdy je to lék na to, co vás trápí, ale nejčastěji je to způsob, jak zmírnit zátěž našeho těla.

To, co je v nás nejlepší, se může kdykoli během naší životní cesty změnit. A to je v pořádku.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *