5 způsobů, jak zůstat v bezpečí při jízdě na kole

7. června 2022

Jízda na kole je nejen skvělý způsob, jak spálit kalorie, je to také příjemný způsob, jak trávit čas. Ať už jedete na kole z bodu A do bodu B, nebo nemáte na mysli jiný cíl, než se nadýchat čerstvého vzduchu, je to zábava, kterou si může užít každý na jakékoli úrovni dovedností. Navíc existují způsoby, jak můžete podpořit bezpečnější tréninkové prostředí. Zde je návod.

1. Noste přilbu.

Pravděpodobně to není poprvé, co to slyšíte, a pravděpodobně to nebude ani naposled: Při jízdě na kole je rozumné nosit helmu. Víme, že toto je ve skutečnosti diskutované téma, a také víme, že nasazování helmy není konec, pokud jde o bezpečnost na kole – města musí přispět svým dílem budováním infrastruktury bezpečné pro kola, a řidiči by si měli dávat pozor. Studie však neustále ukazují, že pouhé nošení helmy snižuje riziko poranění hlavy a mozku až o 63 – 88 %, v závislosti na tom, kterou studii právě čtete. S těmi statistikami je těžké polemizovat.

2. Zajistěte, aby vás ostatní viděli.

Při jízdě je vždy dobré mít na sobě reflexní oblečení, ale díky nejnovějším pokrokům v technologii můžete svou hru s viditelností posunout na zcela novou úroveň. Zadní radarová světla Garmin Varia™ RCT715 a Varia™ RTL515 lze vidět až na míli daleko a inteligentní světlomet Varia™ UT800 vydává stálý záblesk 800 lumenů, aby vás řidiči přijíždějící z opačného směru viděli na vzdálenost až jedné míle. pryč. Nehody se stávají, když jsou lidé přistiženi v nevědomosti, takže čím více času mají ostatní, aby vás viděli přicházet, tím je pravděpodobnější, že vaše jízda bude pozitivní událostí.

3. Ujistěte se, že vidíte ostatní lidi.

Zpětný radar Varia RCT715 neaktivuje pouze vaše zadní světlo, když zaznamená protijedoucí auta – posílá vizuální a zvuková upozornění do vašeho cyklistického počítače Edge® nebo kompatibilního smartphonu, aby vás upozornil, že se také blíží auto. I když doufáme, že si většina řidičů potrpí na cyklisty, není tomu tak vždy. Oznámení vám dávají příležitost posoudit jejich polohu a rychlost, abyste zjistili, zda musíte zastavit, a dát jim trochu více prostoru, aby mohli projít. Varia RCT715 je také vybavena vestavěnou kamerou, která bude nepřetržitě zaznamenávat okolí za vámi a v případě incidentu ukládat videozáznamy před, během a po incidentu.

4. Zůstaňte ve spojení pro případ nouze během jízdy na kole.

Cyklistické počítače Garmin Edge poskytují funkce detekce incidentů, které mohou odeslat zprávu určeným kontaktům s vaší polohou, pokud jste měli nehodu a potřebujete pomoc. Po spárování s kompatibilním smartphonem může vaše zařízení Edge odesílat automatickou textovou zprávu1 a e-mail s vaším jménem a polohou předem nahraným nouzovým kontaktům. Na zařízení Edge a spárovaný smartphone obdržíte zprávu, která vás informuje, že zpráva vašim kontaktům bude odeslána do 30 sekund, což vám poskytne dostatek času na zrušení automatické nouzové zprávy, pokud nepotřebujete pomoc.

5. Dodržujte pravidla silničního provozu.

Jsou zavedeny dopravní zákony, aby byli lidé na silnici v bezpečí, a vztahují se i na cyklisty. Je důležité, abyste se řídili všemi dopravními značkami a signály, a pokud měníte jízdní pruhy, odbočujete atd., ujistěte se, že používáte ruční signály, aby ostatní věděli, jaký pohyb plánujete provést. Používejte cyklostezky, jsou-li k dispozici, a dávejte pozor na své okolí.

Dodržováním těchto pěti jednoduchých kroků jste na dobré cestě stát se zodpovědným cyklistou. Jste připraveni vyrazit na cestu? Nezapomeňte své kolo vybavit nejnovější technologií Garmin, která vám pomůže zajistit hladkou jízdu.

1 Při spárování s kompatibilním smartphonem. Požadavky a omezení týkající se bezpečnosti a sledování najdete na Garmin.com/safety.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *