10 funkcí chytrých hodinek Garmin, které fungují lépe, když nosíte hodinky ke spánku

31. října 2022

Ať už si to uvědomujete nebo ne, ve vašem těle se toho během spánku děje hodně. Spojení mezi vašimi mozkovými buňkami se reorganizují, vaše buňky se opravují, obnovuje se vaše energetická hladina a uvolňují se molekuly, jako jsou hormony a proteiny – to vše, když procházíte různými fázemi spánku.

Dává tedy smysl, že pokud chcete nejúplnější obrázek o tom, jak dobře vaše tělo funguje, budete chtít sledovat své fyziologické metriky i během spánku. Proto je tak důležité, abyste své chytré hodinky Garmin nosili do postele; nejenže můžete využívat výhody funkcí, jako je skóre spánku nebo vestavěný budík, ale také uvidíte zlepšení v přesnosti dalších údajů, které vyžadují nepřetržité sledování, abyste získali věrný obraz toho, jak vaše tělo funguje.

Pojďme si projít některé funkce chytrých hodinek Garmin (které se liší podle zařízení), které jsou ovlivněny spánkem.

Dobře, tak tohle je jasné. Chytré hodinky Garmin jsou dobré, ale neanalyzují kvalitu vašeho spánku ze zásuvky ve vašem nočním stolku. Musíte nosit hodinky, aby mohly dělat svou práci. A my vám doporučujeme, abyste v průběhu času věnovali pozornost svým spánkovým návykům. Spánek je základní funkcí přímo spojenou s fyzickým a duševním zdravím a jeho neustálý nedostatek je spojen s vysokým krevním tlakem, srdečními chorobami, mrtvicí, špatným duševním zdravím a cukrovkou 2. typu. Kontrola skóre spánku Garmin každé ráno vám poskytne hodnocení toho, jak dobře jste se během noci vyspali, na základě šesti různých faktorů, což vám umožní provést úpravy, jako je dřívější čas jít spát nebo méně kofeinu během dne.

Zajímá vás, kam zapadáte se svými vrstevníky, pokud jde o statistiky spánku? Analyzovali jsme, jak dobře uživatelé Garmin spí – a není divu, že kvalitní spánek vedl k dalším pozitivním metrikám.

Body Battery, jedinečná funkce pro chytré hodinky Garmin, představuje pohled na vaše osobní energetické zdroje v reálném čase. Vaše měření Body Battery, založené na Firstbeat Analytics, odráží vaši fyzickou aktivitu, stres, odpočinek a spánek – a jak každý z nich ovlivňuje vaši energetickou hladinu. Na stupnici od 1 do 100 bude číslo vaší tělesné baterie udávat, jak jste připraveni vypořádat se s výzvou v daném bodě – nebo jak jste připraveni odpočívat. A protože kvalitní spánek je tím nejcennějším časem pro regeneraci těla, budete si muset nasadit hodinky, abyste mohli sledovat, jak efektivní je regenerace pro vaši Body Battery.

Chytré hodinky Garmin poskytují údaje z celodenního sledování srdce pomocí senzoru technologie srdečního tepu Garmin Elevate, optického senzoru zabudovaného v zadní části vašeho zařízení, který detekuje vaši srdeční frekvenci prozářením zeleného světla přes vaši pokožku, což se odráží v červených krvinkách. krevní cévy vaší pokožky. Existuje mnoho důležitých důvodů, proč sledovat tepovou frekvenci, a znalost klidové tepové frekvence (RHR) je jedním z nich.

Vaše RHR je počet úderů srdce za minutu (bpm), když je vaše tělo ve stavu klidu. Nositelná zařízení Garmin obvykle měří RHR, když spíte, obvykle krátce předtím, než se probudíte. U normálních dospělých se může RHR pohybovat mezi 60 a 100 tepy za minutu, i když data Garmin ukazují, že čím aktivnější je člověk, tím nižší bývá jeho RHR. Nižší RHR obvykle odráží kardiorespirační zdatnost, kvalitní spánek a nízký stres – ale musíte mít hodinky během spánku, abyste získali co nejpřesnější údaje.

HRV je další smysluplná metrika, kterou technologie Garmin používá k měření srdeční frekvence. Možná jste si to neuvědomili, ale vaše srdce ve skutečnosti nebije pravidelně – není to metronom. Mezi jednotlivými údery srdce je různě dlouhá doba, a přestože tyto změny nejsou obvykle dramatické, poskytují významné informace o vašem těle. Tyto změny v čase jsou regulovány vaším nervovým systémem a změny stavu HRV mohou odhalit, jak dobře vaše tělo reaguje na stres a relaxaci. Analýza těchto směn pomáhá poskytnout základ pro sledování stresu, sledování tělesné baterie a sledování spánku, ale analýza vyžaduje čas. Aby vám hodinky poskytly stav HRV, budete je muset běžně nosit přes noc po dobu alespoň 3 týdnů. Tím se stanoví základní stav HRV, ze kterého lze porovnat budoucí noci spánku. Nositelná zařízení Garmin měří váš stav HRV pouze během spánku – takže pokud nespíte s nasazenými hodinkami, výhody této funkce nezískáte.

Kompatibilní chytré hodinky Garmin mohou fungovat jako pulzní oxymetry, které odhadnou, kolik kyslíku je ve vašem krevním řečišti v kteroukoli danou chvíli, když se pohybuje po těle ve vašem oběhovém systému. I když chytré hodinky Garmin nejsou určeny pro lékařské účely, můžete zapnout funkci Pulse Ox pro měření okysličené krve, když spíte, což vám poskytne představu o tom, jak dobře spolupracují vaše srdce, plíce a krev. Pokud si všimnete něčeho, co se vám na čtení Pulse Ox zdá zvláštní, budete moci tyto obavy nasměrovat na zdravotníka, aby zjistil, zda je potřeba další vyšetření.

Funkce Garmin tréninkového stavu je nástroj, který umožňuje sportovcům vidět, jak efektivně trénují. Kompatibilní hodinky Garmin zachycují množství denních dat, včetně vašeho VO2 max, stavu HRV a množství tréninku, aby vám kromě konkrétních pokynů, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů, poskytly komplexní obrázek o vaší osobní kondici. Zobrazí se vám jedna z 10 kategorií stavu, které se pohybují od špičkových po napjaté – a čím více dat, tím lépe. Jak dobře vaše tělo reaguje na všechny situace – včetně spánku – je důležitým ukazatelem vaší celkové kondice.

Funkce doby zotavení na kompatibilních chytrých hodinkách Garmin poskytuje personalizované informace o tom, jak dlouho bude trvat, než se vaše tělo plně zotaví z práce, kterou vykonal během aktivity. Přirozeně jsou zde důležitá data sledování spánku, protože spánek je velkým faktorem toho, jak dobře se vaše tělo zotavuje. Obzvláště špatný noční spánek prodlouží doporučenou dobu před dalším náročným tréninkem, zatímco některé kvalitní z vám mohou pomoci rychleji se vrátit na trať.

Funkce Daily Suggested Workouts, která je k dispozici na vybraných GPS hodinkách a cyklistických počítačích Garmin, má za cíl zlepšit vaši kondici a také dosáhnout optimální tréninkové zátěže výběrem denních běžeckých nebo cyklistických tréninků navržených tak, aby poskytovaly tu správnou úroveň výzvy. O tom, jak přesně je náročné, dostatečně náročné, se rozhoduje zvážením několika faktorů, včetně vaší aktuální tréninkové zátěže, zaměření zátěže, doby zotavení, profilu nedávno provedených tréninků a – uhodli jste – údajů o spánku. Protože někdy dobrý (nebo špatný) spánek dělá rozdíl mezi tím, co je přiměřeně náročné, a tím, co je téměř nemožné.

I když váš tréninkový stav začal klesat, neznamená to, že je čas začít neustále vynakládat 110% úsilí. Funkce tréninkové připravenosti Garmin, která využívá především data sledování spánku z předchozí noci a požadavky na zotavení z jakýchkoli nedávných aktivit, stejně jako vaši akutní tréninkovou zátěž, stav HRV, historii spánku a historii stresu, dělá přesně to, co zní – říká vám, jak jste připraveni. vaše tělo je na tvrdý trénink. Posouvání svých limitů dříve, než je vaše tělo připraveno, vám může více uškodit, než pomoci, takže získání přesného obrazu o údajích o vašem spánku může pomoci přesně určit, jaký typ cvičení bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám.

Funkce výdrže na kompatibilních hodinkách Garmin pomáhá popsat vaši kapacitu pro dobrý výkon – nebo slabý. Vaše skóre výdrže, měřeno na stupnici 0–100 %, odráží, jak dlouho můžete rozumně očekávat, že budete pokračovat při současné úrovni úsilí. Přirozeně tam, kde vstupuje do hry odolnost proti únavě, hraje roli i spánek. Při výpočtu vaší výdrže v reálném čase hodinky berou v úvahu vaše fyziologické metriky, včetně nedávné i dlouhodobé historie aktivity a úrovně kondice.

S chytrými hodinkami Garmin máte svět fyziologických dat na dosah ruky – nebo přesněji na zápěstí – pokud se rozhodnete je nosit. Až příště narazíte na seno, nezapomeňte si hodinky nechat zapnuté, aby mohly dělat svou práci co nejlépe. Ještě nemáte chytré hodinky Garmin? To je v pořádku – nebudeme soudit. Můžete to opravit zde, abyste se mohli dozvědět více o svých zvycích a o tom, jak ovlivňují vaše tělo. Protože čím více toho víte, tím lépe můžete trénovat.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *