10 vnitřních alternativních cvičení, které můžete tuto zimu vyzkoušet

Autor: Jeremy Ray, BS, CPT, koordinátor fitness centra, Baptist Health Medical Center-Little Rock

Mírná změna počasí není důvodem k opuštění tréninku. Jakmile tedy nastane chladné počasí, vezměte si trénink dovnitř. Shrnuli jsme naše oblíbené halové cvičení na srážení kalorií, abychom vás zvládli sezónou. Kromě toho vyzkoušejte několik zábavných alternativních cvičení, abyste udrželi svaly v tonusu a zvýšili svou aerobní výdrž.

1. Basketbal

Basketbal je mnohem víc než jen vzrušující hra. Je to skvělý trénink mysli a celého těla. Můžete ji hrát při mírné nebo namáhavé intenzitě, abyste získali sílu, flexibilitu a vytrvalost.

2. Bowling

Když se snažíte rozhodnout mezi sledováním filmu a kuželky, vyberte si bowling! Budete používat a budovat svaly, zlepšovat rovnováhu a zvyšovat koordinaci rukou a očí. Takže vyrazte, vezměte pár přátel a spálte nějaké kalorie!

3. Tanec

Ať už tančíte se svým partnerem nebo dětmi, tanec udržuje vaše tělo v pohybu, aby spalovalo extra kalorie a optimalizovalo zdravé řízení hmotnosti. Takže jděte na taneční kurz se svým partnerem nebo se bavte tancem doma s dětmi, abyste si zacvičili, aniž byste měli pocit, že cvičíte! Existuje celá řada aplikací a tanečních kurzů online, od baletu, salsy a stepu až po hip-hop.

4. Hula Hooping

Tento jednoduchý kus vybavení může zvýšit zábavu ve vaší fitness rutině a zároveň vám poskytne vynikající trénink. Hula hooping je skvělý způsob, jak spálit kalorie, zlepšit rovnováhu, posilovat základní svalya zvýšit kardiovaskulární kondici. Je to levné, snadno se spouští a můžete to dělat kdekoli.

5. Vnitřní skalní lezení

Vnitřní lezení a bouldering umožňují zábavné cvičení – ucítíte, jak vaše nohy, jádro, horní část těla a předloktí tvrdě pracují. Je to vynikající alternativní cvičení pro celé tělo. Uběhne několik hodin; než se nadějete, vaše tělo je naplněno radostnou bolestí vrcholné aktivity.

6. Mall Walking

Mall walking je forma cvičení, při kterém se lidé procházejí nebo běhají po dlouhých chodbách nákupních center. Tato aktivita odstraňuje běžné výmluvy, proč necvičit kvůli počasí, bezpečnosti a nedostatku společníků na procházce.

7. Bojová umění (Taekwondo)

Bojová umění jsou tréninkem celého těla. Důsledné cvičení zvyšuje pohyblivost, zlepšuje tlakovou reakci vašeho těla a zvyšuje svalovou hmotu. Taekwondo je jedno z nejlepších cvičení, protože procvičuje většinu hlavních svalových skupin a zvyšuje sílu těla. Cvičení vyžaduje silné údery, tvrdé kopy a dobré brejky.

8. Bruslení na kolečkových bruslích nebo na ledě

Bruslení na kolečkových bruslích je aktivita, která nevypadá jako cvičení, ale může zvýšit aerobní vytrvalost a nižší tělesnou sílu. Bruslení funguje téměř na každou svalovou skupinu v těle a jako každý trénink je bruslení vynikající pro kardiovaskulární zdraví – zvyšuje pumpování krve a srdeční frekvenci. Zvažte bruslení, pokud chcete přijmout téma zimního tréninku.

9. Lezení po schodech

Těžko budete hledat lepší trénink, který kombinuje kardio a sílu, je nenáročný a náročný. Díky tomu zvýšíte tepovou frekvenci, spalujete tuky a zapojíte svaly intenzivněji, než kdybyste šlapali po rovné zemi.

10. Plavání

Plavání je forma cvičení, která může být přínosem pro jednotlivce všech věkových kategorií. Toto celotělové cvičení s nízkým dopadem je také vynikající pro všechny tvary a velikosti těla. Plavání má řadu výhod, včetně snížení stresu, zlepšení síly a podpory zdraví srdce.

Zimní trénink může znamenat něco jiného než trávit hodiny v posilovně nebo na běžeckém pásu. Místo toho začlenění alternativních cvičení rozbije monotónnost a udrží vás motivací. Najděte si tedy cvičení, které vám bude nejlépe vyhovovat, shromážděte potřebné vybavení a připravte se, že se zimním obdobím zapotíte.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *