2021 Garmin Health and Fitness Data Insights

10. ledna 2022

Jakkoli se to může zdát nemožné, rok 2021 se chýlil ke konci – a jaká to byla jízda. V závislosti na tom, kde žijete, přicházela a odcházela uzamčení a maskovací příkazy – a pro některé z vás se zase vrátili. Farmaceutické společnosti se navzájem předháněly až do cíle s vakcínami COVID-19 a nyní jsou posilovací dávky stále dostupnější. Ten jeden kluk ze střední školy, který se z nějakého důvodu stále objevuje na vašich sociálních sítích, se velmi, velmi do poskytování nevyžádaných rad ohledně kryptoměn.

Takže ano, bylo toho hodně. A dalo by se rozumně předpokládat, že se vším, co jste letos řešili, jste zachovali status quo ohledně svého zdravotního a fitness režimu. Ale díky Garmin Connect™, interaktivnímu nástroji, který používají miliony milovníků fitness po celém světě ke sledování, analýze a sdílení fitness aktivit, můžeme opět vidět, že uživatelé Garmin mají za sebou opět rekordní rok.

Data Garmin Connect z roku 2021 potvrzují to, co jsme již tušili: uživatelé Garminu se nevzdávají. Tváří v tvář změnám a nejistotě, v obdobích naděje a strachu, válíte s ranami – a hodíte pár svých. Ať už plavete nebo jezdíte na snowboardu, šlapete do pedálů nebo bušíte do železa, uživatelé Garmin Connect letos zaznamenali více aktivit než kdy jindy v téměř každé kategorii. Zde je jen několik způsobů, jak jste vyrostli ve své nekonečné snaze porazit včerejšek.

Chůze

Letos jste podnikli o 37,13 % více procházek. To je spousta kroků navíc. Pravidelné procházky vám mohou pomoci udržet si zdravou tělesnou hmotnost nebo zhubnout tělesný tuk, zlepšit kardiovaskulární kondici, zvýšit hladinu energie a další. Je to také skvělá forma sebepéče. Pravá blondýnka řekl nejlépe: Cvičení vám dodá endorfiny. Endorfiny dělají lidi šťastnými.

Běh

Údaje za rok 2021 ukazují mírný nárůst běžeckých aktivit, ale velkým běžeckým příběhem je, jak často jste chodili na tratě. Uživatelé Garminu dokončili celosvětově o 11,58 % více trailových běžeckých aktivit, přičemž Jižní Amerika vykázala o 37,6 % více než minulý rok a západní Evropa zaznamenala dalších 14,52 % trailových běhů. Novinkou na scéně běžeckých hodinek byly letos Garmin Forerunner® 945 LTE, navržené speciálně tak, aby vám umožnily nechat telefon doma, aniž byste museli obětovat klid při běhání, jízdě nebo plavání.

Cyklistika

Outdoorová cyklistika se v roce 2021 globálně prosadila, ale cestování po štěrku skutečně ukradlo show. Aktivity na šotolinové cyklistice se v roce 2021 celosvětově zvýšily o 49,55 %, přičemž Jihoameričané vedou s 87,5% nárůstem specifickým pro jejich region. Východoevropané zaznamenali o 66,13 % více aktivit na šotolinové cyklistice a Západoevropané zaostávali jen mírně s nárůstem 59,86 %. Severní Amerika však zaznamenala pouze 28,54% nárůst – lepší je začít šlapat v roce 2022, přátelé. Na svůj další šotolinový závod můžete trénovat bez ohledu na počasí s trenažérem Tacx, který je doplněn exkluzivní funkcí Road Feel, která vám přinese vyšlapané cesty do interiéru.

Dýchání

Uživatelé Garmin Connect zaznamenali v roce 2021 o 82,76 % více dechových aktivit než v roce 2020. V tuto chvíli se možná ptáte: Co je to dýchání? Profil dechové aktivity se nachází na některých hodinkách Garmin a obsahuje tři různé techniky dýchání, které pomáhají zvýšit povědomí, snížit stres, zlepšit duševní bystrost, zvýšit pracovní výkon nebo připravit se na spánek. Zejména Jižní Amerika vystupňovala svou dechovou hru, kde kontinent vykonával o 125,41 % více aktivit než v roce 2020. Nadechněte se, vydechněte. Nádech výdech …

Jóga

Jógové aktivity vzrostly o 45,55 %. Jsme tu pro to. Kočičí krkání cestou k vnitřnímu míru je mnohem lepší využití času než procházení politických memů, které váš kdysi odstraněný bratranec zveřejňuje na Facebooku – nebo tomu teď máme říkat Meta? Zajímavá věc: Evropané se zdají být mnohem pravidelnějšími jogíny než my ostatní. Země východní Evropy zaznamenaly v roce 2021 nárůst jógových aktivit o 85,02 %, přičemž západoevropské země těsně zaostávaly s 65,57 %. Naproti tomu Severoameričané zvládli pouze o 34,39 % více činností než rok předtím.

Pilates

Pánové, letos se vám opravdu líbilo pilates – o 108,30 % více než loni, abych byl přesný. Doufáme, že někteří z vás využili výhod animovaných cvičení na obrazovce nabízených na Venu® 2 a Venu® 2S. Díky snadno sledovatelným cvičením předinstalovaným na hodinkách a dalším dostupným v aplikaci Garmin Connect je snadné pochopit, proč byl Pilates tak velkým hitem. Ve skutečnosti se přihlásila CAMENA (Střední Asie, Střední východ a severní Afrika). 217,11 % více Pilates aktivit v roce 2021. Nyní je to působivé.

Golf

Vypadá to, že sada holí, které jste si z nudy koupili v roce 2020, se vyplatila – lidé se na golfové hřiště stále hrnou v houfech. Uživatelé Garmin Connect po celém světě odehráli v roce 2021 o 28,35 % více kol. Pokud však stále nemáte pocit, že jste svůj švih dotáhli k dokonalosti, prozradíme vám malé tajemství: The Approach® R10 sleduje více než tucet golfových metrik a umožňuje vám zobrazit vaše údery na podrobném grafu rozptylu1. Můžete také hrát virtuální kola, aniž byste museli opustit dům.

Turistika

Hory volaly a ty jsi rozhodně šel. Letos jste podnikli o 19,57 % více navýšení. Pokud jste v pěší turistice nováčci – nebo možná i když jste starý profík, který se už trochu zpohodlněl – podívejte se na tyto blogové příspěvky s tipy pro začátečníky v batohu a seznam základní výbavy pro batůžkáře. Je důležité být připraven, když se vydáte do divočiny sami – a možná si pořiďte satelitní komunikátor inReach®2 jen pro případ.

Plavání

Celosvětově jste letos strávili v bazénu o 22,48 % více času – včetně plavání, plavání na otevřené vodě a plavání na kolech – ale nikdo více než Jižní Amerika, jejíž uživatelé Garmin Connect zaznamenali v roce 2021 o 64,03 % více plaveckých aktivit. CAMENA byla druhé místo s 44,96% nárůstem oproti roku 2020, těsně následované Střední Amerikou s 43,98% růstem. Vsadíme se, že díky tomu se těmto časům na kolo daří.

Zimní sporty

Když teploty klesly pod bod mrazu, všichni jste o nic nepřišli. Uživatelé Garminu sledovali o 39,16 % více zimních sportovních aktivit než v předchozím roce. S profily aktivit Garmin, jako je lyžování, snowboarding, běžecké lyžování a backcountry lyžování, můžete být kreativní, když vyrazíte na sjezdovky. Pokud jste uživatelem fēnix®, máte dokonce přístup k více než 2 000 předinstalovaným mapám lyžařských středisek, které zobrazují názvy sjezdovek a úroveň obtížnosti. Poslední na dně je zkažené vejce.

Vnitřní vs

Zajímavé je, že tempo růstu vnitřních aktivit bylo vyšší než u venkovních – možná jste opravdu vynechali ty fitness kurzy, které byly v roce 2020 zrušeny? Uživatelé Garminu letos zvýšili vnitřní aktivity o 20,54 %, zatímco outdoorové aktivity vzrostly o 9,52 %. Pokud patříte ke skupině, která se ráda potí uvnitř, určitě se podívejte na naše bezplatná a snadno srozumitelná cvičení v Garmin Connect.

Nenašli jste výše uvedenou preferovanou aktivitu? Chytré hodinky Garmin mají tolik profilů aktivit, že je zde všechny vyjmenovat nemůžeme, ale od plavby na lodi po bouldering, od závěsného létání po HIIT, od veslování po lezení po skalách jste ve všech kategoriích překonali očekávání. Ve společnosti Garmin jsme velmi hrdí na to, že vám pomáháme objevovat vaše vášně – ať už po zemi, po moři nebo vzduchem – a doufáme, že vy také. Tady je lámání nových rekordů v roce 2022!

1Při spárování s kompatibilním smartphonem staženým pomocí aplikace Garmin Golf™

2Některé jurisdikce regulují nebo zakazují používání satelitních komunikačních zařízení. Je odpovědností uživatele znát a dodržovat všechny platné zákony v jurisdikcích, kde je zařízení určeno k použití.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *